dnes je 05.07.2022

Od cestování k české slow fashion. "Chceme, aby ženy byly krásné a cítily se skvěle"

Přidat na Seznam.cz
Značka Ecstatic vznikala postupně z přátelství dvou podnikavých cestovatelek – Lilie Khousnoutdinové a Ilony Bittnerové. Tyto dvě ženy sice svedlo dohromady téma porodů, ale ačkoliv měly už obě děti, do společného podnikání se pustily díky cestování, okouzlení krásnými věcmi a zálibě v nakupování.

Pod značkou Ecstatic najdeme tematické šperky pro ženy a pohodlné a zároveň elegantní oblečení z bambusové viskózy, mušelínu, merina a lnu. Oblečení vzniká v šicí dílně v Jablonci nad Nisou.

„Upřednostňujeme přírodní materiály, protože je samy rády nosíme. Bambusová viskóza nám vyhovuje svojí všestranností a krásnými barvami. Nemohly jsme se rozhodnout, které barvy pro naše šaty vybrat, tak nakonec máme skoro všechny! V poslední době si ale nejvíce pohráváme se lnem, protože se díky své pevnosti skvěle hodí pro vyšívání.“ Ilona Bittnerová

Na konci roku 2021 představil Ecstatic první vyšívané pásky. Jsou na nich slovanské motivy a jejich názvy a barvy odkazují na slovanské bohyně. Vybírat tak můžete nejen podle toho, který pásek se vám nejvíce líbí, ale i podle jeho symboliky a toho, co byste ve svém životě chtěla podpořit.


Foto: ColorPix Production 

Protože jsou obě majitelky maminky a Lilia se aktivně věnuje tematice těhotenství a porodů, nabízí značka Ecstatic kolekci pro maminky. Šaty jsou navržené tak, aby je žena mohla nosit v době těhotenství, mohla v nich kojit a zároveň byly vhodné i po ženy, které s mateřstvím zrovna nemají nic společného.„Nechceme nabízet šaty, které žena použije jen párkrát během těhotenství. Naši módu stavíme na principech slow fashion a chceme, aby žena byla krásná a cítila se v našem oblečení skvěle, ať už je maminkou, nebo není.“ Lilia Khousnoutdinová.


Foto: Petr Jandera 

Součástí značky jsou také jedinečné šaty ušité z bhútánské kiry, které Lilia sama vybírá. Tyto šaty si lze půjčit anebo si je nechat na míru ušít. Lilia dováží látky přímo z Bhútánu – jedná se o ručně tkané pestrobarevné látky s tradičními vzory. Každá kira je originál a vystačí pouze na ušití jednoho modelu.


Foto: Petr Jandera 

Pro ženy, kterým se bhútánské vzory líbí, ale mít z nich celé šaty je pro ně už příliš extravagantní, nabízí Ecstatic bhútánské pásky. Jedná se také o originální textilie tkané v Bhútánu. Jsou kombinovatelné s řadou šatů, které značka nabízí, ale můžete je nosit třeba i k džínům. 

Více než 10 let už Lilia navrhuje také šperky. Některé z nich jsou inspirovány symboly z keltské či slovanské mytologie, jiné zase zobrazují těhotenství, porod či mateřskou lásku. Jedná se většinou o přívěsky, ale v nabídce je i Body Chain - řetízek, který lze "obléct" na více způsobů.  Šperky jsou stříbrné a řada z nich je doplněna polodrahokamy, které korespondují se symbolikou šperku. 


Foto: Ivy Morwen

 

 

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA TĚHOTENSKÁ MÓDA ECSTATIC Lilia Khousnoutdinová ILONA BITTNEROVÁ ŠPERKY BAMBUSOVÁ VISKÓZA MUŠELÍN

Související články

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

NOVÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON HRAJE VŠEMI BARVAMI

Louis Vuitton rozehrává s novou kolekcí match point na kurtech nejznámějších turnajů od French Open až po Wimbledon. Kolekce je neodolatelným mixem zajímavých detailů a působivých dynamických barev.

Celý článek

Anne Hathaway a Zendaya září v nové kolekci šperků značky Bulgari

Značka Bulgari vítá novou ambasadorku. Ke zpěvačce Zendaya se nyní přidala i herečka Anne Hathaway a obě krásné ženy prezentují oslnivé šperky.

Celý článek

501®: Číslo, které vše změnilo

Příští rok oslaví Levi’s® 150. výročí ikonických 501® džínů. Tento kus oblečení symbolizuje trvalou módní stálici, ze které se stala globální ikona s velmi bohatou historií.

Celý článek

Bella Hadid v kampani Swarovski přináší jiskřičku navíc

Dynamické snímky známé šperkařské společnosti Swarovski společně s hvězdnou modelkou Bellou Hadid dohromady přináší velmi zajímavou kampaň.

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Letos na Den matek oslavuje Pandora bezpodmínečnou lásku

Poděkujte mamince za to, že je tu pro vás se vším všudy – od časného vstávání až po každodenní dobrodružství – šperkem, který symbolizuje vaše jedinečné, nezlomné pouto.

Celý článek