dnes je 30.11.2022 a svátek má Ondřej

Od cestování k české slow fashion. "Chceme, aby ženy byly krásné a cítily se skvěle"

Přidat na Seznam.cz
Značka Ecstatic vznikala postupně z přátelství dvou podnikavých cestovatelek – Lilie Khousnoutdinové a Ilony Bittnerové. Tyto dvě ženy sice svedlo dohromady téma porodů, ale ačkoliv měly už obě děti, do společného podnikání se pustily díky cestování, okouzlení krásnými věcmi a zálibě v nakupování.

Pod značkou Ecstatic najdeme tematické šperky pro ženy a pohodlné a zároveň elegantní oblečení z bambusové viskózy, mušelínu, merina a lnu. Oblečení vzniká v šicí dílně v Jablonci nad Nisou.

„Upřednostňujeme přírodní materiály, protože je samy rády nosíme. Bambusová viskóza nám vyhovuje svojí všestranností a krásnými barvami. Nemohly jsme se rozhodnout, které barvy pro naše šaty vybrat, tak nakonec máme skoro všechny! V poslední době si ale nejvíce pohráváme se lnem, protože se díky své pevnosti skvěle hodí pro vyšívání.“ Ilona Bittnerová

Na konci roku 2021 představil Ecstatic první vyšívané pásky. Jsou na nich slovanské motivy a jejich názvy a barvy odkazují na slovanské bohyně. Vybírat tak můžete nejen podle toho, který pásek se vám nejvíce líbí, ale i podle jeho symboliky a toho, co byste ve svém životě chtěla podpořit.


Foto: ColorPix Production 

Protože jsou obě majitelky maminky a Lilia se aktivně věnuje tematice těhotenství a porodů, nabízí značka Ecstatic kolekci pro maminky. Šaty jsou navržené tak, aby je žena mohla nosit v době těhotenství, mohla v nich kojit a zároveň byly vhodné i po ženy, které s mateřstvím zrovna nemají nic společného.„Nechceme nabízet šaty, které žena použije jen párkrát během těhotenství. Naši módu stavíme na principech slow fashion a chceme, aby žena byla krásná a cítila se v našem oblečení skvěle, ať už je maminkou, nebo není.“ Lilia Khousnoutdinová.


Foto: Petr Jandera 

Součástí značky jsou také jedinečné šaty ušité z bhútánské kiry, které Lilia sama vybírá. Tyto šaty si lze půjčit anebo si je nechat na míru ušít. Lilia dováží látky přímo z Bhútánu – jedná se o ručně tkané pestrobarevné látky s tradičními vzory. Každá kira je originál a vystačí pouze na ušití jednoho modelu.


Foto: Petr Jandera 

Pro ženy, kterým se bhútánské vzory líbí, ale mít z nich celé šaty je pro ně už příliš extravagantní, nabízí Ecstatic bhútánské pásky. Jedná se také o originální textilie tkané v Bhútánu. Jsou kombinovatelné s řadou šatů, které značka nabízí, ale můžete je nosit třeba i k džínům. 

Více než 10 let už Lilia navrhuje také šperky. Některé z nich jsou inspirovány symboly z keltské či slovanské mytologie, jiné zase zobrazují těhotenství, porod či mateřskou lásku. Jedná se většinou o přívěsky, ale v nabídce je i Body Chain - řetízek, který lze "obléct" na více způsobů.  Šperky jsou stříbrné a řada z nich je doplněna polodrahokamy, které korespondují se symbolikou šperku. 


Foto: Ivy Morwen

 

 

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA TĚHOTENSKÁ MÓDA ECSTATIC Lilia Khousnoutdinová ILONA BITTNEROVÁ ŠPERKY BAMBUSOVÁ VISKÓZA MUŠELÍN

Související články

Pandora uvádí novou limitovanou edici přívěsků na podporu organizace UNICEF

Nový visací přívěsek z limitované edice ve tvaru květiny, na které je vyrytý text „learn, grow, love“, byl navržen tak, aby připomínal, že i v tom nejméně očekávaném prostředí mohou vyrůst krásné, silné květiny.

Celý článek
Vánoční kolekce Swarovski

VSTUPTE SE SWAROVSKI DO SVĚTA VÁNOČNÍCH ZÁZRAKŮ

Letos na Vánoce Swarovski otevírá dveře do světa zázraků s představuje novou kolekci plnou jedinečných dárků a dokonalých svátečních doplňků, které okouzlí, inspirují a podněcují nové tradice. 

Celý článek

Nemáte rádi překvapení? Pošlete Ježíškovi nápovědu a najděte pod stromečkem to, co si skutečně přejete

Vánoce klepou na dveře! Vybíráte dárky pro své blízké nebo jste dostali za úkol vybrat třpytivou pozornost pro vás samotné? Poradíme vám, po čem sáhnout. Právě šperky jsou nesmrtelnými dárky, kterými potěšíte malé slečny i ženy.

Celý článek
Bulgari Vánoce

OSLAVTE LETOŠNÍ VÁNOCE S LUXUSNÍMI ŠPERKY BULGARI

Letos na Vánoce představuje klenotnický dům Bulgari kampaň I Believe in Wonder, která nás nabádá, abychom uvěřili na zázraky. Otevřete své srdce i mysl zázrakům a užijte si svátky v novém světle.

Celý článek

Vánoční kampaň Tiffany & Co. x Andy Warhol oslavuje minulost i přítomnost zároveň

Populární značka šperků vypustila do světa svou novou vánoční kampaň pro rok 2022, do které obsadila modelku Hailey Bieber. Tiffany & Co. se vrací do minulosti a zároveň oslavuje přítomnost.

Celý článek

Čtyři hlavní módní trendy podzim zima 2022

Co nás čeká na podzim a zimě, co se týká oblečení a módy? Jaké trendy opět povstaly a můžeme se na ně těšit? Podívali jsme se na mola nejznámějších návrhářů a vybrali to nejlepší pro tuto sezónu.

Celý článek

Beyoncé oslnila zlatem a diamanty. Večírkem na speciální pozvánky uzavřela pařížský týden módy

Na konci pařížského týdne módy oslnila Beyoncé zlatem a diamanty od Tiffany & Co. v celkové hodnotě přes 5 milionů korun. Oblékla si k tomu šaty Saint Lauren a pozvala na svůj další večírek jen nejvybranější společnost.

Celý článek

PANDORA: KOLEKCE INSPIROVANÁ DÍLEM KEITHA HARINGA

Kolekce, která bude představena trhu ve čtvrtek 29. září 2022, byla inspirována průkopnickými zásadami Keitha Haringa, jeho všeobjímající láskou a ikonickým uměním.

Celý článek