dnes je 19.08.2022 a svátek má Ludvík

Od cestování k české slow fashion. "Chceme, aby ženy byly krásné a cítily se skvěle"

Přidat na Seznam.cz
Značka Ecstatic vznikala postupně z přátelství dvou podnikavých cestovatelek – Lilie Khousnoutdinové a Ilony Bittnerové. Tyto dvě ženy sice svedlo dohromady téma porodů, ale ačkoliv měly už obě děti, do společného podnikání se pustily díky cestování, okouzlení krásnými věcmi a zálibě v nakupování.

Pod značkou Ecstatic najdeme tematické šperky pro ženy a pohodlné a zároveň elegantní oblečení z bambusové viskózy, mušelínu, merina a lnu. Oblečení vzniká v šicí dílně v Jablonci nad Nisou.

„Upřednostňujeme přírodní materiály, protože je samy rády nosíme. Bambusová viskóza nám vyhovuje svojí všestranností a krásnými barvami. Nemohly jsme se rozhodnout, které barvy pro naše šaty vybrat, tak nakonec máme skoro všechny! V poslední době si ale nejvíce pohráváme se lnem, protože se díky své pevnosti skvěle hodí pro vyšívání.“ Ilona Bittnerová

Na konci roku 2021 představil Ecstatic první vyšívané pásky. Jsou na nich slovanské motivy a jejich názvy a barvy odkazují na slovanské bohyně. Vybírat tak můžete nejen podle toho, který pásek se vám nejvíce líbí, ale i podle jeho symboliky a toho, co byste ve svém životě chtěla podpořit.


Foto: ColorPix Production 

Protože jsou obě majitelky maminky a Lilia se aktivně věnuje tematice těhotenství a porodů, nabízí značka Ecstatic kolekci pro maminky. Šaty jsou navržené tak, aby je žena mohla nosit v době těhotenství, mohla v nich kojit a zároveň byly vhodné i po ženy, které s mateřstvím zrovna nemají nic společného.„Nechceme nabízet šaty, které žena použije jen párkrát během těhotenství. Naši módu stavíme na principech slow fashion a chceme, aby žena byla krásná a cítila se v našem oblečení skvěle, ať už je maminkou, nebo není.“ Lilia Khousnoutdinová.


Foto: Petr Jandera 

Součástí značky jsou také jedinečné šaty ušité z bhútánské kiry, které Lilia sama vybírá. Tyto šaty si lze půjčit anebo si je nechat na míru ušít. Lilia dováží látky přímo z Bhútánu – jedná se o ručně tkané pestrobarevné látky s tradičními vzory. Každá kira je originál a vystačí pouze na ušití jednoho modelu.


Foto: Petr Jandera 

Pro ženy, kterým se bhútánské vzory líbí, ale mít z nich celé šaty je pro ně už příliš extravagantní, nabízí Ecstatic bhútánské pásky. Jedná se také o originální textilie tkané v Bhútánu. Jsou kombinovatelné s řadou šatů, které značka nabízí, ale můžete je nosit třeba i k džínům. 

Více než 10 let už Lilia navrhuje také šperky. Některé z nich jsou inspirovány symboly z keltské či slovanské mytologie, jiné zase zobrazují těhotenství, porod či mateřskou lásku. Jedná se většinou o přívěsky, ale v nabídce je i Body Chain - řetízek, který lze "obléct" na více způsobů.  Šperky jsou stříbrné a řada z nich je doplněna polodrahokamy, které korespondují se symbolikou šperku. 


Foto: Ivy Morwen

 

 

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA TĚHOTENSKÁ MÓDA ECSTATIC Lilia Khousnoutdinová ILONA BITTNEROVÁ ŠPERKY BAMBUSOVÁ VISKÓZA MUŠELÍN

Související články

Šperky Louis Vuitton

OSOBITÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON EMPREINTE

Nadčasová kolekce šperků Louis Vuitton Empreinte se rozrůstá o nové kousky, které nás berou na cestu za objevováním svého vlastního já a osobního vkusu.

Celý článek

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek
Pandora pro mazlíčky

PANDORA ŠPERKY, KTERÉ PADNOU VÁM I VAŠIM MAZLÍČKŮM

Poprvé v historii uvádí Pandora na trh doplňky, které budou moci nosit vaši čtyřnozí parťáci a mazlíčci. 

Celý článek

Stvořena pro ženu

Jemná krajka a smyslná výšivka nás zdobí už pár staletí. Krajky a výšivky jsou obrazy snů, fantazie a touhy.

Celý článek
Doplňky a šperky

BVLGARI NA FESTIVALU V KARLOVÝCH VARECH

Hvězdy 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech doplnily své krásné róby a outfity jedinečnými šperky a doplňky od značky BVLGARI. Zářily tak nejen šperky, ale i celebrity.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

NOVÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON HRAJE VŠEMI BARVAMI

Louis Vuitton rozehrává s novou kolekcí match point na kurtech nejznámějších turnajů od French Open až po Wimbledon. Kolekce je neodolatelným mixem zajímavých detailů a působivých dynamických barev.

Celý článek