dnes je 14.04.2021 a svátek má Vincenc/Vincent

Odraz swingu a Art Deco v jarní Haute Couture Elie Saab 2018

Přidat na Seznam.cz
Elie Saab i v rámci Haute Couture pro jaro 2018 předvedl na mole pohádkovou podívanou o necelé šedesátce modelů.

Paris est une fête

Libanonský návrhář (v tomto případě čtěte umělec) Elie Saab se ve své Couture kolekci 2018 vrátil do raných dvacátých let minulého století. Přetvořil je spolu s velkou dávkou svého talentu a módní vize do současně nositelné podoby. Při pohledu na jeho modelky se velmi snadno vrátíte do doby, kdy večírky a užívání bylo na denním pořádku vyšších vrstev. A jak se vyjádřil Ernest Hemingway - Paris est une fête, tak kde už to rozbalit lépe než při módní show v Paříži? 

Lesk Art Deco

Návrhář se držel palety jemných pastelů, odstínů šampaňského i našedavělé. Žádné z jeho večerních šatů ovšem nepostrádaly notnou dávku lesku a svým způsobem i dekadence. Opomenout nejde ani inspirační proud Art Deco, který se promítnul v rámci celé kolekce. Sukně se sice vlnily až k zemi, použité materiály však více či méně prosvítaly, takže jen díky vhodně umístěné krajce nebylo vidět více, než mělo.

Mašle na límci a péřové rukávy

Saab využil také síly dalších materiálů kromě krajky a šifonu. Rukávy a výstřihy lemoval peřím v barvě šatů a sem tam přidal místo límce výraznou saténovou mašli. Každé ze šatů zdobily desítky a stovky kamínků i korálků, v pase se leskly tenounké pásky. Kolekci spojovalo více než látky, střihy a detaily. Pojila ji i atmosféra a silná vzpomínka na swingové večírky plné zábavy.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ELIE SAAB HAUTE COUTURE JARO 2018 PEŘÍ MAŠLE

Související články

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek