dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

Máme jasno, proč už si nikdy nekupovat boty v CCC (HLASOVÁNÍ)

Přidat na Seznam.cz
Zatímco většina lidí touží po tom, aby boty, které si koupí, vydržely alespoň dvě sezóny, některé nevydrží ani dva týdny. Mluvíme o případu obuvi z obchodů CCC i některých jiných řetězců. 

Lákají na nízké ceny, které ovšem nejsou zase tak nízké vzhledem ke kvalitě bot a poslední rok také na členský program. Polské řetězcové prodejny CCC ovšem dostávají pověsti, která Polsko a jejich produkty napříč odvětvími předchází. Jsou nekvalitní. Nevydrží ani jednu sezónu a v posledních několika kolekcích se rozmohl příšerný nešvar. A co víc? Bohužel to není případ jen CCC. 

Baleríny od značek Clara Barson, Jenny Fairy i jiných se pohybují okolo 400-600 Kč. Sandálky se od stejných značek daly v létě ve výprodeji sehnat i lehce nad dvě stovky. Boty na zimu se potom logicky šplhají klidně k tisícovce. A zatímco si prohlížíte švy, aby držely a materiál podrážky, na jednu věc v obchodě nemáte šanci přijít. Tou je skutečnost, jestli je podrážka na místě podpatku dutá či nikoli. Když se bavíme o podpatku, myslíme tím část podrážky pod patou, nejčastěji u plochých bot, se skutečným podpatkem nulovým. 

"Podrážka na patě je dutá. Výsledkem je, že po dvou či třech týdnech nošení praskne a boty jsou dále nepoužitelné."

Jelikož prodejny CCC nepatří zrovna k těm, kde bychom si kupovali boty, nepřišli jsme na jejich inovativní (pro vzrůst prodeje a podporu marketingu výbornou) taktiku hned na začátku, ale až s odstupem pár měsíců, kdy jsme si nějaké boty pořídili. Pokud tam boty kupujete a ještě se vám to nestalo, máte obrovské štěstí. (Upřímně ale pochybujeme, že někdo takový je mezi námi.) I s minimálním zatížením valná většina bot od žabek přes sandály, baleríny až k polobotkám začne po dni nebo dvou běžného provozu rýsovat na patě čtverečky. Tyto čtverce jsou jakousi kostrou podpatku a ve skutečnosti jediným vyplněným místem celé paty. Jejich vnitřek je dutý a po pár týdnech nošení se jednoduše stane to, že dutý vnitřek praskne. 

Kromě toho, že pokud špičkou boty nedopatřením zavadíte o chodník nebo asfalt, okamžitě se její povrch poškodí. Boty se při druhém dešti rozlepí, do kozaček teče při pátém kroku ve sněhu a střih boty je nevyhovující pro většinu žen, které je nosí, podrážka vlastně není podrážka. A pokud jsme do teď byli ochotni tolerovat rozlepování se bot, jejich odírání se a dokonce i bolavé nohy z jejich nošení, dutá podrážka je konečná. Boty z CCC už prostě ne.

Pro ucelení pohledu na polského prodejce bot se hodí ještě dodat, že kabelky má tvarově pěkné, vkusné, elegantní a za přijatelné ceny. (Dokonce se jim nerozbíjí zip. Ani po roce. Ani po dvou.) A co se týče značky Lasocki, která vyrábí svou obuv z pravé kůže, tam kvalita dosahuje úplně jiných rozměrů. Za boty dáte od tisíce, za baleríny a pořádné kozačky do třech a nosit je budete opravdu několik sezón. Ale jinak?

Děkujeme, stačilo...

ccc.eu

Přidat na Seznam.cz
CCC Boty RADY REDAKCE BOTY A OBUV DÁMSKÁ OBUV CCC KRITIKA GATE NÁKUPY.

Související články

Boty a obuv

NEW BALANCE OSLAVUJE GREY DAY

Pro značku New Balance je symbolem šedá barva, která je trvalým elementem této značky. Letos si na oslavu tohoto odkazu připravila značka New Balance speciální edici obuvi a oblečení, které spojuje legendární šedá barva.

Celý článek

Jak módně sladit boty a kabelku se zbytkem vašeho outfitu?

Jestli-že chcete být trendy, bude dobré, když budete znát základní módní pravidla pro vytváření outfitů. Jestli-že nejste zrovna módní guru, nezoufejte! Na následujících řádcích vám prozradíme, jak to udělat, aby byly vaše doplňky plně kompatibilní se zbytkem elegantního i sportovního outfitu. Čtěte a inspirujte se s námi!

Celý článek
Obuv a kabelky

LIMITOVANÁ LETNÍ KOLEKCE GINO ROSSI PRO CCC

Kapsulová kolekce Summer Outtake od Gino Rossi najde své místo v prázdninovém zavazadle a hodí se i pro běžné denní nošení ve městě.

Celý článek
CONVERSE X IBN JASPER

CONVERSE X IBN JASPER ONE STAR

Přípravte se na Adrenalinem nabitou kolaboraci legendy jménem Converse s designérem Ibn Jasperem. Propojení inspirace v motoristických sportech se skejtovým dědictvím historické společnosti Converse bude skutečně jízda.

 

Celý článek

V italském stylu. Zažijte čistou přírodu, aktivní vyžití, relax i komfort

Oblíbená turistická destinace v Jižním Tyrolsku má mnohé co nabídnout. V létě si zde užijete horské túry, jízdu na kole, na koni i procházky nedotčenou přírodou. V zimě vás budou lákat Dolomity a místní lyžařská střediska.

Celý článek

Skiareál Ještěd oficiálně zahájí první červnovou sobotu letní sezónu

Letní Ještěd Opening v sobotu 4. června 2022 oficiálně zahájí letní sezónu ve Skiareálu Ještěd. Těšit se můžete na celodenní program a spoustu aktivit pro dospělé i děti.

Celý článek
restaurace Praha

Dokonalá volba pro pracovní schůzky i příjemné posezení s kolegy

Hledáte zajímavé místo pro pracovní oběd s kolegy či klienty a chcete vyzkoušet něco nového? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout nová pražská restaurace ZEM, která se nachází na Senovážném náměstí v objektu luxusního lifestylového hotelu Andaz Prague.

Celý článek

REALITA V NOVÉM POJETÍ – DIXIE D'AMELIO NOSÍ NOVÉ PUMA KOSMO RIDER

Globální sportovní značka PUMA pokračuje v rozšiřování své Rider kolekce s nejnovější dámskou verzí Kosmo Rider, která je stylovým přírůstkem podporujícím téma sebevyjádření.

Celý článek