dnes je 23.10.2017 a svátek má Teodor

Máme jasno, proč už si nikdy nekupovat boty v CCC (HLASOVÁNÍ)

Zatímco většina lidí touží po tom, aby boty, které si koupí, vydržely alespoň dvě sezóny, některé nevydrží ani dva týdny. Mluvíme o případu obuvi z obchodů CCC i některých jiných řetězců. 

Lákají na nízké ceny, které ovšem nejsou zase tak nízké vzhledem ke kvalitě bot a poslední rok také na členský program. Polské řetězcové prodejny CCC ovšem dostávají pověsti, která Polsko a jejich produkty napříč odvětvími předchází. Jsou nekvalitní. Nevydrží ani jednu sezónu a v posledních několika kolekcích se rozmohl příšerný nešvar. A co víc? Bohužel to není případ jen CCC. 

Baleríny od značek Clara Barson, Jenny Fairy i jiných se pohybují okolo 400-600 Kč. Sandálky se od stejných značek daly v létě ve výprodeji sehnat i lehce nad dvě stovky. Boty na zimu se potom logicky šplhají klidně k tisícovce. A zatímco si prohlížíte švy, aby držely a materiál podrážky, na jednu věc v obchodě nemáte šanci přijít. Tou je skutečnost, jestli je podrážka na místě podpatku dutá či nikoli. Když se bavíme o podpatku, myslíme tím část podrážky pod patou, nejčastěji u plochých bot, se skutečným podpatkem nulovým. 

"Podrážka na patě je dutá. Výsledkem je, že po dvou či třech týdnech nošení praskne a boty jsou dále nepoužitelné."

Jelikož prodejny CCC nepatří zrovna k těm, kde bychom si kupovali boty, nepřišli jsme na jejich inovativní (pro vzrůst prodeje a podporu marketingu výbornou) taktiku hned na začátku, ale až s odstupem pár měsíců, kdy jsme si nějaké boty pořídili. Pokud tam boty kupujete a ještě se vám to nestalo, máte obrovské štěstí. (Upřímně ale pochybujeme, že někdo takový je mezi námi.) I s minimálním zatížením valná většina bot od žabek přes sandály, baleríny až k polobotkám začne po dni nebo dvou běžného provozu rýsovat na patě čtverečky. Tyto čtverce jsou jakousi kostrou podpatku a ve skutečnosti jediným vyplněným místem celé paty. Jejich vnitřek je dutý a po pár týdnech nošení se jednoduše stane to, že dutý vnitřek praskne. 

Kromě toho, že pokud špičkou boty nedopatřením zavadíte o chodník nebo asfalt, okamžitě se její povrch poškodí. Boty se při druhém dešti rozlepí, do kozaček teče při pátém kroku ve sněhu a střih boty je nevyhovující pro většinu žen, které je nosí, podrážka vlastně není podrážka. A pokud jsme do teď byli ochotni tolerovat rozlepování se bot, jejich odírání se a dokonce i bolavé nohy z jejich nošení, dutá podrážka je konečná. Boty z CCC už prostě ne.

Pro ucelení pohledu na polského prodejce bot se hodí ještě dodat, že kabelky má tvarově pěkné, vkusné, elegantní a za přijatelné ceny. (Dokonce se jim nerozbíjí zip. Ani po roce. Ani po dvou.) A co se týče značky Lasocki, která vyrábí svou obuv z pravé kůže, tam kvalita dosahuje úplně jiných rozměrů. Za boty dáte od tisíce, za baleríny a pořádné kozačky do třech a nosit je budete opravdu několik sezón. Ale jinak?

Děkujeme, stačilo...

ccc.eu

CCC Boty RADY REDAKCE BOTY A OBUV DÁMSKÁ OBUV CCC KRITIKA GATE NÁKUPY.

Anketa

Jak jste spokojeni s kvalitou obuvi v CCC?

Pomůžete nám, vyjasnit si názor na boty z řetězce CCC? 

Související články

Boty jsou kombinací módy, průmyslového designu a sochařství, říká novodobá obuvnice Eva Klabalová

Aktuálně uvedla vlastní značku obuvi a pořádá workshopy, na nichž účastníky učí obuv vyrábět. Eva Klabalová si s námi popovídala o tom, jak je proces výroby bot náročný, jaké jsou workshopy a jestli je novodobodu obuvnicí, nebo ne.

Celý článek

Co odvážného pro podzimní kolekci připravili v Salamandru

Redakce magazínu Moda.cz hledala inspiraci pro naše čtenáře na tento podzim a proto přijala pozvání prodejce značkové obuvi. Podzimní trendy pro letošní podzimní kolekci Salamandru velí jediné - červené, rudé i vínové se nevzdávejte ani v sychravém počasí!

Celý článek

Stuart Weitzman představuje podzimní kampaň po vzoru šedesátých let

Kdo jiný než Mario Testino mohl nafotit aktuální kampaň s Gigi Hadid a pro koho jiného než pro obuvní značku Stuart Weitzman.

Celý článek

Karlie Kloss a Christy Turlington v podzimních střevíčkách Cole Haan

Supermodelky Karlie Kloss a Christy Turlington spojily své síly pro podzimní kampaň značky Cole Haan.

 

Celý článek

Kolik bot byste měla vlastnit?

Nechceme vám říct, že byste měla vlastnit milion párů bot. Nebojte se. Naopak, ve skutečnosti se nikdo nechce nacházet v situaci jako Carrie Bradshaw. Čím víc bot totiž máte, tím těžší je, si nějaké z nich vybrat.

 

Celý článek

Tyhle tenisky jsou prostě NEJ!

Můžeme vás uklidnit, protože frčí tenisky, které jste jistě nosila i v létě a natolik jste si je zamilovala, že je ani nechcete sundat. Pokud takové nemáte, tak se pojďme společně podívat, které jsou trendy.

Celý článek

Krásné nohy Marthy Hunt v kampani na obuv Marc Fisher podzim 2017

Užijte si pohled na kvalitní obuv značky Marc Fisher bez sebemenšího vyrušení. Jedině, že by vám oči stále musely tikat k přitažlivé Marthě Hunt.

Celý článek

Vážně Saint Laurent předělal jehly na kolečkové brusle?

Fantazii se očividně meze nekladou a v módě už vůbec ne. Francouzský módní gigant přišel s neobvyklou novinkou.

Celý článek

Boty, které se hodí k úzkým džínům!

Milujete úzké džíny? My taky, a proto v nich vždycky chceme vypadat dokonale. Nejen, že tedy musíme vybrat ty správné, které budou lichotit naší postavě, ale také je musíme umět dobře sladit s ostatními kousky či doplňky. Dnes k nim vybíráme ty nejlepší boty!

Celý článek

Barevné a pohodlné žabky Havaianas na vaši dovolenou

Příznačný název Havaianas už nám naznačuje, jak se v těchto botkách budou mít naše chodidla. Budou mít havaii!

Celý článek