dnes je 16.01.2021 a svátek má Ctirad

Óm, znak, který zná každý milovník jógy

Přidat na Seznam.cz
Když se řekne jóga...

Když se řekne jóga, každý si představí člověka sedícího někde v tichém lese se zkříženýma nohama, zavřenýma očima a oddávajícího se meditaci. Nebo si také může představit neuvěřitelně ohebného jogína s nohama za krkem a s pohledem upřeným někam do svého nitra.

Jóga je všeobecně oblíbeným stylem života, kdy se člověk snaží všechny své stresy, vášně, rozpory a problémy ze svého života vytěsnit a naučit se všechny potíže řešit s klidem tak, aby si co nejméně uškodil. Je to o uvědomění sebe sama. Jóga je vlastně nauka o tom, jak správně ovládat veškeré duševní i tělesné funkce. Pomocí fyzického cvičení, tréninku meditace, maximální koncentrace, ale i odříkání by se mělo dosáhnout jakési nezávislosti na hmotném bytí člověka.

V dnešní době se především vyzdvihuje její pozitivní účinek na tělo a cvičit jógu je velmi oblíbený způsob, jak se udržovat v dobré kondici. Jóga má také svůj zvláštní znak, zvuk, kterému se říká óm. Védské óm je uznáváno jako symbol nejvyššího božství a zároveň jako zvuk, který stvořil svět. Vyslovení toho zvuku by mělo pomoci otevřít vaši mysl a překonat vlastní ego, které podle učení jógy člověku zakrývá pravou podstatu světa a sebe sama, a tudíž není možné dojít skutečného štěstí a svobody. Umístění znaku do květu lotosu navozuje stav klidu a soustředění. Vizuální grafické zpracování óm je jakousi spojnicí mezi všemi, kteří jógu provozují a mají k ní vztah. Proto se dají běžně zakoupit jogínské předměty s tímto označením, jako jsou přívěsky nebo meditační pomůcky. Takový osobní talisman, jakým je právě přívěsek, je možné si bez problémů objednat i přes internet a nebude vás stát víc než 100 Kč.

 

Zdroj fotografií: Yogasite.com

Přidat na Seznam.cz
DOPLŃKY A ŠPERKY PŘÍVĚSKY JÓGA ÓM STYL ŽIVOTA

Související články

Jak vzít život do vlastních rukou

Líbí se nám přísloví, které říká, že každý jsme strůjce svého štěstí, tak proč je tolik lidí nešťastných? Máte pocit, že vám život utíká mezi prsty a vy jste nic nestihli? Tak to změňte.

Celý článek

Jak být fit a sexy s jógou

Jóga už dávno není jen záliba vybraných nadšenců, je to styl života a určitá filozofie. Chcete se cítit v kondici a zároveň v harmonii? Pak zkuste jógu. Stačí jen pohodlné oblečení a odhodlání pro věc.

Celý článek

Jogamatka sbalená na Bali

Pro jednoho pravý ráj na zemi a pro druhého dovolená "za trest". Názory na tuto indonéskou destinaci se překvapivě rozcházejí, ale posuďte sami... Namaste.

Celý článek

Stylový outfit do fitka

Ruku na srdce, každá z nás chce vypadat dobře, a především se také dobře cítit. Jak toho dosáhnout i při vašem tréninku?

Celý článek

4 netradiční typy cvičení, které vás budou opravdu bavit

Když se chcete cítit dobře a dlouhodobě si udržet hezkou a zdravě vypadající postavu, bez cvičení to nepůjde. Všichni ale víme, jak moc je těžké donutit se začít. 

Celý článek

Rozhovor s Barborou Mottlovou

Herečka a modelka Bára Mottlová žije velice aktivní život, udělal si na nás čas a my jsme jí položili pár otázek o vaření, oblečení, fitness a jógy i instagramových výzvách. 

Celý článek

Mají dobré srdce - české krásky cvičí pro charitu

Stigma, nejistota a bohužel velmi často nepříznivé prognózy - to je život mnoha lidí trpících roztroušenou sklerózou.
 

Celý článek

Stylové sportování - raději jógu, běh nebo plavání?

S teplejším počasím se nám také otevírá více možností ku sportování. Z pásu můžete seběhnout do parku a z bazénu pod zářivkami vyplavat pod širé nebe. 

Celý článek