dnes je 05.07.2022

Orsay končí v Česku

Přidat na Seznam.cz
S odkazem na dobře informovaný zdroj oznámil magazín Forbes odchod německé společnosti Orsay z českého trhu. Podle dostupných informací se na odchod chystají i další oděvní společnosti.

ilustrační fotografie Orsay

Podle vyjádření zdroje časopisu Forbes se Orsay aktuálně zabývá prodejem svých prodejen. Pokud se toto nepodaří, vstoupí společnost na českém trhu do insolvence. Svou aktivitu údajně ukončí nejen v Česku, ale také na Slovensku. V obou zemích má více než 90 prodejen. Tisková mluvčí společnosti Orsay však informaci o ukončení podnikání nepotvrdila ani nevyvrátila.

Odchod z trhu se může zdát logický, protože mateřská společnost v Německu zveřejnila své finanční problémy v postcovidovém období a rakouská dcera je v insolvenci už od konce dubna. V Německu už společnost zrušila více než 80 poboček a propustila více než 200 zaměstnanců. To vedlo k rozsáhlým stávkám a zasahovat musely o odborové organizace. Důvodem byla nejen postcovidová finanční ztráta, ale také tlak na zvyšující se nájemné v Německu.

foto: Orsay Wien

V minulém finanční roce byla ve ztrátě i česká dceřiná firma. Mohly za to i ekonomické otřesy způsobené všeobecnou několik měsíců trvající uzávěrou prodejen. Navíc je možné, že se prodej přesune do prostoru e-commerce, kde se bude muset vypořádat s velkou konkurencí. Ekonomická krize v odvětví módy a oděvnictví nepostihla pouze Orsay. V insolvenci se nachází například i Pietro Filipi, Timeout, Only, Lee Cooper či Kara. Z Česka se začaly stahovat také značky jako Promod nebo Next. Změna obchodního modelu je jistě na místě.

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ORSAY NĚMECKO BUSINESS

Související články

Bonbónky ze zahájení festivalu v Karlových Varech - dámské okénko

Mezinárodní filmový festival přinesl řadu skvělých filmů. Místo kultury jsme však pro vás exkluzivně připravili to nejlepší ze světa dámské módy, co se na festivalu objevilo.

Celý článek

Gucci našel svou hvězdu - nová kolekce je inspirována osobností Harryho Stylese

Spolupráce byla odhalena na týdnu módy v Miláně minulý týden. Gucci připravilo pro své příznivce kolekci inspirovanou 70. lety a stylem britského zpěváka Harryho Stylese.

Celý článek

Kandidát na prezidenta Karel Diviš. Jaká móda se mu líbí na ženách?

Mají muži a ženy na módu podobný názor? Jak moc je pro muže důležitý první dojem a ženský outfit? Zeptali jsme se pražského podnikatele s osobitým stylem, Karla Diviše, jak to vidí on.

 

Celý článek

Úředníci by tu měli být pro nás, ne naopak, říká marketingová ředitelka Mattel Czech Republic

Lenka Helena Koenigsmark je marketingová ředitelka slavné společnosti, která stojí za slavnou Barbie. Jaké trendy společnost reflektuje s novými trendy a hrají si dnešní děti ještě vůbec? Dozvíte se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Královna Alžběta II. má svou vlastní panenku Barbie. Se svým pravnukem Louisem tento týden oslavila hned několik událostí

Na počest královniných 96. narozenin vznikla originální panenka Barbie od Mattela. Nejdéle panující britská monarcha letos nebude mít o pocty nouzi. V červnu uběhne 70 let od jejího usednutí na trůn.

Celý článek

Karel Diviš, český dvojník Richarda Geera sází na klasiku

I čeští muži mají styl! Podnikatel nápadně podobný hollywoodskému herci, Karel Diviš, sází na klasiku. Do společnosti vyráží zásadně v obleku. Klasické kousky však kombinuje netradičním způsobem.

Celý článek

Co jsme se dozvěděli o manželce nejbohatšího fotbalisty světa Georgině Rodríguez z nového seriálu Netflix

V únoru zveřejnil Netflix sérii s názvem I am Georgina. Úspěšná minisérie pojednává o ženě nejbohatšího fotbalisty světa. Takže kdo je vlastně opravdová Georgina Rodríguez?

 

Celý článek

Věřím v globální úspěchy českých firem, říká ex-šéfka českého EY Magdalena Souček

Magdalena Souček patří k tvářím českého businessu. Se zkušenostmi ze zahraničí vybudovala v Česku pobočku jedné z největších poradenských společností na světě - Ernst & Young. Povídali jsme si s ní o minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Celý článek