dnes je 21.07.2019 a svátek má Vítězslav

Oscar de la Renta dopřává svým zákaznicím v nové kolekci zejména pohodlí

Přidat na Seznam.cz
Mladé ženy touží po lehčích oděvech a příjemnějších materiálech, čemuž jde módní dům Oscar de la Renta naproti. Ve spojitosti s tím do své nové kolekce Pre-Fall 2019 zařadil určitou neprůhlednost.

Marocké a indické siluety ukazují v tomto směru notnou dávku pozitivního přístupu. Kreativní návrhář značky, Fernando Garcia cestuje několikrát do roka do Bombaje, aby tam nakoupil dostatek látek na nové kolekce.

V sezóně pro jaro 2019 vychází Garcia společně s druhou kreativní duší značky, Laurou Kim z tradičního pánského oděvu, z kombinací sukní a kalhot z lehkého hedvábí nebo také z westernových blejzrů. Nový pohled na módu opět vtiskli návrháři módnímu domu Oscar de la Renta. „Oscar věřil v eklektičnost oblečení stejně jako my,“ řekl Garcia. „Nejsme Američané, za prací hodně cestujeme, je to pro nás přirozené a instinktivní, že navrhujeme modely, ve kterých se při cestování cítíme dobře.“      

                                                                                                                                                

S otázkou a nutností pohodlí svou práci rozvedli návrháři napříč celou kolekcí i do večerních rób. Ty jsou vyzdobeny kovovými zlatými nitěmi i různobarevnými květinovými výšivkami. V kolekci vynikla smaragdově zelená na několika bavlněných šatech a halenkách, které připomínají osmdesátá léta v New Yorku. Férová hra, která se pravděpodobně bude líbit spoustě mladým zákazníkům je tady. Co na ni říkáte vy?

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA OSCAR DE LA RENTA MAROCKÁ SILUETA KVĚTINY

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek