dnes je 27.05.2019 a svátek má Valdemar

Oscar de la Renta dopřává svým zákaznicím v nové kolekci zejména pohodlí

Přidat na Seznam.cz
Mladé ženy touží po lehčích oděvech a příjemnějších materiálech, čemuž jde módní dům Oscar de la Renta naproti. Ve spojitosti s tím do své nové kolekce Pre-Fall 2019 zařadil určitou neprůhlednost.

Marocké a indické siluety ukazují v tomto směru notnou dávku pozitivního přístupu. Kreativní návrhář značky, Fernando Garcia cestuje několikrát do roka do Bombaje, aby tam nakoupil dostatek látek na nové kolekce.

V sezóně pro jaro 2019 vychází Garcia společně s druhou kreativní duší značky, Laurou Kim z tradičního pánského oděvu, z kombinací sukní a kalhot z lehkého hedvábí nebo také z westernových blejzrů. Nový pohled na módu opět vtiskli návrháři módnímu domu Oscar de la Renta. „Oscar věřil v eklektičnost oblečení stejně jako my,“ řekl Garcia. „Nejsme Američané, za prací hodně cestujeme, je to pro nás přirozené a instinktivní, že navrhujeme modely, ve kterých se při cestování cítíme dobře.“      

                                                                                                                                                

S otázkou a nutností pohodlí svou práci rozvedli návrháři napříč celou kolekcí i do večerních rób. Ty jsou vyzdobeny kovovými zlatými nitěmi i různobarevnými květinovými výšivkami. V kolekci vynikla smaragdově zelená na několika bavlněných šatech a halenkách, které připomínají osmdesátá léta v New Yorku. Férová hra, která se pravděpodobně bude líbit spoustě mladým zákazníkům je tady. Co na ni říkáte vy?

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA OSCAR DE LA RENTA MAROCKÁ SILUETA KVĚTINY

Související články

Nostalgická podzimní kolekce Alexander McQueen vás vezme na cestu historií

Vraťme se o pár desítek let zpátky, do Británie roku 1950, kdy se fotily realistické fotografie, upřednostňovaly se noční kluby a taneční sály a důraz se kladl na poezii, malbu, literaturu i divokou přírodu.

Celý článek

Alberta Ferretti se zaměřila na denní outfity ve spojení s lehkou výstředností

Italská návrhářka se tentokrát více zaměřila na denní outfity, aby však nezklamala, přidala pár šatů ala červený koberec, u kterých se inspirovala mořem.

Celý článek

Nová americká značka DOOZ se specializuje na módu podle znamení zvěrokruhu

Promyšlený koncept značky DOOZ nadchne milovníky astrologie a luxusu. Začínající značka z New Yorku barevně odlišuje jednotlivá znamení zvěrokruhu, nabízí kabelky inspirované měsícem a povzbuzuje k důvěře k odborným horoskopům.

Celý článek

Oblíbená dánská značka současnosti Saks Potts se těší velké oblibě u slavných žen

Skandinávské duo návrhářek tvoří neobvykle barevné kožichy a kabáty. Explozi duhy na kožešinách, ale i elastických modelech, milují světové hvězdy mezi modelkami i zpěvačkami. 

Celý článek

Debutová Resort kolekce Virginie Viard pro Chanel nadchla diváky

Virginie Viard byla po smrti Karla Lagerfelda jmenována do funkce kreativní ředitelky. Její debutová Cruise kolekce 2020 ukázala jasný směr, kterým se nyní bude módní dům ubírat.

Celý článek

Klára Nademlýnská v kolekci jaro / léto 2019 vsadila na různorodost a kombinovatelnost materiálů

Na první pohled nesourodá kolekce přináší hravou a jednoduše kombinovanou sérii jarních a letních kousků.

Celý článek

5 návrhářů, kteří byli vybráni pro prestižní výstavu na MET GALA v New Yorku

Významná módní výstava v Metropolitním muzeu umění v New Yorku otevře již brzy své brány. Za nimi se skrývají ty nejzvučnější návrhářská jména, ale i 5 nováčků, kteří si pozornost zaslouží stejným dílem!

Celý článek

Kolekce Cruise 2020 značky Dior je plná kultury, tradic a pocitů

Maria Grazia Chiuri rozvíjí kolekce u značky Dior neskutečně intuitivně a přirozeně. Její aktuální práce se odráží od místa, které již inspirovalo mnoho umělců, básníků a dobrodruhů.

Celý článek