dnes je 05.06.2020 a svátek má Dobroslav

Oscar de la Renta dopřává svým zákaznicím v nové kolekci zejména pohodlí

Přidat na Seznam.cz
Mladé ženy touží po lehčích oděvech a příjemnějších materiálech, čemuž jde módní dům Oscar de la Renta naproti. Ve spojitosti s tím do své nové kolekce Pre-Fall 2019 zařadil určitou neprůhlednost.

Marocké a indické siluety ukazují v tomto směru notnou dávku pozitivního přístupu. Kreativní návrhář značky, Fernando Garcia cestuje několikrát do roka do Bombaje, aby tam nakoupil dostatek látek na nové kolekce.

V sezóně pro jaro 2019 vychází Garcia společně s druhou kreativní duší značky, Laurou Kim z tradičního pánského oděvu, z kombinací sukní a kalhot z lehkého hedvábí nebo také z westernových blejzrů. Nový pohled na módu opět vtiskli návrháři módnímu domu Oscar de la Renta. „Oscar věřil v eklektičnost oblečení stejně jako my,“ řekl Garcia. „Nejsme Američané, za prací hodně cestujeme, je to pro nás přirozené a instinktivní, že navrhujeme modely, ve kterých se při cestování cítíme dobře.“      

                                                                                                                                                

S otázkou a nutností pohodlí svou práci rozvedli návrháři napříč celou kolekcí i do večerních rób. Ty jsou vyzdobeny kovovými zlatými nitěmi i různobarevnými květinovými výšivkami. V kolekci vynikla smaragdově zelená na několika bavlněných šatech a halenkách, které připomínají osmdesátá léta v New Yorku. Férová hra, která se pravděpodobně bude líbit spoustě mladým zákazníkům je tady. Co na ni říkáte vy?

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA OSCAR DE LA RENTA MAROCKÁ SILUETA KVĚTINY

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Dubnové must have v pohodlí domova

Jestli jste s tím ještě nezačali, je nejvyšší čas alespoň část „nouzového stavu“ věnovat sami sobě. Nevíte odkud začít? Udělejte si pohodlí, jdeme na to!

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek