dnes je 26.11.2020 a svátek má Artur

Oscar de la Renta dopřává svým zákaznicím v nové kolekci zejména pohodlí

Přidat na Seznam.cz
Mladé ženy touží po lehčích oděvech a příjemnějších materiálech, čemuž jde módní dům Oscar de la Renta naproti. Ve spojitosti s tím do své nové kolekce Pre-Fall 2019 zařadil určitou neprůhlednost.

Marocké a indické siluety ukazují v tomto směru notnou dávku pozitivního přístupu. Kreativní návrhář značky, Fernando Garcia cestuje několikrát do roka do Bombaje, aby tam nakoupil dostatek látek na nové kolekce.

V sezóně pro jaro 2019 vychází Garcia společně s druhou kreativní duší značky, Laurou Kim z tradičního pánského oděvu, z kombinací sukní a kalhot z lehkého hedvábí nebo také z westernových blejzrů. Nový pohled na módu opět vtiskli návrháři módnímu domu Oscar de la Renta. „Oscar věřil v eklektičnost oblečení stejně jako my,“ řekl Garcia. „Nejsme Američané, za prací hodně cestujeme, je to pro nás přirozené a instinktivní, že navrhujeme modely, ve kterých se při cestování cítíme dobře.“      

                                                                                                                                                

S otázkou a nutností pohodlí svou práci rozvedli návrháři napříč celou kolekcí i do večerních rób. Ty jsou vyzdobeny kovovými zlatými nitěmi i různobarevnými květinovými výšivkami. V kolekci vynikla smaragdově zelená na několika bavlněných šatech a halenkách, které připomínají osmdesátá léta v New Yorku. Férová hra, která se pravděpodobně bude líbit spoustě mladým zákazníkům je tady. Co na ni říkáte vy?

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA OSCAR DE LA RENTA MAROCKÁ SILUETA KVĚTINY

Související články

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Láska překonává překážky moderní nevěsty ve svatební kolekci Oscar de la Renta jaro 2021

Mnoho snoubenců se rozhodlo v souvislosti s pandemií posunout své svatební obřady až se situace uklidní. Nastávající nevěsty by ale rozhodně neměly odkládat pořízení nových šatů, zvláště když se objevil takový skvost, jako je kolekce Oscar de la Renta jaro 2021. Pojďte se s námi podívat na kandidáta nejlepších svatebních šatů roku 2021.

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek