dnes je 17.05.2022 a svátek má Aneta

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Přidat na Seznam.cz
Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Naniche SS22 / foto se svolením MBPFW

Co vše si tyto tři designérky pro Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku připravily se dozvíte v dnešním článku. Na začátek vkročíme do tajemného zkoumání ženství, pokračujeme skrze posedlost a nevinnost až skončíme u mimozemšťanů z vesmíru.

Natalie Dufková

Hledání rovnováhy mezi naplněním vnitřních hodnot a následováním vnějších vzorů je nikdy nekončící proces. V průsečíku těchto protikladných eventualit se rodí také ideály ženskosti ve vztahu k tělu a oblečení, a právě tady hledala Natalie Dufková inspiraci pro svou novou kolekci nazvanou jednoduše "HER". Reflektuje, komentuje a kreativně ztvárňuje formování ženské identity v dnešním světě.

Natálie Dufková SS22 / foto se svolením MBPFW

Svobodné prolínání těla a oděvu, krásu i křehkost pak symbolizuje klíčový́ materiál celé kolekce – krajka. Česká firma Topak je poslední středoevropská továrna na paličkovanou krajku s tradicí od roku 1908. Vybraný́ vzor nebyl v černé barvě ještě nikdy vyroben, proto je originální a exkluzivní přímo pro tuto kolekci, kterou firma Topak podpořila a věnovala velké množství české krajky. Barevnost navazuje na předchozí kolekci Nymphae – objevuje se zde bílá, pudrová, lila, dále také černá a nově modrá barva.

Natálie Dufková SS22 / foto se svolením MBPFW

Doufám, že má kolekce promluví sama nejupřímněji a řekne „svými slovy“ to nejpodstatnější: že tělo, duše a šaty – toť jeden celek, toť žena ve své přirozenosti," říká o kolekci její autorka.

Natálie Dufková SS22 / foto se svolením MBPFW

 

Valérie Jurčíková

Posedlost. Ze začátku se dokáže tvářit jako by tam nebyla, jako nevinnost, jako přítel. Nenápadně se vplíží do naší mysli, až nás pohltí. Právě o tom je kolekce Valérie Jurčíkové SS22, o posedlosti, o nepovšimnutí si její přítomnosti, nebo jejím přehlížení, až nakonec lidskou mysl zcela pohltí. Obsesi v oděvu znázorňuje linka, která prochází povrchem těla skrze oděv a postupně se umocňuje a stupňuje.

Valérie Jurčíková SS22 / foto se svolením MBPFW

Valérie Jurčíková SS22 / foto se svolením MBPFW

„Využívám jemných barevných tónů a materiálů, které symbolizují právě onu nenápadnou počáteční nevinnost. Tyto materiály a tóny barev doplňuje materiál, který recykluji z výplní pneumatik a vytvářím z něj objekty, které jsou nosnými prvky kolekce," prozradila Valérie Jurčíková.

Valérie Jurčíková SS22 / foto se svolením MBPFW

 

Denisa Dovala

Hlavním námětem kolekce značky Denisa Dovala se staly potisky, které si sama návrhářka nakreslila a připravila. Jedná se o soubor potisků, které mají vyobrazovat bytosti z jiných sfér, které se usídlily do schránek těl. Samotné modely pak mají být představou o tom, jak takové schránky mohou vypadat a být oblečené. Kolekce je tak odkazem k fascinaci vesmírem a mimozemšťany, kterou sama autorka již od mala má.

¨

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

Celou kolekcí se tak nesou abstraktní fantazijní kresby, které v kombinaci se symetrickou manipulací s látkou vytvářejí u některých outfitů 3D objektové modely, nebo naopak nechávají jednoduchou siluetou šatů samotné potisky látek vyniknout. Kolekce je i přes svůj velice specifický námět stále laděná do konceptu SS22.

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA DENISA DOVALA VALÉRIE JURČÍKOVÁ NATÁLIE DUFKOVÁ NANICHE ČESKÁ TVORBA SLOVENSKÁ TVORBA

Související články

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek

Levi’s® představuje upcyklovanou kolekci společně s Natalií Dufkovou

Příležitost vytvořit kapsulovou kolekci s názvem “Levi's Reworked by Natalie Dufková” se mladé talentované návrhářce otevřela ziskem ocenění Levi’s® Special Price Diploma Selection na loňském Designbloku.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Souznění umění a designu najdete u české značky k r a p a

Móda tvořená pro všední dny, originálně a s maximálním důrazem na kvalitu, tak popisuje značku k r a p a její majitelka Šárka Křapová.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Kdo z českých návrhářů a umělců pomáhá Ukrajině?

Vlna solidarity, která v posledních dnech spojuje nejenom lidi po celém světě, ale také umělce z řad České republiky rozhodně stojí za naši pozornost. Kdo z návrhářů a dalších umělců pomáhá Ukrajině?

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek