dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Přidat na Seznam.cz
Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Naniche SS22 / foto se svolením MBPFW

Co vše si tyto tři designérky pro Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku připravily se dozvíte v dnešním článku. Na začátek vkročíme do tajemného zkoumání ženství, pokračujeme skrze posedlost a nevinnost až skončíme u mimozemšťanů z vesmíru.

Natalie Dufková

Hledání rovnováhy mezi naplněním vnitřních hodnot a následováním vnějších vzorů je nikdy nekončící proces. V průsečíku těchto protikladných eventualit se rodí také ideály ženskosti ve vztahu k tělu a oblečení, a právě tady hledala Natalie Dufková inspiraci pro svou novou kolekci nazvanou jednoduše "HER". Reflektuje, komentuje a kreativně ztvárňuje formování ženské identity v dnešním světě.

Natálie Dufková SS22 / foto se svolením MBPFW

Svobodné prolínání těla a oděvu, krásu i křehkost pak symbolizuje klíčový́ materiál celé kolekce – krajka. Česká firma Topak je poslední středoevropská továrna na paličkovanou krajku s tradicí od roku 1908. Vybraný́ vzor nebyl v černé barvě ještě nikdy vyroben, proto je originální a exkluzivní přímo pro tuto kolekci, kterou firma Topak podpořila a věnovala velké množství české krajky. Barevnost navazuje na předchozí kolekci Nymphae – objevuje se zde bílá, pudrová, lila, dále také černá a nově modrá barva.

Natálie Dufková SS22 / foto se svolením MBPFW

Doufám, že má kolekce promluví sama nejupřímněji a řekne „svými slovy“ to nejpodstatnější: že tělo, duše a šaty – toť jeden celek, toť žena ve své přirozenosti," říká o kolekci její autorka.

Natálie Dufková SS22 / foto se svolením MBPFW

 

Valérie Jurčíková

Posedlost. Ze začátku se dokáže tvářit jako by tam nebyla, jako nevinnost, jako přítel. Nenápadně se vplíží do naší mysli, až nás pohltí. Právě o tom je kolekce Valérie Jurčíkové SS22, o posedlosti, o nepovšimnutí si její přítomnosti, nebo jejím přehlížení, až nakonec lidskou mysl zcela pohltí. Obsesi v oděvu znázorňuje linka, která prochází povrchem těla skrze oděv a postupně se umocňuje a stupňuje.

Valérie Jurčíková SS22 / foto se svolením MBPFW

Valérie Jurčíková SS22 / foto se svolením MBPFW

„Využívám jemných barevných tónů a materiálů, které symbolizují právě onu nenápadnou počáteční nevinnost. Tyto materiály a tóny barev doplňuje materiál, který recykluji z výplní pneumatik a vytvářím z něj objekty, které jsou nosnými prvky kolekce," prozradila Valérie Jurčíková.

Valérie Jurčíková SS22 / foto se svolením MBPFW

 

Denisa Dovala

Hlavním námětem kolekce značky Denisa Dovala se staly potisky, které si sama návrhářka nakreslila a připravila. Jedná se o soubor potisků, které mají vyobrazovat bytosti z jiných sfér, které se usídlily do schránek těl. Samotné modely pak mají být představou o tom, jak takové schránky mohou vypadat a být oblečené. Kolekce je tak odkazem k fascinaci vesmírem a mimozemšťany, kterou sama autorka již od mala má.

¨

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

Celou kolekcí se tak nesou abstraktní fantazijní kresby, které v kombinaci se symetrickou manipulací s látkou vytvářejí u některých outfitů 3D objektové modely, nebo naopak nechávají jednoduchou siluetou šatů samotné potisky látek vyniknout. Kolekce je i přes svůj velice specifický námět stále laděná do konceptu SS22.

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA DENISA DOVALA VALÉRIE JURČÍKOVÁ NATÁLIE DUFKOVÁ NANICHE ČESKÁ TVORBA SLOVENSKÁ TVORBA

Související články

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Manifest mladých návrhářů z UMPRUM na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Co se děje v hlavách mladých pražských návrhářů? Tuto otázku zodpověděla část kolekce, kterou prezentovali studenti UMPRUM na letošním podzimním Mercedes Benz Prague Fashion Week.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek

La Formela otevřela Mercedes-Benz Prague Fashion Week přehlídkou, která se inspirovala nejenom krásou koní

Nová kolekce LA FORMELA opět vyzdvihuje ženu a její křivky jako malou bohyni krásy. Nečekejte však nic tuctového, tito návrháři přesně ví, kde se láme krása a divokost žen stejně jako koní.   

Celý článek

Nedělní odpoledne bude patřit mladým talentům. Svou práci na MBPFW představí finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal a vítěz Van Graaf Junior Talent 2021 Aleš Hnátek

Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představí vedle známých jmen i řadu zástupců nastupující generace mladých designérů. Historicky poprvé se na MBPFW budou prezentovat finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal.

Celý článek