dnes je 09.12.2021 a svátek má Vratislav

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Přidat na Seznam.cz
Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Naniche SS22 / foto se svolením MBPFW

Co vše si tyto tři designérky pro Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku připravily se dozvíte v dnešním článku. Na začátek vkročíme do tajemného zkoumání ženství, pokračujeme skrze posedlost a nevinnost až skončíme u mimozemšťanů z vesmíru.

Natalie Dufková

Hledání rovnováhy mezi naplněním vnitřních hodnot a následováním vnějších vzorů je nikdy nekončící proces. V průsečíku těchto protikladných eventualit se rodí také ideály ženskosti ve vztahu k tělu a oblečení, a právě tady hledala Natalie Dufková inspiraci pro svou novou kolekci nazvanou jednoduše "HER". Reflektuje, komentuje a kreativně ztvárňuje formování ženské identity v dnešním světě.

Natálie Dufková SS22 / foto se svolením MBPFW

Svobodné prolínání těla a oděvu, krásu i křehkost pak symbolizuje klíčový́ materiál celé kolekce – krajka. Česká firma Topak je poslední středoevropská továrna na paličkovanou krajku s tradicí od roku 1908. Vybraný́ vzor nebyl v černé barvě ještě nikdy vyroben, proto je originální a exkluzivní přímo pro tuto kolekci, kterou firma Topak podpořila a věnovala velké množství české krajky. Barevnost navazuje na předchozí kolekci Nymphae – objevuje se zde bílá, pudrová, lila, dále také černá a nově modrá barva.

Natálie Dufková SS22 / foto se svolením MBPFW

Doufám, že má kolekce promluví sama nejupřímněji a řekne „svými slovy“ to nejpodstatnější: že tělo, duše a šaty – toť jeden celek, toť žena ve své přirozenosti," říká o kolekci její autorka.

Natálie Dufková SS22 / foto se svolením MBPFW

 

Valérie Jurčíková

Posedlost. Ze začátku se dokáže tvářit jako by tam nebyla, jako nevinnost, jako přítel. Nenápadně se vplíží do naší mysli, až nás pohltí. Právě o tom je kolekce Valérie Jurčíkové SS22, o posedlosti, o nepovšimnutí si její přítomnosti, nebo jejím přehlížení, až nakonec lidskou mysl zcela pohltí. Obsesi v oděvu znázorňuje linka, která prochází povrchem těla skrze oděv a postupně se umocňuje a stupňuje.

Valérie Jurčíková SS22 / foto se svolením MBPFW

Valérie Jurčíková SS22 / foto se svolením MBPFW

„Využívám jemných barevných tónů a materiálů, které symbolizují právě onu nenápadnou počáteční nevinnost. Tyto materiály a tóny barev doplňuje materiál, který recykluji z výplní pneumatik a vytvářím z něj objekty, které jsou nosnými prvky kolekce," prozradila Valérie Jurčíková.

Valérie Jurčíková SS22 / foto se svolením MBPFW

 

Denisa Dovala

Hlavním námětem kolekce značky Denisa Dovala se staly potisky, které si sama návrhářka nakreslila a připravila. Jedná se o soubor potisků, které mají vyobrazovat bytosti z jiných sfér, které se usídlily do schránek těl. Samotné modely pak mají být představou o tom, jak takové schránky mohou vypadat a být oblečené. Kolekce je tak odkazem k fascinaci vesmírem a mimozemšťany, kterou sama autorka již od mala má.

¨

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

Celou kolekcí se tak nesou abstraktní fantazijní kresby, které v kombinaci se symetrickou manipulací s látkou vytvářejí u některých outfitů 3D objektové modely, nebo naopak nechávají jednoduchou siluetou šatů samotné potisky látek vyniknout. Kolekce je i přes svůj velice specifický námět stále laděná do konceptu SS22.

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA DENISA DOVALA VALÉRIE JURČÍKOVÁ NATÁLIE DUFKOVÁ NANICHE ČESKÁ TVORBA SLOVENSKÁ TVORBA

Související články

Módní dům Bottega Veneta jmenoval novým kreativním ředitelem návrháře Matthieu Blazyho, od kterého očekává pokračování v odkazu značky

Informaci o novém kreativním řediteli oznámil módní dům v pondělí v rámci tiskové konference. Matthieu Blazy má bohatou designérskou historii a značka si tak slibuje velké zítřky.

Celý článek

Punkový nádech přináší kolekce Chanel 2022 v hlavní roli s Annou Ewers a Lolou Nicon

Jižní Francii obklopuje plavba značky Chanel pro rok 2022. Prostředí, kde je kampaň nafocená i výběr modelek, jsou jasným signálem, na co se můžeme v příštím roce těšit.

Celý článek

Topmodelka Tatiana Gregor Brzobohatá představuje módní capsule kolekci ICONIC

Kolekce spojující eleganci, jednoduchost a kombinovatelnost připravila Miss World 2006 a zakladatelka nadace Krása pomoci Tatiana Gregor Brzobohatá ve spolupráci se společností ABOUT YOU.

Celý článek

SegraSegra představuje limitku „počmáranou” oceňovaným ilustrátorem Markem Ehrenbergerem

Česká oděvní značka SegraSegra přichází s další výraznou kolekcí. Tentokrát se spojila s ilustrátorem a grafickým designérem Markem Ehrenbergerem, který proslul svým netradičním přístupem k barvám a tvarům.

Celý článek

České oděvní duo SegraSegra přináší unikátní pánskou kolekci z nepromokavé džínoviny

Dagmar a Eliška Mertovy přichází s novinkou – nepromokavou džínovinou, ze které šijí bundy, klasické kalhoty, ale i kraťasy na kolo. Kromě funkčnosti a nadčasovosti splňuje nová kolekce ještě další aspekt, který je pro tuto značku klíčový, udržitelnost.

Celý článek

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek

Malá česká manufaktura s velkým srdcem vyniká jedinečnými pletenými kousky

Láska k vlně dává možnost vzniknout produktům, které si zamilujete napříč celým rokem. Tím se rozhodně řídí Kateřina Petrová se svou značkou La Stella.

Celý článek

Nová kolekce Tory Burch je ztělesněním elegance a barevností

Letošní newyorský týden módy byl plný výjimečných kolekcí, které vynikaly mimo jiné svou barevností. Jednou takovou byla kolekce Tory Burch pro jaro-léto 2022, která však byla výjimečná ve více ohledech.

Celý článek