dnes je 01.12.2022 a svátek má Iva

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Přidat na Seznam.cz
Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Naniche SS22 / foto se svolením MBPFW

Co vše si tyto tři designérky pro Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku připravily se dozvíte v dnešním článku. Na začátek vkročíme do tajemného zkoumání ženství, pokračujeme skrze posedlost a nevinnost až skončíme u mimozemšťanů z vesmíru.

Natalie Dufková

Hledání rovnováhy mezi naplněním vnitřních hodnot a následováním vnějších vzorů je nikdy nekončící proces. V průsečíku těchto protikladných eventualit se rodí také ideály ženskosti ve vztahu k tělu a oblečení, a právě tady hledala Natalie Dufková inspiraci pro svou novou kolekci nazvanou jednoduše "HER". Reflektuje, komentuje a kreativně ztvárňuje formování ženské identity v dnešním světě.

Natálie Dufková SS22 / foto se svolením MBPFW

Svobodné prolínání těla a oděvu, krásu i křehkost pak symbolizuje klíčový́ materiál celé kolekce – krajka. Česká firma Topak je poslední středoevropská továrna na paličkovanou krajku s tradicí od roku 1908. Vybraný́ vzor nebyl v černé barvě ještě nikdy vyroben, proto je originální a exkluzivní přímo pro tuto kolekci, kterou firma Topak podpořila a věnovala velké množství české krajky. Barevnost navazuje na předchozí kolekci Nymphae – objevuje se zde bílá, pudrová, lila, dále také černá a nově modrá barva.

Natálie Dufková SS22 / foto se svolením MBPFW

Doufám, že má kolekce promluví sama nejupřímněji a řekne „svými slovy“ to nejpodstatnější: že tělo, duše a šaty – toť jeden celek, toť žena ve své přirozenosti," říká o kolekci její autorka.

Natálie Dufková SS22 / foto se svolením MBPFW

 

Valérie Jurčíková

Posedlost. Ze začátku se dokáže tvářit jako by tam nebyla, jako nevinnost, jako přítel. Nenápadně se vplíží do naší mysli, až nás pohltí. Právě o tom je kolekce Valérie Jurčíkové SS22, o posedlosti, o nepovšimnutí si její přítomnosti, nebo jejím přehlížení, až nakonec lidskou mysl zcela pohltí. Obsesi v oděvu znázorňuje linka, která prochází povrchem těla skrze oděv a postupně se umocňuje a stupňuje.

Valérie Jurčíková SS22 / foto se svolením MBPFW

Valérie Jurčíková SS22 / foto se svolením MBPFW

„Využívám jemných barevných tónů a materiálů, které symbolizují právě onu nenápadnou počáteční nevinnost. Tyto materiály a tóny barev doplňuje materiál, který recykluji z výplní pneumatik a vytvářím z něj objekty, které jsou nosnými prvky kolekce," prozradila Valérie Jurčíková.

Valérie Jurčíková SS22 / foto se svolením MBPFW

 

Denisa Dovala

Hlavním námětem kolekce značky Denisa Dovala se staly potisky, které si sama návrhářka nakreslila a připravila. Jedná se o soubor potisků, které mají vyobrazovat bytosti z jiných sfér, které se usídlily do schránek těl. Samotné modely pak mají být představou o tom, jak takové schránky mohou vypadat a být oblečené. Kolekce je tak odkazem k fascinaci vesmírem a mimozemšťany, kterou sama autorka již od mala má.

¨

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

Celou kolekcí se tak nesou abstraktní fantazijní kresby, které v kombinaci se symetrickou manipulací s látkou vytvářejí u některých outfitů 3D objektové modely, nebo naopak nechávají jednoduchou siluetou šatů samotné potisky látek vyniknout. Kolekce je i přes svůj velice specifický námět stále laděná do konceptu SS22.

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

Denisa Dovala SS22 / foto se svolením MBPFW

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA DENISA DOVALA VALÉRIE JURČÍKOVÁ NATÁLIE DUFKOVÁ NANICHE ČESKÁ TVORBA SLOVENSKÁ TVORBA

Související články

Návrhář Jan Černý představuje svoji desátou kolekci pod názvem „A boy who plays with fire“

Nejnovější ready-to-wear show představená v pražské Staroměstské tržnici ukazuje Janovu vizi menswearu a unisexwearu na rok 2023. Oslavuje deset sezón, v průběhu kterých návrhář představuje svoji tvorbu pravidelně veřejnosti.

Celý článek

Nová kolekce značky LEEDA vznikala ve spolupráci s herečkou Barborou Bočkovou

Svítí na cestu, i když zrovna nejsou vidět. Možná se jen odráží v hladině jezera nebo zapomenutém střepu na ulici. Někde tam jsou, pro vás. Řeč je o šatech z nové kolekce značky LEEDA.

Celý článek

Time to shine / city light

V životě ženy přichází chvíle, kdy skončí s předstíráním, že je někým, kým není a rozhodne se být co nejautentičtější. Nastal čas jejího znovuzrození. A jakmile se setmí, skutečná diva ožije.

Celý článek

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek