dnes je 21.09.2017 a svátek má Matouš

Osm asijských modelek, které byste měli znát

Za poslední desetiletí se v módním průmyslu objevilo mnohem více východoasijských modelek, než tomu bylo do té doby. Čína se totiž stala důležitým hráčem na globálním trhu.

Móda i módní svět se mění, její hranice se rozšiřují a možnosti jsou otevřenější. Proto je v posledních letech velká příležitost i pro modelky z Asie. „Cítím, že svět je menší, a svět módy se pro každou dívku zvětšuje,“ řekla Liu Wen v rozhovoru pro časopis Nightline v roce 2011. A je tomu tak. Čokoládové krásky nebo nádherné modelky s kočičíma očima jsou v módě. A to doslova.

Seznamte se s osmi nejžádanějšími modelkami z Číny, Japonska a Jižní Koreje.

Liu Wen

Původ: Čína
Věk: 29
Ve zkratce: Liu Wen se dostala do podvědomí díky spolupráci se značkou Estee Lauder. Tento kosmetický kontrakt začal v roce 2010, avšak není jediným pro tuto modelku důležitým. Spolupráce uzavřela i značkami, jako jsou Roberto Cavalli, Tiffany & Co., H & M, Giorgio Armani a La Perla Lingerie. Jeden z největších životních milníků rozhodně byla také Victoria's Secret Fashion Show, na které se objevila v roce 2012. A sotva o rok později jmenovala Čína Liu jako první asijskou supermodelku.

 

Fei Fei Sun

Původ: Čína
Věk: 28
Ve zkratce: Fei Fei Sun se objevila ve významných reklamních kampaních například pro značky Dior, Louis Vuitton, Chanel Beauty a Armani Beauty. Fei Fei také obsadila titulky nejednoho špičkového časopisu, jako jsou Vogue China, Vogue US a Vogue Italia. Její obálka Vogue Italia byla tou první, kde se objevila samotná modelka východoasijského původu.

 

Fernanda Ly

Původ: žije v Austrálii, ale má čínský původ
Věk: 20
Ve zkratce: S její vizáží a růžovými vlasy si Fernanda Ly rychle získala své místečko ve světě modelingu. Australská kráska čínského původu se objevila v kampaních pro značky jako Louis Vuitton, Tiffany & Co. a Dior. Fernanda se také objevila na obálkách módních časopisů jako Teen Vogue, Vogue Japan a Vogue Australia.

 

Tao Okamoto

Původ: Japonsko
Věk: 32
Ve zkratce: Tao Okamoto hrála v reklamních kampaních pro špičkové značky, jako jsou Ralph Lauren, Dolce & Gabbana, Emporio Armani a Tommy Hilfiger. V roce 2013 natočila svůj první herecký debut ve filmu The Wolverine, kde se objevila vedle Hugh Jackmana. Hrála také postavu Mercy Graves v roce 2016 ve filmu Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti. V roce 2009 se Tao objevila na obálce Vogue Japonska, kde jí bylo věnováno několik hlavních stránek.

 

Du Juan

Původ: Čína
Věk: 34
Ve zkratce: Přestože se od té doby přesunula z modelingu do herectví, je Du Juan známá jako špičková asijská modelka, která pracovala v polovině roku 2000 pro značky David Yurman, Giorgio Armani, Louis Vuitton a Van Cleef & Arpels. V roce 2005 se dostala na titulku Vogue Paříž vedle Gemmy Ward, což byl velký módní milník, kdy se první čínská modelka objevila na obálce módní bible. Du byla také nafocena pro čínské vydání Vogue, ELLE a Harper's Bazaar.

 

Chiharu Okunugi

Původ: Japonsko
Věk: 25
Ve zkratce: od roku 2011 se Chiharu Okunugi objevila v prestižních reklamních kampaních značek, jako jsou Stella McCartney, Karl Lagerfeld, Dior a Chanel. Ani obálky časopisů ji neminuly, jsou to například Narcisse, L'Officiel Singapore a Glass Magazine.

 

Sui He

Původ: Čína
Věk: 27
Ve zkratce: Sui se rychle stala středem zájmu poté, co se objevila v kampani pro značky, jako jsou Karl Lagerfeld, Roberto Cavalli, H & M a Ralph Lauren. I Sui má na svém kontě několik obálek módních časopisů mezi nimi i W Magazine, Vogue China, Harper's Bazaar China a i-D. Při několika příležitostech se navíc Sui objevila na Victoria's Secret Fashion Show.

 

Soo Joo Park

Původ: Korea
Věk: 31
Ve zkratce: Soo Joo Park proslavily kampaně značek Chanel, MAC Cosmetics, Tom Ford a DKNY. Platinové blond vlasy ji posunuly směrem ke slávě. V roce 2014 se Soo Joo stala jako první módní asijsko-americkou mluvčí značky L'Oreal Paris. Její seznam obálek zahrnuje Vogue Korea, FASHION Canada a ELLE Korea.

fashiongonerogue.com

ZE SPOLEČNOSTI ASIJSKÉ MODELKY LIU WEN FEI FEI SUN FERNANDA LY TAO OKAMOTO DU JUAN CHIHARU OKUNUGI SUI HE SOO JOO PARK

Související články

Český Krumlov ožil Andělskou show

V sobotu 16. září 2017 rozsvítila Zámeckou jízdárnu Českého Krumlova Andělská show s finalistkami České Miss 2017.

Celý článek

Co nám prozradil nejkrásnější Evropan Lukáš Lesák?

Říká se, že české ženy jsou jedny z nejkrásnějších na světě, ale co muži? Česká republika slaví další úspěch v oblasti krásy. Lukáš Lesák nás reprezentoval na soutěži Man of the year.

Celý článek