dnes je 20.01.2021 a svátek má Ilona

Osmany Laffita – Kubánec, který rozumí Češkám

Přidat na Seznam.cz
Když se vysloví jméno Osmany Laffita, každý si vybaví jednoho z nejúspěšnějších módních návrhářů současné doby.

Zrodil se talent, který nelze popřít
Osmany Laffita započal svou návrhářskou kariéru ve velmi brzkém věku. Už na základní škole věděl, že jeho cílem je věnovat se módnímu odvětví. Začal tedy studovat na prestižní návrhářské škole ve svém rodném městě, Havaně. Jeho umělecky založená rodina přijala tento fakt s nadšením a mladého návrháře podporovala v jeho počínání.

Evropa Laffitovi učarovala
Když Osmany poprvé spatřil Prahu, učarovala mu natolik, že se rozhodl zde pokračovat v načaté kariéře. Zpočátku působil jako módní redaktor, kde získal zkušenosti a přehled o oblasti módy v České republice. Posléze se rozhodl radikálně pokročit a prošel tak významnými módními společnostmi jako je například Versace či Kenzo.

Zlomový rok pro Osmanyho kariéru
Doslova zlomovým rokem se stal rok 1999, kdy Osmany Laffita započal svou návrhářskou kariéru. Během několika málo let se díky svému talentu a píli vypracoval natolik, že se jeho jméno vrylo do podvědomí snad každého Čecha. Aby taky ne. Osmany nabízí tak neotřelý způsob módy, do které se zákazníci dokážou zamilovat na první pohled.

Charakteristické znaky tvorby Osmany Laffity
Osmany vychází z krásy ženské siluety, která je při jeho tvorbě vždy na prvních místech. Miluje luxusní materiály, ze kterých tvoří módu, která nemá obdoby. Nebojí se experimentovat s novými a originálními střihy, z nichž vznikají perfektní a naprosto jedinečné modely. Osmany své kolekce pravidelně prezentuje v největších světových módních centrech, kde sklízí stejně tak velký úspěch, jako u nás. Je velkou osobností české módy a nemálo se zasloužil o její zpestření. Mimo oblečení vytváří také šperky a módní doplňky, které jsou třešničkou na dortu charakteru jeho celkové tvorby.

Významné události kariéry Osmany Laffity 1999 - počátek návrhářovy tvorby
Za pokrok na poli módy oceněn guvernérem státu Kentucky Prestižní módní časopis Vogue jej označil za nejlepšího návrháře „Designer´s Choice Award“ Osmany odívá celebrity jako například Ivanu Trump, Dagmar Havlovou a mnoho dalších.

 

Zdroj fotografií: Osmanylaffita.cz, Moda.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI OBLEČENÍ ŠPERKY CELEBRITY OSMANY LAFFITA MODA.CZ MODNI MODY

Související články

Ikonické šperky britské královské rodiny a jejich historie

Luxusní šperky patří ke královské rodině od nepaměti. Dědí se u nich z generace na generaci a mnohé z nich mají přes tisíc let, ale přesto stále věrně slouží. Podívejte se na ikonické šperky, na které britská královská rodina nedá dopustit. 

Celý článek

Co si obléci na Vánoce?

Do Štědrého dne zbývá už jen pár dní a vy stále přemýšlíte co na sebe? V dnešním článku naleznete potřebnou inspiraci. Nenechávejte vše na poslední chvíli, ať nejste ve stresu. Na Vánoce to musí každému slušet...

Celý článek

Sháníte dárek na poslední chvíli? Máme pro vás 5 tipů na dárky pro ženy i muže

Letošní Vánoce jsou tu snad ještě dřív než ty předešlé. Nemáte nakoupené všechny dárky a lámete si hlavu, co pořídit? V našem článku najdete užitečné tipy, které určitě využijete. Čtěte dál.

Celý článek

Gisele Bündchen do vánoční kampaně šperků Vivara přinesla slavnostní kouzlo

Supermodelka, která nestárne, se zapojila do nové módní kampaně vzývající nádherné šperky Vivara. Vánoční kampaň tak získala dvojnásobné kouzlo a Vánoce podtrhne se vším všudy.

Celý článek

Módní návrhář Miroslav Bárta: Doba covidová mi dala možnost poznat své hranice, své plány a cíle

I přes složitou situaci využívá český návrhář Miroslav Bárta aktuální chvíle k nové tvorbě. Jedním z hlavních projektů je spolupráce s Unicef a kostýmy pro baletní umělce. Hlavně se však nevzdává, bojuje za svůj obor a těší se, až budeme všichni plně zpět na scéně.

Celý článek

Čtyři způsoby, jak omámit svou milou na Štědrý večer

Nemáte ještě úplně jasno, co své něžnější polovičce pořídit na Vánoce? Váháte mezi tím, co by si sama přála a mezi překvapením, které by ji vyrazilo dech? My se přikláníme k druhé variantě a přinášíme pár tipů, pro které sice musíte sáhnout hlouběji do kapsy, zato výsledek máte jistojistý.

Celý článek

Fashion must have: prosinec ve znamení pravých Vánoc

Horké svařené víno, pohádkové odpoledne, zasněžené ulice a domy kolem vás. K tomu krásné drobnosti, huňatý svetr a z každého okna zářící světýlka. To je prosinec. To jsou ty pravé Vánoce, ať se děje cokoliv.

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek