dnes je 18.02.2019 a svátek má Gizela

Padají vám vlasy? Poradíme vám, jak to vyřešit jednou provždy!

Jsou všude a vy se divíte, že ještě nejste bez vlasů. Alespoň v nějaké části života jsme to zažila každá. Vypadávání vlasů se může zdát jako banalita, ale když řídne naše hříva, sebevědomí klesá strmě dolů.

Růst vlasů je kontinuální proces, kdy vlas, který vypadne, záhy nahradí nový. Za den nám vypadne 30 až 100 vlasů, je to velmi individuální počet. Pokud pozorujete zásadní změnu z normálu, je třeba zjistit, co za tím stojí. O nejčastějších příčinách vypadávání vlasů a nejlepším způsobu jak mu zamezit, jsme se poradili s odbornicí Petrou Málkovou, manažerkou královéhradeckého salonu BelleSanté.

Nemoc

„Do jisté míry mohou ovlivnit vypadávání vlasů i genetické dispozice,“ říká Petra Málková. Nadměrné vypadávání vlasů může být ale také signálem, že je ve vašem těle něco v nepořádku. Může se jednat o poruchy štítné žlázy, ledvin, nedostatku železa nebo špatného krevního oběhu, kdy se nedostatečně prokrvuje pokožka hlavy a vlasy tak nemají vhodné podmínky pro růst. Je proto dobré, každé mytí vlasů zakončit proudem chladnější vody, aby se pokožka lépe prokrvila. Svůj podíl může mít i prodělaná infekce a vysoké teploty, kdy vlasy začnou vypadávat někdy i dva měsíce po vyléčení.

Nevhodná péče

Podlehla jste reklamám, kde mají modelky krásné lesklé a hebké vlasy? Možná to je důvod, proč ty vaše vypadávají. Silikony obsažené v péči o vlasy obalí vlas vrstvou, díky které jsou na pohled lesklé a vypadají zdravě. Pravda je však taková, že silikony vlasy zatěžují a často stojí za jejich vypadáváním. Neprospívá jim ani příliš častá úprava horkem nebo jejich sepínání gumičkou. „Vlasy chraňte proti teplu pomocí speciálních přípravků. Rozhodně byste neměla používat teploty vyšší než 180°C, protože při ní se vlas znovu otevírá a teplem poškozuje,“ radí odbornice.

Životní styl

Životní styl je alfou a omegou toho, jak se cítíme po psychické a fyzické stránce. Pokud jste neustále ve stresu, nevyspalost vyháníte z těla kávou po litrech a k obědu hltáte fastfood v autě, nemůžete se divit, že vaše pleť i vlasy vypadají dost mizerně. Vašemu tělu pravděpodobně chybí důležité vitamíny a minerály. Náprava bude vyžadovat novou rutinu, která vaše tělo určitě ocení. Jóga napomůže psychické i fyzické pohodě, stejně jako vyvážená strava.

 

Chybějící živiny

„Kupodivu velmi častým problémem bývá tak základní věc, jako je nedodržování pitného režimu, přitom hydratace organismu je velice důležitá,“ vysvětluje Petra Málková. Další vitamíny a minerály, které přímo ovlivňují kvalitu vlasů, nehtů i pleti jsou vitamíny A, C, D, E, zinek, biotin, kyselina listová a mnohé další. Pokud je na vás hlídání téhle abecedy příliš, můžete vyzkoušet jeden z mnoha doplňků stravy, třeba lahodné „medvědy“ na vlasy Ivy Bears, kteří jsou rozhodně lákavější než 20 různých druhů velkých tablet.

 

Hormonální změny

Kromě jiných projevů bývá i padání vlasů důsledkem velkých hormonálních změn. Jako by nestačil samotný porod. Prvních šest měsíců po něm většina žen zaznamená zásadní úbytek vlasů, který je důsledkem klesání hladiny estrogenu. Při menopauze dochází také k výraznému snížení estrogenu, kdy vlasy řídnou a rostou pomaleji. Každá žena tyto velké životní změny pociťuje v jiné míře, nevyhne se jim však žádná. Úprava stravy a doplňky stravy, speciální vitamíny na vlasy pro ženy, a nejen ty jsou vhodným pomocníkem při hormonálních změnách, avšak nezamezí jim úplně.

 

Roční období

Stejně jako stromy shazují staré listy, aby mohly narůst nové a zdravé, tak i naše hříva dvakrát ročně projde velkou obměnou. Naštěstí našim vlasům stačí mnohonásobně kratší čas a my tak nemusíme chodit celou zimu bez vlasů. Vypadávání vlasů na podzim a na jaře je naprosto normální a přirozený proces, jehož urychlení můžete pomoci přísunem vitamínů a minerálů.

 

ivybears.cz

VLASY A ÚČESY VITAMÍNY PÉČE O VLASY ŘÍDNUTÍ VLASŮ VLASOVÁ PÉČE

Související články

Vévodkyně Kate inspirovala trend čelenek do vlasů

Krásná vévodkyně si osvojila nošení čelenek při každé příležitosti. Stala se jejím osobitým stylem!

Celý článek

Vyhlášení vítězů z řad mužů milujících luxusní pánské holičství přineslo výhru v podobě Harley Davidson

Ve čtvrtek jsme se zúčastnili Slavnostního vyhlášení vítězů cen Gentlemen's Barber Clubu, přehlídky šperků i vystoupení zpěváka Jana Kopečného. Být v tomto klubu se pánům rozhodně vyplatí.

Celý článek
bohostyl

Společenské účesy, které nikdy nevyjdou z módy

Maraton společenské zábavy je v plném proudu. Ve vašem šatníku jsou jedny krásnější šaty vedle druhých, ale nevíte, jaký k nim zvolit účes? Nechte se inspirovat!

Celý článek

Jak na krásné vlasy? Objevte kouzlo domácí péče!

Přírodní produkty dokážou zázraky. Mohou se vám po nich nádherně lesknout vlasy, zesílit a dokonce vyvolat růst. Jak na to, vám poradí staré ověřené metody!

 

Celý článek

Slavný kadeřník Oribe Canabes zemřel ve věku 62 let

Stvořitel stovky supermodelek, nejvlivnější odborník a umělec ve svém oboru a inovativní byznysmen zemřel na srdeční zástavu.

Celý článek

Kendall Jenner je novou tváří vlasových produktů Formawell

Curlingovým žehličkám propůjčila Kendall Jenner své jméno i svou tvář. Tato spolupráce ji v podstatě vrátila zpět do podnikání v „kráse“

Celý článek

Kadeřnice celebrit Lussi Bugner: sebevědomí klientek je odměna za mravenčí práci

Již dvanáct let se hair stylistka Lucie Bugnerová věnuje prodlužování a zahušťování vlasů na nejvyšší úrovni a s maximální individuální péčí ve svém salonu Lussi Bugner v Brně. 

Celý článek

Jak se učesat na společenskou akci?

Období večírků a společenských akcí se kvapem blíží. Jednoduché účesy vhodné pro každého vám pomůžou vypadat skvěle za pár minut.

Celý článek