dnes je 20.04.2019 a svátek má Marcela

Padají vám vlasy? Poradíme vám, jak to vyřešit jednou provždy!

Přidat na Seznam.cz
Jsou všude a vy se divíte, že ještě nejste bez vlasů. Alespoň v nějaké části života jsme to zažila každá. Vypadávání vlasů se může zdát jako banalita, ale když řídne naše hříva, sebevědomí klesá strmě dolů.

Růst vlasů je kontinuální proces, kdy vlas, který vypadne, záhy nahradí nový. Za den nám vypadne 30 až 100 vlasů, je to velmi individuální počet. Pokud pozorujete zásadní změnu z normálu, je třeba zjistit, co za tím stojí. O nejčastějších příčinách vypadávání vlasů a nejlepším způsobu jak mu zamezit, jsme se poradili s odbornicí Petrou Málkovou, manažerkou královéhradeckého salonu BelleSanté.

Nemoc

„Do jisté míry mohou ovlivnit vypadávání vlasů i genetické dispozice,“ říká Petra Málková. Nadměrné vypadávání vlasů může být ale také signálem, že je ve vašem těle něco v nepořádku. Může se jednat o poruchy štítné žlázy, ledvin, nedostatku železa nebo špatného krevního oběhu, kdy se nedostatečně prokrvuje pokožka hlavy a vlasy tak nemají vhodné podmínky pro růst. Je proto dobré, každé mytí vlasů zakončit proudem chladnější vody, aby se pokožka lépe prokrvila. Svůj podíl může mít i prodělaná infekce a vysoké teploty, kdy vlasy začnou vypadávat někdy i dva měsíce po vyléčení.

Nevhodná péče

Podlehla jste reklamám, kde mají modelky krásné lesklé a hebké vlasy? Možná to je důvod, proč ty vaše vypadávají. Silikony obsažené v péči o vlasy obalí vlas vrstvou, díky které jsou na pohled lesklé a vypadají zdravě. Pravda je však taková, že silikony vlasy zatěžují a často stojí za jejich vypadáváním. Neprospívá jim ani příliš častá úprava horkem nebo jejich sepínání gumičkou. „Vlasy chraňte proti teplu pomocí speciálních přípravků. Rozhodně byste neměla používat teploty vyšší než 180°C, protože při ní se vlas znovu otevírá a teplem poškozuje,“ radí odbornice.

Životní styl

Životní styl je alfou a omegou toho, jak se cítíme po psychické a fyzické stránce. Pokud jste neustále ve stresu, nevyspalost vyháníte z těla kávou po litrech a k obědu hltáte fastfood v autě, nemůžete se divit, že vaše pleť i vlasy vypadají dost mizerně. Vašemu tělu pravděpodobně chybí důležité vitamíny a minerály. Náprava bude vyžadovat novou rutinu, která vaše tělo určitě ocení. Jóga napomůže psychické i fyzické pohodě, stejně jako vyvážená strava.

 

Chybějící živiny

„Kupodivu velmi častým problémem bývá tak základní věc, jako je nedodržování pitného režimu, přitom hydratace organismu je velice důležitá,“ vysvětluje Petra Málková. Další vitamíny a minerály, které přímo ovlivňují kvalitu vlasů, nehtů i pleti jsou vitamíny A, C, D, E, zinek, biotin, kyselina listová a mnohé další. Pokud je na vás hlídání téhle abecedy příliš, můžete vyzkoušet jeden z mnoha doplňků stravy, třeba lahodné „medvědy“ na vlasy Ivy Bears, kteří jsou rozhodně lákavější než 20 různých druhů velkých tablet.

 

Hormonální změny

Kromě jiných projevů bývá i padání vlasů důsledkem velkých hormonálních změn. Jako by nestačil samotný porod. Prvních šest měsíců po něm většina žen zaznamená zásadní úbytek vlasů, který je důsledkem klesání hladiny estrogenu. Při menopauze dochází také k výraznému snížení estrogenu, kdy vlasy řídnou a rostou pomaleji. Každá žena tyto velké životní změny pociťuje v jiné míře, nevyhne se jim však žádná. Úprava stravy a doplňky stravy, speciální vitamíny na vlasy pro ženy, a nejen ty jsou vhodným pomocníkem při hormonálních změnách, avšak nezamezí jim úplně.

 

Roční období

Stejně jako stromy shazují staré listy, aby mohly narůst nové a zdravé, tak i naše hříva dvakrát ročně projde velkou obměnou. Naštěstí našim vlasům stačí mnohonásobně kratší čas a my tak nemusíme chodit celou zimu bez vlasů. Vypadávání vlasů na podzim a na jaře je naprosto normální a přirozený proces, jehož urychlení můžete pomoci přísunem vitamínů a minerálů.

 

ivybears.cz

Přidat na Seznam.cz
VLASY A ÚČESY VITAMÍNY PÉČE O VLASY ŘÍDNUTÍ VLASŮ VLASOVÁ PÉČE

Související články

Rozhovor s úspěšným kadeřníkem Michalem Zapomělem

Jeden z nejlepších českých kadeřníků odpovídá na otázky o své kariéře, přístupu ke klientům a v neposlední řadě radí našim čtenářům, jak k vlasům přistupovat a starat se o ně.

Celý článek
Čarbičková bijoux

Čarbičková Bijoux: Čelenky, které dotvoří vaši osobnost

Peří, mušle, horolezecká lanka nebo elektrikářský pásek. Z toho a mnohem více vytváří Anna Čurlejová spolu s přítelem Vladimírem originální doplňky.

Celý článek

Vlasový styling z MBPFW z pohledu Honzy Kořínka

Týden módy je vždy velkou událostí, návrháři se na něj chystají několik měsíců a nepodceňují žádné detaily. My se v tomto článku zaměříme na zajímavé vlasové kreace, které jsme mohli letos vidět. 

Celý článek

Herečka seriálu Ulice si v Paříži vyzkoušela práci vlasové modelky

Nedávno jsme vám psali, že se herečka Markéta Stehlíková společně s kadeřníkem Honzou Kořínkem chystají na velké finále kadeřnické soutěže do Francie. Jak to celé dopadlo?

Celý článek

Sponky hlásí velký comeback

Tápete nad tím, čím oživit váš jarní outfit? A co takhle výrazné sponky do vlasů? Pamatujete si je z dětství? Sponky hlásí velký comeback, tak se pojďte inspirovat! 

Celý článek

Mohou vlasy bolet? Jak předejít poškození vlasové pokožky a udržet ji zdravou

Máte někdy pocit, že vás bolí vlasy? Je to vůbec možné? Co to způsobuje a jak se správně starat o pokožku hlavy není žádná věda!

Celý článek

Kadeřník Honza Kořínek bojuje v Paříži o mezinárodní kadeřnickou soutěž

Už v pondělí 25. března 2019 se dozvíme výsledky soutěže, které se účastní i šikovný český kadeřník Honza Kořínek. Podpořte ho svým hlasem veřejnosti.

Celý článek

Nejdramatičtější vlasové proměny hvězd od 90. let až po teď

Slavné ženy někdy změní své vlasy tak, že se z nich zrodí nová hvězda k nepoznání. Které účesy už skoro 30 let ovlivňují vkus zbytku světa? Pokud přemýšlíte o změně účesu, tak jste tu správně. 

Celý článek