dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Panenská příroda podmořského světa od Zuhair Murad v Haute Couture kolekci

Libanonský návrhář je optimistickým vizionářem. Vidí oceány a moře jako neposkvrněné a lidmi nedotčené místo. Šaty z Haute Couture kolekce jsou krásným snem.

Podmořské dobrodružství

Zuhair Murad se jako i jiní návrháři inspiroval podmořským světem. Jeho představy o mořských pannách, korálových útesech, hlubokém oceánu a všemožných živočiších, se promítly do celé jarní Haute Couture kolekce. Zaměřil se na třpytivé útesy a jimi se prolínající sluneční záře. Celá přehlídka a šaty se měnily z hluboce modré přes růžovou, korálovou až po oslnivou stříbrnou. Některé modely byly jako ombre spojení obou barev. Návrhář vidí moře jako nedotčené místo. Záměrně propaguje čisté oceánské vody, i když realita je naprosto odlišná. 

80. léta v dnešním podání

Nebyl by to však moderní návrhář, kdyby elegantní róby nepřizpůsobil dnešnímu vkusu. Vybral si siluetu 80. let a přetvořil jí do dnešních trendů. Objemná ramena doplnil úzkým pasem, vrstvil luxusní materiály s třpytivými výšivkami, omotával satén a organzu pro dosažení komplimentu ženských křivek. Volány a nařasení látek připomínají tekoucí nebo pohybující se vodu. Sám návrhář chtěl docílit tohoto dojmu.

Jako letní vánek

Murad je známý svými komplikovanými a úžasnými výšivkami. Na propracovaných střizích, mezi které patří hlavně dlouhé rozparky na šatech a vlečka, se věnuje třpytivým detailům. Návrhář ví, že jeho zákaznice chtějí být vidět. V jeho dílnách se vyšívá celé měsíce, a přesto korálové výšivky působí lehce jako mořský vánek. Moderní nádech dodávají šatům i lehké na míru přizpůsobené materiály. Satén v podání Zuhair Murad jako by sám objímal ženské tělo. 

Zdroj; vogue.com

NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZUHAIR MURAD HAUTE COUTURE JARO 2019 PODMOŘSKÝ SVĚT

Související články

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek