dnes je 24.08.2019 a svátek má Bartoloměj

Panenská příroda podmořského světa od Zuhair Murad v Haute Couture kolekci

Přidat na Seznam.cz
Libanonský návrhář je optimistickým vizionářem. Vidí oceány a moře jako neposkvrněné a lidmi nedotčené místo. Šaty z Haute Couture kolekce jsou krásným snem.

Podmořské dobrodružství

Zuhair Murad se jako i jiní návrháři inspiroval podmořským světem. Jeho představy o mořských pannách, korálových útesech, hlubokém oceánu a všemožných živočiších, se promítly do celé jarní Haute Couture kolekce. Zaměřil se na třpytivé útesy a jimi se prolínající sluneční záře. Celá přehlídka a šaty se měnily z hluboce modré přes růžovou, korálovou až po oslnivou stříbrnou. Některé modely byly jako ombre spojení obou barev. Návrhář vidí moře jako nedotčené místo. Záměrně propaguje čisté oceánské vody, i když realita je naprosto odlišná. 

80. léta v dnešním podání

Nebyl by to však moderní návrhář, kdyby elegantní róby nepřizpůsobil dnešnímu vkusu. Vybral si siluetu 80. let a přetvořil jí do dnešních trendů. Objemná ramena doplnil úzkým pasem, vrstvil luxusní materiály s třpytivými výšivkami, omotával satén a organzu pro dosažení komplimentu ženských křivek. Volány a nařasení látek připomínají tekoucí nebo pohybující se vodu. Sám návrhář chtěl docílit tohoto dojmu.

Jako letní vánek

Murad je známý svými komplikovanými a úžasnými výšivkami. Na propracovaných střizích, mezi které patří hlavně dlouhé rozparky na šatech a vlečka, se věnuje třpytivým detailům. Návrhář ví, že jeho zákaznice chtějí být vidět. V jeho dílnách se vyšívá celé měsíce, a přesto korálové výšivky působí lehce jako mořský vánek. Moderní nádech dodávají šatům i lehké na míru přizpůsobené materiály. Satén v podání Zuhair Murad jako by sám objímal ženské tělo. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZUHAIR MURAD HAUTE COUTURE JARO 2019 PODMOŘSKÝ SVĚT

Související články

Versace vytvořila nové luxusní cestovní balíčky pro leteckou společnost Turkish Airlines

Turecká letecká společnost Turkish Airlines opravdu na svých zákaznících ani zaměstnancích nešetří. Od července totiž svým cestujícím nabízí speciální cestovatelské balíčky od značky Versace. Podívejte se, na co se můžete těšit až příště s touto společností poletíte.

Celý článek

Co byste měli vědět o kolekci navržené vévodkyní ze Sussexu Meghan Markle?

Kolekce, která bude mít podstatně hlubší význam a je spojená s módní návrhářkou Mishou Nonoo, by se měla začít prodávat již toto září.

 

Celý článek

Značka Noirs klade důraz na módu pro ženy, které se vzájemně podporují

Dost bylo rivality! Je potřeba se sjednotit a myslet alespoň v některých věcech podobně. Například o udržitelné módě, lásce k přírodě a ekologii. To vše a mnohem víc je cílem české značky Noirs.

Celý článek

Podzimní pletená kolekce české návrhářky Božidary nese název Melancholic

Srpen se přehoupl do druhé poloviny a ať už chceme či nikoliv, brzy nás nemine období, kdy se budeme muset zachumlat do hřejivých svetrů a roláků. A když už toto období nastane, proč to nevzít zcela stylově se svetry české návrhářky Božidary?

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek

Blíží se čtvrtý ročník unikátní módní show WE’RE NEXT v Praze

WE’RE NEXT je módní show prezentující studenty pražské UMPRUM a studenty prestižní Royal Academy of Fine Arts v Antverpách. Letošní ročník proběhne 12. září 2019 v prostorách divadla X10 v centru Prahy, a rozhodně se máme na co těšit!

Celý článek

Nová kolekce Helen Mertl vás oslní

Helena Mertlová je česká módní návrhářka, kterou znají především nevěsty. Její svatební šaty jsou nadčasové a originální zároveň. Věnuje se ale i večerním šatům a my se teď můžeme pokochat její novou kolekcí, kterou představuje pod svou značkou Helen Mertl.

Celý článek

Nová kolekce F.designers na přehlídce v Duplexu

Střešní terasa Duplexu se proměnila na přehlídkové molo, po kterém kráčely modelky s nejvybranějšími kousky nové kolekce českých a slovenských návrhářů stmelené pod módním butikem F.designers. Divákům se tajil dech. Zapůsobili i tématem večera.

Celý článek