dnes je 20.04.2019 a svátek má Marcela

Panenská příroda podmořského světa od Zuhair Murad v Haute Couture kolekci

Přidat na Seznam.cz
Libanonský návrhář je optimistickým vizionářem. Vidí oceány a moře jako neposkvrněné a lidmi nedotčené místo. Šaty z Haute Couture kolekce jsou krásným snem.

Podmořské dobrodružství

Zuhair Murad se jako i jiní návrháři inspiroval podmořským světem. Jeho představy o mořských pannách, korálových útesech, hlubokém oceánu a všemožných živočiších, se promítly do celé jarní Haute Couture kolekce. Zaměřil se na třpytivé útesy a jimi se prolínající sluneční záře. Celá přehlídka a šaty se měnily z hluboce modré přes růžovou, korálovou až po oslnivou stříbrnou. Některé modely byly jako ombre spojení obou barev. Návrhář vidí moře jako nedotčené místo. Záměrně propaguje čisté oceánské vody, i když realita je naprosto odlišná. 

80. léta v dnešním podání

Nebyl by to však moderní návrhář, kdyby elegantní róby nepřizpůsobil dnešnímu vkusu. Vybral si siluetu 80. let a přetvořil jí do dnešních trendů. Objemná ramena doplnil úzkým pasem, vrstvil luxusní materiály s třpytivými výšivkami, omotával satén a organzu pro dosažení komplimentu ženských křivek. Volány a nařasení látek připomínají tekoucí nebo pohybující se vodu. Sám návrhář chtěl docílit tohoto dojmu.

Jako letní vánek

Murad je známý svými komplikovanými a úžasnými výšivkami. Na propracovaných střizích, mezi které patří hlavně dlouhé rozparky na šatech a vlečka, se věnuje třpytivým detailům. Návrhář ví, že jeho zákaznice chtějí být vidět. V jeho dílnách se vyšívá celé měsíce, a přesto korálové výšivky působí lehce jako mořský vánek. Moderní nádech dodávají šatům i lehké na míru přizpůsobené materiály. Satén v podání Zuhair Murad jako by sám objímal ženské tělo. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZUHAIR MURAD HAUTE COUTURE JARO 2019 PODMOŘSKÝ SVĚT

Související články

Jak se nosí lacláče

S jarem nepřišlo jen krásné bujaré počasí, ale i nové trendy. Jedním z nich jsou i “lacláče” všeho druhu. Oprašte své staré nebo se nechte inspirovat těmi novými. Viva la lacl!

Celý článek

Vítání jara s Levi's? Proč by ne?!

Džíny jsou nepostradatelným kouskem v šatníku žen, mužů i dětí. Nosí a nosili je všichni. Vždyť původně se jednalo o součást pracovního oděvu. Značka Levi's jako původní producent džín je symbolem tradice a kvality. Podívejte se na jejich novou jarní kolekci.

Celý článek

Stylová jarní pyžámka

Jarní pyžama pro rok 2019 jsou vrženy, už máte vybrané i vy to své? Pokud ne, nechte se inspirovat stylovými kousky na spaní.

Celý článek

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Kůže z ananasových slupek či pomerančové vlákno? V této kolekci rozhodně ano!

Kůže z ananasových slupek nebo pomerančové vlákno? V této kolekci rozhodně najdete více než dva materiály z udržitelných zdrojů. H&M jde vstříc budoucnosti naší planety.

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek