dnes je 18.10.2021 a svátek má Lukáš

Pánové, víte jak se obléknout na pracovní pohovor?

Přidat na Seznam.cz
Konečně jste dostali příležitost k osobní schůzce o vaší vysněné práci. Řešíte spoustu věcí kolem a oblečení bývá jednou z nich. Jak se správně obléct už nemusí být takový problém. Poradíme, jak na to. 

Na začátku si musíte položit několik základních otázek. Od těch se pak odvíjí veškeré oblečení, obuv i doplňky, které si v den D vezmete na sebe. 

1. O jakou pracovní pozici se ucházíte?

Budoucí výkonný manažer určitého sektoru nadnárodní společnosti se musí obléknout jinak než řadový kontrolní inženýr nebo obchodní zástupce. Čím vyšší pozice v honosnější firmě, tím formálnější dresscode bývá očekáván. Při hlášení se na pozici obchodního zástupce neuděláte chybu s tmavě modrým nebo tmavě šedým oblekem. Černá by mohla působit příliš nekreativně. A kreativita je v posledních letech jednou z podstatných pracovních vlastností. 

2. Jaký je běžný dresscode společnosti, do které se chystáte?

Zjistěte si, jak se lidé ve firmě oblékají. Nosí ženy pouze boty na podpatku a muži lakýrky? Chodí s černými zamykacími kufříky, ozdobnými šálami a v černých oblecích? Pokud ano, zkuste se podobně obléknout také. Už od prvního pohledu pak budete vypadat, že do firmy zapadáte. Pokud je společnost naopak neformální, muži nosí maskáčové kraťasy, jiní sportovní tenisky a barevná trika, víte, že když obléknete džíny a zakasáte do nich košili, vedle nešlápnete.

Raději se oblékněte o stupeň formálněji než je třeba.
Bude zřejmé, že vám na práci záleží.  

3. Prosadit svůj styl nebo se držet konvencí?

Můžete mít skvělý módní styl, ale nikdy si nemůžete být jisti, kdo všechno se vašeho pohovoru účastní a váš outfit by se mu nemusel zamlouvat. Proto raději zůstaňte u formálního stylu jak na pohovor, tak na první dny v úspěšně získané práci. Jakmile se mezi kolegy rozkoukáte a zjistíte, jak se oblékají, dokážete se lépe přizpůsobit firemnímu dresscodu. 

4. S kravatou nebo bez?

Uvázání kravaty na pracovní pohovor je oříšek. Každopádně rozhodování, zda ji vzít či ne a případně jakou, si rozhodně nenechávejte na okamžik těsně před odchodem. Nejpozději den předtím mějte ujasněné, zda si ji vezmete či ne. I tady platí, zjistit si, jestli ji běžně zaměstnanci blízcí pozici, na kterou se hlásíte, nosí či nikoli. Pokud ano, oblékněte ji také. Stačí černá či tmavě modrá. Bláznivé a vzorované kravaty nechte odpočívat doma. 

Zjistěte si, jak se zaměstnanci dané společnosti oblékají
a co nejdůvěryhodněji se přizpůsobte. 

5. Jaké boty? A co ponožky?

Snad nejuniverzálnější obuví na pracovní pohovory napříč profesemi by mohly být kožené Oxfordky. Od lakýrek mají trošku dál, ale od tenisek ještě více. Znamenají zlatou střední cestu, pokud si nejste jist, jaké boty na schůzku obout. Ponožky znamenají skvělý způsob, jak předvést svůj osobní styl, ale jako se vším ostatním, i tady hrajte na jistotu. Ponožky v barvě bot budou ideální. 

6. Vzít si doplňky a tašku nebo jít s prázdnou?

Kvalitní hodinky na zápěstí a kožený neodřený pásek jsou dva doplňky, které na pohovor můžeme s klidem doporučit. Hodinky vypovídají o vaší přesnosti a dobrém vkusu, pásek do společenských a formálních kalhot svým způsobem patří a neměli byste na něj zapomínat. Na schůzku o budoucím zaměstnání nechoďte s prázdnou, kožený kufřík nebo alespoň větší taška na tablet, kam se vám vejdou potřebné dokumenty, je více než jen vhodná. Bez ničeho byste působil ledabyle, a že nekladete budoucí práci dostatečnou váhu. 

Nikdy nezapomínejte, že obuv je možná ještě důležitější než samotné oblečení.
Personalisté i ředitelé podle ní hodně soudí. 

thtrendspotter.net ; stylishwife.com ; incolors.club

Přidat na Seznam.cz
JAK SE PÁNSKÁ MÓDA JAK SE OBLÉKNOUT NA POHOVOR OBLEK SAKO KRAVATA PÁNSKÉ OBLÉKÁNÍ

Související články

České oděvní duo SegraSegra přináší unikátní pánskou kolekci z nepromokavé džínoviny

Dagmar a Eliška Mertovy přichází s novinkou – nepromokavou džínovinou, ze které šijí bundy, klasické kalhoty, ale i kraťasy na kolo. Kromě funkčnosti a nadčasovosti splňuje nová kolekce ještě další aspekt, který je pro tuto značku klíčový, udržitelnost.

Celý článek

“Žádný drama” je oslavou 1. výročí Pre-owned kategorie Zalando

Kampaň oslavuje nejen roční výročí existence možnosti vyměňovat oblečení z druhé ruky za kredit na Zalando, ale také jednoduchost, se kterou uživatelé mohou vyhledávat a vyměňovat svoje oblečení a zpestřit si šatník jedinečnými poklady.

Celý článek

ZALANDO PŘEDSTAVUJE PRVNÍ ČESKOU KAMPAŇ ZAMĚŘENOU NA PÁNSKOU MÓDU. NECHYBÍ V NÍ ZNÁMÉ ČESKÉ TVÁŘE

Konečně kampaň zaměřená pouze na muže! V popředí se známými českými osobnostmi. Ve stylovém hávu. Tohle se vám prostě bude líbit!

Celý článek

ZALANDO STARTUJE NOVOU DESIGNER KAMPAŇ „LUXUS PODLE VAŠICH PŘEDSTAV“ ZAMĚŘENOU NA SEBEVYJÁDŘENÍ A INDIVIDUALITU

Nová kampaň je inovativním digitálním zážitkem, který spojuje svět TikToku s interaktivním filmem a zve zákazníky do nového světa luxusu charakterizovaného proměnlivostí, sebevyjádřením a inkluzí.

Celý článek

Šetřete vodu v námořnickém tričku Vodáci od Bohempia

Česká značka Bohempia přichází s novou limitovanou kolekcí triček s názvem Vodáci, která vznikla proto, abychom se zamysleli nad spotřebou vody v našich domácnostech, ale především v našich šatnících.

Celý článek

Jak vytvořit šatník hodný skutečné sneakerhead? Poznejte SneakerStudio!

Pokud patříš k fanouškům streetstyle’u a sníš o skříni plné vysoce kvalitních produktů v městské estetice, musíš navštívit obchod SneakerStudio! Je to dokonalá volba pro každého milovníka pouliční estetiky.

Celý článek

Letní kolekce módního domu Fendi je na vlně pozitivní energie

Letní, z velké částí plážová kolekce Vertigo italského módního domu Fendi vznikla ve spolupráci s newyorskou vizuální umělkyní Sarah Coleman.

Celý článek

Kolekce RE.GEN značky PUMA je vyrobená z recyklovaných materiálů a textilního odpadu

Dát druhý život textilu, který je pro většinu už nepoužitelný, je úžasným způsobem, jak regenerovat nepotřebný odpadní materiál. Kolekce je inspirovaná myšlenkou znovuvyužití něčeho, co již zaniklo.

Celý článek