dnes je 20.10.2020 a svátek má Vendelín

Pánové, víte jak se obléknout na pracovní pohovor?

Přidat na Seznam.cz
Konečně jste dostali příležitost k osobní schůzce o vaší vysněné práci. Řešíte spoustu věcí kolem a oblečení bývá jednou z nich. Jak se správně obléct už nemusí být takový problém. Poradíme, jak na to. 

Na začátku si musíte položit několik základních otázek. Od těch se pak odvíjí veškeré oblečení, obuv i doplňky, které si v den D vezmete na sebe. 

1. O jakou pracovní pozici se ucházíte?

Budoucí výkonný manažer určitého sektoru nadnárodní společnosti se musí obléknout jinak než řadový kontrolní inženýr nebo obchodní zástupce. Čím vyšší pozice v honosnější firmě, tím formálnější dresscode bývá očekáván. Při hlášení se na pozici obchodního zástupce neuděláte chybu s tmavě modrým nebo tmavě šedým oblekem. Černá by mohla působit příliš nekreativně. A kreativita je v posledních letech jednou z podstatných pracovních vlastností. 

2. Jaký je běžný dresscode společnosti, do které se chystáte?

Zjistěte si, jak se lidé ve firmě oblékají. Nosí ženy pouze boty na podpatku a muži lakýrky? Chodí s černými zamykacími kufříky, ozdobnými šálami a v černých oblecích? Pokud ano, zkuste se podobně obléknout také. Už od prvního pohledu pak budete vypadat, že do firmy zapadáte. Pokud je společnost naopak neformální, muži nosí maskáčové kraťasy, jiní sportovní tenisky a barevná trika, víte, že když obléknete džíny a zakasáte do nich košili, vedle nešlápnete.

Raději se oblékněte o stupeň formálněji než je třeba.
Bude zřejmé, že vám na práci záleží.  

3. Prosadit svůj styl nebo se držet konvencí?

Můžete mít skvělý módní styl, ale nikdy si nemůžete být jisti, kdo všechno se vašeho pohovoru účastní a váš outfit by se mu nemusel zamlouvat. Proto raději zůstaňte u formálního stylu jak na pohovor, tak na první dny v úspěšně získané práci. Jakmile se mezi kolegy rozkoukáte a zjistíte, jak se oblékají, dokážete se lépe přizpůsobit firemnímu dresscodu. 

4. S kravatou nebo bez?

Uvázání kravaty na pracovní pohovor je oříšek. Každopádně rozhodování, zda ji vzít či ne a případně jakou, si rozhodně nenechávejte na okamžik těsně před odchodem. Nejpozději den předtím mějte ujasněné, zda si ji vezmete či ne. I tady platí, zjistit si, jestli ji běžně zaměstnanci blízcí pozici, na kterou se hlásíte, nosí či nikoli. Pokud ano, oblékněte ji také. Stačí černá či tmavě modrá. Bláznivé a vzorované kravaty nechte odpočívat doma. 

Zjistěte si, jak se zaměstnanci dané společnosti oblékají
a co nejdůvěryhodněji se přizpůsobte. 

5. Jaké boty? A co ponožky?

Snad nejuniverzálnější obuví na pracovní pohovory napříč profesemi by mohly být kožené Oxfordky. Od lakýrek mají trošku dál, ale od tenisek ještě více. Znamenají zlatou střední cestu, pokud si nejste jist, jaké boty na schůzku obout. Ponožky znamenají skvělý způsob, jak předvést svůj osobní styl, ale jako se vším ostatním, i tady hrajte na jistotu. Ponožky v barvě bot budou ideální. 

6. Vzít si doplňky a tašku nebo jít s prázdnou?

Kvalitní hodinky na zápěstí a kožený neodřený pásek jsou dva doplňky, které na pohovor můžeme s klidem doporučit. Hodinky vypovídají o vaší přesnosti a dobrém vkusu, pásek do společenských a formálních kalhot svým způsobem patří a neměli byste na něj zapomínat. Na schůzku o budoucím zaměstnání nechoďte s prázdnou, kožený kufřík nebo alespoň větší taška na tablet, kam se vám vejdou potřebné dokumenty, je více než jen vhodná. Bez ničeho byste působil ledabyle, a že nekladete budoucí práci dostatečnou váhu. 

Nikdy nezapomínejte, že obuv je možná ještě důležitější než samotné oblečení.
Personalisté i ředitelé podle ní hodně soudí. 

thtrendspotter.net ; stylishwife.com ; incolors.club

Přidat na Seznam.cz
JAK SE PÁNSKÁ MÓDA JAK SE OBLÉKNOUT NA POHOVOR OBLEK SAKO KRAVATA PÁNSKÉ OBLÉKÁNÍ

Související články

Zveme vás na 107. AXA Primátorky ve stylu Le Premier

Psal se rok 1910, když se v Praze uskutečnil první závod osmiveslic. Letošní, už stosedmý, ročník odstartuje výjimečně v zářijovém termínu a uskuteční se ve dnech 18. – 20. září na nábřeží Vltavy Prahy 2. Trasa Primátorek začíná u Veslařského ostrova, cíl je mezi Železničním a Palackého mostem.

Celý článek

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

Brad Pitt v podzimní kampani značky Brioni jako neodolatelný elegán

V úterý byla představena nová kampaň značky Brioni, v jejíž popředí stojí herec a producent Brad Pitt. Lehké strniště, polodlouhé vlasy a svůdný pohled berou ženy po celém světě.

Celý článek

Fashion must have: V září zazáříte s doplňky od českých značek a návrhářů

A samozřejmě nejenom od nich! Takový stylový pásek, kožená kabelka či ledvinka, originální náhrdelník nebo nadčasový svetřík unosíte nejenom tento měsíc nebo tuto sezónu. Poslouží vám totiž i na podzim, v zimě během jara či léta. A to už stojí za zvážení!

Celý článek

Manikúra pro muže - nový pánský trend, který nás v Evropě teprve čeká

Začalo to holením, vytrháváním obočí a masážemi pokožky. Muži se chtějí starat sami o sebe a civilizace jim to umožňuje. Teď přichází pánský svět s dalším trendem - pánskou manikúrou.

Celý článek

Značka Brooks Brothers oblékala 40 amerických prezidentů. Kvůli koronaviru zkrachovala

Luxusní oděvní značka Brooks Brothers, jejíž obleky nosil například Kennedy nebo Obama, po více jak 200 letech končí. Do značné míry k tomu přispěla pandemie koronaviru, kvůli níž bylo nutné zavřít některé obchody. Nyní se firma připravuje na uzavření svých továren v USA a shání kupce.

Celý článek

Minimalistický šatník: Sázka na jistotu!

Jednoduché a čisté linie. Kvalitní materiál a dobře padnoucí střihy. Dokonalá harmonie a snadné kombinování. Tak právě takový může být i váš šatník. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Celý článek

Typologie barev, které barvy vám sednout nejvíce

Vyznáte se v typologii barev? Není to nic složitého, a pokud pochopíte základní princip, tak zjistíte, jaké barvy vám nejvíce sluší a proč. Jak už řekla Coco Chanel: „Pokud je žena špatně oblečená, všimnete si jejích šatů, pokud je oblečená skvěle, všimnete si jí.“

Celý článek