dnes je 22.09.2020 a svátek má Darina

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Přidat na Seznam.cz
Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Přehlídka pánské kolekce jaro 2021 Louis Vuitton se konala v Tokiu. Nebyla to však její premiéra. Se stejnou kolekcí vyrazil na začátku srpna Virgil Abloh i do Shanghaie. Celý proces provázelo mnoho neznámých. Japonsko a Tokio jsou zvláště zasažená pandemií coronaviru. Do poslední chvíle tak pořadatelé nevěděli, zda bude možné přehlídku uspořádat. Nakonec se to však povedlo, a dokonce se podařilo najít i vhodný prostor, kde pořadatelé minimalizovali riziko nákazy - pod širým nebem. Přesto však musel být omezen i počet účastníků a na přehlídku nedorazil ani samotný tvůrce kolekce Virgil Abloh. Ten si však nenechal utéct příležitost pozdravit své japonské příznivce, a tak přítomné pozdravil alespoň z virtuálního prostoru.

Zdroj: Vogue

"Vím, jaké to je, když se člověk nemůže zúčastnit vlastní přehlídky. Mí přátelé například jezdili na přehlídky do Paříže a já jsem nemohl, jelikož jsem neměl peníze na letenku. V tomto případě jsem tedy zůstal doma a díval se skrze sociální média," řekl před přehlídkou Virgil Abloh, který celou přehlídku sledoval z pohodlí svého domova v Chicago.

Pánská kolekce byla temná, stejně jako celá stage, kterou osvětlovaliy pouze nasvícené obří balóny ve tvaru známých dětských japonských postaviček. Ačkoli se zdála místy více napjatá a přeplácaná, díky skvělé instruktáži modelů se zdála celá kolekce naopak uvolněná a vzdušná. Místo klasické přehlídkové striktnosti se modelové volně procházeli ve volném prostoru bez jakéhokoli řádu či pravidelnosti. Někteří tancovali, jiní krátce pózovali a další se dokonce bavili a chichotali mezi sebou.

Zdroj: Vogue

Z přehlídky byl také vytvořen unikátní film k propagaci celé kolekce, který tvůrci doplnili střihy z filmů japonských animátorů Takashiho Miike and Caleba Femi. Více než film však celý stream vypadal jako avantgardní divadelní představení. To možná bylo i zájmem Virgila Abloha, který svými výtvory míří především na mladou generaci mužů, kteří procházejí právě ve společenstvích, jako je Japonsko, zvláštní transformací. Tento vývoj ztvárnil Abloh kreací barev, světelných kombinací i plyšových zvířátek.

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA MENSWEAR MÓDNÍ DOMY LOUIS VUITTON JAPONSKO VIRGIL ABLOH MÓDÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

Nová Versace resort kolekce byla inspirovaná vzpourou mladých hudebníků

Kolekce s názvem Flash italského módního domu Versace byla plná odkazů na osmdesátá léta. Jednalo se o hravou a mladistvou sbírku, která jde proti proudu a snaží se vnést do klidných vod módního světa trochu energie. 

Celý článek

Cardi B je tváří zimní kampaně Balenciaga

Minulý týden otřásla Twitterem úžasná novinka, kterou na svém účtu zveřejnila známá raperka Cardi B. Bude spolupracovat se značkou Balenciaga. A první grafické vlaštovky upozorňují, že se máme na co těšit.

Celý článek

Brad Pitt v podzimní kampani značky Brioni jako neodolatelný elegán

V úterý byla představena nová kampaň značky Brioni, v jejíž popředí stojí herec a producent Brad Pitt. Lehké strniště, polodlouhé vlasy a svůdný pohled berou ženy po celém světě.

Celý článek

Fashion must have: V září zazáříte s doplňky od českých značek a návrhářů

A samozřejmě nejenom od nich! Takový stylový pásek, kožená kabelka či ledvinka, originální náhrdelník nebo nadčasový svetřík unosíte nejenom tento měsíc nebo tuto sezónu. Poslouží vám totiž i na podzim, v zimě během jara či léta. A to už stojí za zvážení!

Celý článek

Manikúra pro muže - nový pánský trend, který nás v Evropě teprve čeká

Začalo to holením, vytrháváním obočí a masážemi pokožky. Muži se chtějí starat sami o sebe a civilizace jim to umožňuje. Teď přichází pánský svět s dalším trendem - pánskou manikúrou.

Celý článek

Značka Brooks Brothers oblékala 40 amerických prezidentů. Kvůli koronaviru zkrachovala

Luxusní oděvní značka Brooks Brothers, jejíž obleky nosil například Kennedy nebo Obama, po více jak 200 letech končí. Do značné míry k tomu přispěla pandemie koronaviru, kvůli níž bylo nutné zavřít některé obchody. Nyní se firma připravuje na uzavření svých továren v USA a shání kupce.

Celý článek

Ikonické módní přehlídky, které definují osmdesátá léta

Divoké osmdesátky byly dekádou extravagantnosti. Zvlášť co se týče módních přehlídek. Je na čase, připomenout si ty nejpamátnější, které dokonale definují osmdesátá léta. 

Celý článek