dnes je 01.03.2021 a svátek má Bedřich

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Přidat na Seznam.cz
Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Přehlídka pánské kolekce jaro 2021 Louis Vuitton se konala v Tokiu. Nebyla to však její premiéra. Se stejnou kolekcí vyrazil na začátku srpna Virgil Abloh i do Shanghaie. Celý proces provázelo mnoho neznámých. Japonsko a Tokio jsou zvláště zasažená pandemií coronaviru. Do poslední chvíle tak pořadatelé nevěděli, zda bude možné přehlídku uspořádat. Nakonec se to však povedlo, a dokonce se podařilo najít i vhodný prostor, kde pořadatelé minimalizovali riziko nákazy - pod širým nebem. Přesto však musel být omezen i počet účastníků a na přehlídku nedorazil ani samotný tvůrce kolekce Virgil Abloh. Ten si však nenechal utéct příležitost pozdravit své japonské příznivce, a tak přítomné pozdravil alespoň z virtuálního prostoru.

Zdroj: Vogue

"Vím, jaké to je, když se člověk nemůže zúčastnit vlastní přehlídky. Mí přátelé například jezdili na přehlídky do Paříže a já jsem nemohl, jelikož jsem neměl peníze na letenku. V tomto případě jsem tedy zůstal doma a díval se skrze sociální média," řekl před přehlídkou Virgil Abloh, který celou přehlídku sledoval z pohodlí svého domova v Chicago.

Pánská kolekce byla temná, stejně jako celá stage, kterou osvětlovaliy pouze nasvícené obří balóny ve tvaru známých dětských japonských postaviček. Ačkoli se zdála místy více napjatá a přeplácaná, díky skvělé instruktáži modelů se zdála celá kolekce naopak uvolněná a vzdušná. Místo klasické přehlídkové striktnosti se modelové volně procházeli ve volném prostoru bez jakéhokoli řádu či pravidelnosti. Někteří tancovali, jiní krátce pózovali a další se dokonce bavili a chichotali mezi sebou.

Zdroj: Vogue

Z přehlídky byl také vytvořen unikátní film k propagaci celé kolekce, který tvůrci doplnili střihy z filmů japonských animátorů Takashiho Miike and Caleba Femi. Více než film však celý stream vypadal jako avantgardní divadelní představení. To možná bylo i zájmem Virgila Abloha, který svými výtvory míří především na mladou generaci mužů, kteří procházejí právě ve společenstvích, jako je Japonsko, zvláštní transformací. Tento vývoj ztvárnil Abloh kreací barev, světelných kombinací i plyšových zvířátek.

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA MENSWEAR MÓDNÍ DOMY LOUIS VUITTON JAPONSKO VIRGIL ABLOH MÓDÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Česká značka CityZen přináší chytrá trika, která neušpiníte ani nepropotíte

Tyhle trička nadchnou každého praktického člověka. Pot na nich neuvidíte, neušpiníte je, nemačkají se a nemění barvu ani tvar, navíc snižují tělesný zápach.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek

Chanel představil jarní kampaň v hlavní roli s Charlotte Casiraghi, dcerou monacké princezny

Kreativní ředitelka Virginie Viard představila novou múzu a ambasadorku módního domu Chanel. Je jí dcera monacké princezny Caroline a vnučka již zesnulé Grace Kelly - Charlotte Casiraghi. 

Celý článek

Britský romantismus v nové pre-fall kolekci módního domu Alberta Ferretti

Z nové pre-fall kolekce módní návrhářky Alberty Ferretti přímo sálal britský venkovský romantismus. Ten byl podpořen zejména typicky ženskými detaily, večerními a zároveň denními modely a také zemitými odstíny.

Celý článek

Nová valentýnská kolekce značky Savage x Fenty v hlavní roli s Rihannou

Valentýn se blíží a zpěvačka Rihanna odtajnila se svým týmem novou lingerie kampaň s názvem Fenty x Valentyne's Day. Dominantní barvou spodního prádla byla samozřejmě červená ve všech svých podobách. 

Celý článek