dnes je 29.10.2020 a svátek má Silvie

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Přidat na Seznam.cz
Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Přehlídka pánské kolekce jaro 2021 Louis Vuitton se konala v Tokiu. Nebyla to však její premiéra. Se stejnou kolekcí vyrazil na začátku srpna Virgil Abloh i do Shanghaie. Celý proces provázelo mnoho neznámých. Japonsko a Tokio jsou zvláště zasažená pandemií coronaviru. Do poslední chvíle tak pořadatelé nevěděli, zda bude možné přehlídku uspořádat. Nakonec se to však povedlo, a dokonce se podařilo najít i vhodný prostor, kde pořadatelé minimalizovali riziko nákazy - pod širým nebem. Přesto však musel být omezen i počet účastníků a na přehlídku nedorazil ani samotný tvůrce kolekce Virgil Abloh. Ten si však nenechal utéct příležitost pozdravit své japonské příznivce, a tak přítomné pozdravil alespoň z virtuálního prostoru.

Zdroj: Vogue

"Vím, jaké to je, když se člověk nemůže zúčastnit vlastní přehlídky. Mí přátelé například jezdili na přehlídky do Paříže a já jsem nemohl, jelikož jsem neměl peníze na letenku. V tomto případě jsem tedy zůstal doma a díval se skrze sociální média," řekl před přehlídkou Virgil Abloh, který celou přehlídku sledoval z pohodlí svého domova v Chicago.

Pánská kolekce byla temná, stejně jako celá stage, kterou osvětlovaliy pouze nasvícené obří balóny ve tvaru známých dětských japonských postaviček. Ačkoli se zdála místy více napjatá a přeplácaná, díky skvělé instruktáži modelů se zdála celá kolekce naopak uvolněná a vzdušná. Místo klasické přehlídkové striktnosti se modelové volně procházeli ve volném prostoru bez jakéhokoli řádu či pravidelnosti. Někteří tancovali, jiní krátce pózovali a další se dokonce bavili a chichotali mezi sebou.

Zdroj: Vogue

Z přehlídky byl také vytvořen unikátní film k propagaci celé kolekce, který tvůrci doplnili střihy z filmů japonských animátorů Takashiho Miike and Caleba Femi. Více než film však celý stream vypadal jako avantgardní divadelní představení. To možná bylo i zájmem Virgila Abloha, který svými výtvory míří především na mladou generaci mužů, kteří procházejí právě ve společenstvích, jako je Japonsko, zvláštní transformací. Tento vývoj ztvárnil Abloh kreací barev, světelných kombinací i plyšových zvířátek.

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA MENSWEAR MÓDNÍ DOMY LOUIS VUITTON JAPONSKO VIRGIL ABLOH MÓDÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Nejlepší móda hipsterů

Každý jedinec má rád různé jídlo, má jiný vkus na hudbu a také odlišný styl oblékání. Pokud neznáte módu hipsterů, tak zaostřete na dnešní článek. Nejde už o žádný alternativní styl, jde spíše o volbu života a šetrné zacházení k přírodě.

Celý článek

Plus size modelové jako hvězdy módních kampaní

Trend vyhublých modelek pomalu ale jistě ustupuje. Nahrazují je lidé s realistickými proporcemi, kteří mají blíž k běžnému zákazníkovi. Sami modelové se teprve probírají z šoku, že i oni, kteří nikdy nevěřili, že by se ve světě modelingu mohli prosadit, jsou nyní hvězdami. 

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Versace se v nostalgické kolekci ubírá pod hladinu moře

Objevte podmořský svět s názvem Versacepolis. Touto větou lákala kreativní ředitelka Donatella Versace diváky, aby zhlédli její nejnovější jarní a letní kolekci 2021 prezentovanou online z Milána. 

Celý článek

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek

Monique Lhuillier představila pohádkovou svatební kolekci na podzim 2020

Filipínská návrhářka Monique Lhuillier vytváří nezapomenutelné svatební kolekce vždy s odlišným příběhem. Tentokrát měla v myšlenkách nevěstu kráčející po rozlehlé zahradě u vily v Itálii. 

Celý článek