dnes je 27.10.2020 a svátek má Šarlota/Zoe

Pánská Ralph Lauren kolekce kombinuje eleganci a sportovní prvky

Přidat na Seznam.cz
Černá a bílá, sportovní prvky a elegantní střihy. Tyto pojmy nás napadnou při pohledu na Ralph Lauren pánskou kolekci pro jaro/léto 2019.

Ralph Lauren je jednou z nejvíce typických amerických pánských značek, kombinuje v sobě něco málo ze sportu, ležérnosti a elegance. S nejnovější kolekcí pro jaro/léto 2019 však konečně přichází i velice mladistvá energie a experimenty s netradičními materiály. Jedná se také o kolekci plnou vzorů čerpající inspiraci mimo jiné také z Art Deca; především pak cestovatelských plakátů zobrazujících francouzskou Riviéru. Vedle těchto hravých prvků však jedna věc zůstává zachována - tradiční Ralph Laurenova silueta, která je širší v ramenou a úzká v pase.

Metalická zlatá

Bezesporu nejvýraznější jsou v nejnovější pánské kolekci materiály; především pak zlatá metalická pláštěnkovina. Jak prozradil John Wrazej, kreativní ředitel pánské části značky, materiál byl inspirován protipožárním obložením motorů, které bylo součástí vozu Formule 1 od značky MacLaren. Baví nás, že se nejedná o prvoplánovou inspiraci sportem, ale o velmi zajímavý prvek, který stojí za povšimnutí. Látka byla použita jak na kabáty, tak na bundy.

Plastové bundy a kabáty

Další zajímavé propojení vidíme u bund a kabátů - zachovávají si jednoduchý, mnohdy elegantní střih, zhotoveny jsou však z materiálu, který připomíná gumové pláštěnky. Detaily jsou zcela jasné, nechybí art deco potisky ani hlavní barvy; celá kolekce se nese zejména v černé a bílé (doplněna je pouze akcenty zlaté, ať už na celých plochách, tak na detailech, jako jsou pásky) a několika základními, výraznými barvami jako: žlutá, modrá, zelená či červená.

Sportovní vzory

Ať už se jedná o potisky, nebo o obrazce přímo vetkané do látky, kolekce Ralph Lauren na příští jaro a léto je plná sportovních motivů, především pak sportovců při výkonu. Tyto obrazce jsou většinou umístěny na elegantních kouscích a dodávají outfitům velmi zajímavé, (a stejně jako u zlatého materiálu) ne prvoplánové vyznění. Vše se nese především v základní černobílé paletě a dává tak vyniknout hravým vzorům.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA RALPH LAUREN MENSWEAR JARO/LÉTO 2019

Související články

Plus size modelové jako hvězdy módních kampaní

Trend vyhublých modelek pomalu ale jistě ustupuje. Nahrazují je lidé s realistickými proporcemi, kteří mají blíž k běžnému zákazníkovi. Sami modelové se teprve probírají z šoku, že i oni, kteří nikdy nevěřili, že by se ve světě modelingu mohli prosadit, jsou nyní hvězdami. 

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Versace se v nostalgické kolekci ubírá pod hladinu moře

Objevte podmořský svět s názvem Versacepolis. Touto větou lákala kreativní ředitelka Donatella Versace diváky, aby zhlédli její nejnovější jarní a letní kolekci 2021 prezentovanou online z Milána. 

Celý článek

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek