dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Paraván je užitečným módním doplňkem pro váš byt i zahradu

Přidat na Seznam.cz
Paraván je tu a dokonce plně připraven dobýt zpět moderní interiéry

Paraván je poměrně malý kousek nábytku, který můžete umístit téměř do každé místnosti včetně například koupelny. Jedná se vlastně o mobilní příčku či zástěnu, jejíž polohu můžete měnit dle nálady, ani schovat ji úplně není vůbec složité, což je velká výhoda paravánu. Skládá se z několika částí, které se dají roztáhnout a vytvořit tak stěnu, která může šikovně, jednoduše a také nenákladně rozdělit místnost na dvě části.

V minulosti poskytoval soukromí ve velkých místnostech, kde umožňoval ženám v soukromí oblékat velké róby. Dnes se vrací jako moderní dekorace interiéru. Konstrukce paravánu může být kovová, dřevěná či třeba z bambusu, výplň pak plastová, látková, papírová, skleněná či ze stejných materiálů jako rám samotný. Vybírat tedy můžete ze široké škály produktů a to především podle stávajícího zařízení vašeho interiéru, od historického vzhledu až po ten nejmodernější, co si jen můžete představit. Paraván může být poměrně nenápadný díky přírodnímu barevnému provedení a především tak zútulnit místnost nebo naopak úplně barevně vynikat a stát se tak i solitérem celé místnosti, které tím dodá originalitu a specifický výraz. Nabízí se také možnost poloprůhledného provedení, což nabízí prostor pro hru se světlem a možnost šikovně vymyslet, kam propustit světlo a kterou část naopak skrýt ve stínu. Stejnou možnost nabízí i paraván složený z lamel, avšak s tím rozdílem, že se dá množství propuštěného světla libovolně regulovat.

Nyní se zkusme zamyslet, kam takový paraván můžeme umístit. V obývacím pokoji může působit především jako dekorace, kde dotvoří ducha celé místnosti, další možností jak jej využít právě v této místnosti je oddělení pracovního koutku s počítačem od zbytku pokoje určeného především k relaxaci. V ložnici zase může sloužit k oddělení spací části od šatny, nenuceně tak vzniknou dva prostory, kde má každý v případě potřeby své soukromí. Zároveň se tak vyřeší šatna pro uskladnění a oblékaní oblečení jako taková, nemusíte stavět žádnou příčku, o vše se jednoduše postará paraván. Ke stejnému účelu může paraván sloužit v koupelně, tam se dále nabízí možnost oddělit záchod i bidet od zbytku místnosti. V dětském pokoji může sloužit pro hry i pro umístění hraček, na paraván lze připevnit kapsář či různé košíky, které nabídnou poměrně hodně prostoru pro menší hračky či další maličkosti, které má každé dítě ve svém pokoji.

Zdroj fotografií: Kolonialninabytek.eu, Prosec.cz, Endside.sk, Carovna.sk, Sypka.cz, Zahradni-nabytek.cz

Přidat na Seznam.cz
OBLEČENÍ PARAVÁN MODNI LOŽNICE HRAČKY DEKORACE STYL

Související články

Jak správně používat přírodní svíčky a získat od nich maximum

 Česká značka přírodních svíček Tvoje svíčka vyrábí své produkty ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Její majitelé Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela potěšení z vůní bez chemických složek.

Celý článek

Ta pravá investice ve vašem šatníku

Investice do klasických kousků, které vydrží ve vašem šatníku po dlouhá léta se vždy vyplatí. Díky kvalitě a nadčasovosti vám budou sloužit téměř do roztrhání. O které luxusní kousky se jedná?

Celý článek

Hedvábné povlečení chrání pleť i vlasy

Je pravda, že není nic lepšího, než si po dlouhém dni dopřát relaxační koupel, masku na vlasy a štědrou porci výživné peče pro vaši pokožku a poté vklouznout do čerstvě povlečené postele. Ale pozor! Bavlněné povlečení není vždy tím nejlepším řešením.

Celý článek

Černá a bílá v interiéru – dokonalá kombinace pro 21. století

Minimalistický styl je v současné době velmi trendy. Ať už sáhnete po nábytku, kterého je poskrovnu nebo po minimalistických odstínech barev, budete in a módní. V našem článku se dozvíte, proč je kombinace nestárnoucí klasiky - černé a bílé, pro vás dokonalá a proč vsadit na tyto barvy, jestliže právě chystáte rekonstrukci vašeho domova nebo stěhování.

Celý článek

„Podpora, zázemí, radost a úspěch,“ shrnuje náročný rok 2020 maminka a zakladatelka malé prosperující rodinné firmy O my dear s.r.o. Jana Baťková

Značka, která jejími slovy vznikla z lásky k tvoření, již funguje třetím rokem a nabízí na svém e-shopu nejen půvabné hrací kolotoče nad postýlku, ale také dřevěné hrazdičky s hračkami, barevné variace kousátek či originální dekorativní dřevěná světla.

Celý článek

Co si obléci na Vánoce?

Do Štědrého dne zbývá už jen pár dní a vy stále přemýšlíte co na sebe? V dnešním článku naleznete potřebnou inspiraci. Nenechávejte vše na poslední chvíli, ať nejste ve stresu. Na Vánoce to musí každému slušet...

Celý článek

Mladá květinářka Eliška Krejčí váže květiny pouze z toho, co najde volně v přírodě

Pod značkou Plané květy najdete jednu mladou a talentovanou květinářku, která váže kytice úplně jinak, než jak jsme zvyklí z květinářství. Nejde ani tak o techniku vázání, ale o to, z čeho Eliška Krejčí kytice váže. Nepracuje s květinami šlechtěnými nebo dovezenými z velkých dálek. Používá rostliny, třeba i plevel, který najde na louce nebo u cesty.

Celý článek

Květinářka, která splní každé vaše přání

Právě v těchto dnech jsme všichni obklopeni nepřeberným množstvím vánočních dekorací. K jedné z těch nejzákladnějších nezbytností, které musí doma každý mít, je adventní věnec. Právě práci květinářek, které se jim v této sezóně věnují, probereme s krásnou Marynou Hryno.

Celý článek