dnes je 05.07.2022

Péče o pleť pro muže: hýčkejte svou přednost

Přidat na Seznam.cz
Péče o pleť je důležitá nejen pro ženy, ale v dnešní době se začínají angažovat v tomto odvětví i muži. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se starat o mužskou pleť a co jste o ní možná nevěděli.

Zdroj: Pexels

Hydratací k vráskám

Stejně jako u žen, pleť je odlišná u každého jednotlivce pánského pohlaví. Záleží na okolním prostředí, ve kterém se daný jedinec pohybuje, a také ji ovlivňuje genetická vybavenost. Některé studie však ukazují, že se pleť může lišit i v rámci pohlaví. Pánská pleť je náchylná na mastnotu a má tendenci vytvářet vyšší množství mazu a oleje. Při každodenní péči o pleť by tak muži měli dbát především na používání čistících produktů a kvalitních toniků. Ideální jsou pro muže například citrusové toniky nebo gely s příměsí tea tree oleje, který pleť zdravě vyčistí. Ne pánové, mýdlová voda opravdu nestačí!

Večerní očista

Ačkoli se pánská pleť spíše mastí, přesto však není žádoucí nechat ji naprosto vysušenou, protože o to náchylnější je pak pleť na tvorbu vrásek. Lehká hydratační maska nebo mast pro každodenní použití by tak neměla být příliš hydratační, přesto by měla mít zvláčňující účinek. Tento přípravek by měli pánové používat především večer, aby se přípravek dokázal vstřebat hloubkově.

Zdroj: Pexels

Před holením

Co je velmi důležité je péče o pleť v oblasti vousů a kníru. V tom se opravdu pánská pleť liší od té dámské. Muži jsou velmi náchylní na podráždění v této oblasti, které bývá velmi nepříjemné. Klíčem k úspěchu je péče před holením i po holení. Před holením by měla být oblast dobře hydratovaná. Vousy by dokonce měly být navlhčené, aby byly vláčnější a flexibilnější. Na ně byste měli použít přípavek, na který jste zvyklí. Spíše než pěna se ale v současnosti používají gely, které je ideální nechat několik minut působit, abyste se vyhnuli zarudnutí či podráždění.

Po holení

Hydrataci pleti byste měli zachovat i po oholení. Není žádoucí proto používat například přípravky po holení s alkoholem nebo extermně parfemované přípravky, které citlivou pleť naopak vysušují a dráždí. Tyto přípravky se sice v minulosti hojně používali, kvůli desinfekčním účinkům. V dnešní době to však už není tak žádoucí, protože holicí nástroje nabývají mnohem vyšší kvality. Naopak by přípravky měly obsahovat ideálně vitamíny E a C, který mají blahodárný účinek na každou pleť.

Zdroj: Pexels

Sluneční nepřítel

V nesposlední řadě je nutno říci, že pánská pleť stárne sice pomaleji, spíše než na věk ale reaguje na poškození způsobené slunečním zářením. To vytváří na pleti hnědé skvrnky, které pak postupně propadají a vytváří zdánlivé vrásky. Proto je důležitá péče především v letním období, kdy by měli pánové používat denně pleťové přípravky s UV filtrem i opalovací krémy s minimálním faktorem 30.

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA MUŽI A MAKE-UP PÁNSKÁ KOSMETIKA PÁNSKÁ PÉČE O POKOŽKU

Související články

Objevte kouzlo ionizace. ION Mist není jen běžný osvěžovač pleti

Pojďte s námi prozkoumat zázračné účinky ION Mist spreje, který pleť ionizuje, hloubkově hydratuje a zanechává ji krásně hladkou a vyživenou.

Celý článek

Kolagen s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C pro pevnou pleť, která neochabuje

Přírodní kosmetiku s CBD značky CANNOR máme v oblibě již delší čas. Kolagenový drink v podobě 100% přírodního doplňku stravy pro buněčnou výživu těla a hydrataci pokožky si zamilujete rozhodně i vy.

Celý článek

Domácí přírodní lékárnička je novinkou značky Cannor

Plzeňská značka 100% přírodní konopné kosmetiky Cannor přichází s novinkou do domácí lékárničky. Otestovali jsme ji za vás a tady jsou naše výsledky.

Celý článek

5 účinných silových cviků pro ženy. Neboj se zvedat váhy!

I v dnešní době ženy stále bojují se názorem, že při zvedání vah se z nich stane svalovec. Opak je pravdou. Silový trénink rozvíjí převážně sílu, ale také tvaruje postavu, pomáhá při prevenci zranění a zlepšuje psychiku. Jaké jsou nejlepší cviky a na co je dobré při tréninku myslet?

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek

Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

Celý článek

Procitnutí sedmikrásky: Čištění, odlíčení a tonizace pleti biodynamickou značkou dieNikolai

Dokonale čistá, hydratovaná a ošetřená je pleť díky biodynamickému složení kosmetiky dieNikolai. Rakouská značka nabízí rovnou tři kroky k hloubkovému čištění pleti: řadu Procitnutí sedmikrásky, která odstraní jak makeup, tak veškeré nečistoty, pokožku optimálně zhydratuje, tonizuje a připraví na další ošetření. 

Celý článek

10 tipů, jak v novém roce konečně přejít na zdravější životní styl A vydržet u něj

Oblíbená běžecká dvojice Running2 Soňa Hrabec Kotulková a Michal Hrabec jsou na aktivní životní styl a zdravou stravu odborníci. Spojení s Globusem a oddělením Zdravý svět, který se pyšní nejširším sortimentem alternativních potravin, bylo tedy jasnou volbou. Nechte se inspirovat desaterem, které pro vás Running2 sepsali

Celý článek