dnes je 08.04.2020 a svátek má Ema

Petr Nitka androgynní model - ROZHOVOR

Přidat na Seznam.cz
Androgynní model Petr Nitka začal svou kariéru v Austrálii, ale brzy ho čeká pracovní příležitost i v České republice. 
Petr Nitka

Petře, tebe vždy zajímala móda. Jak tě napadlo odcestovat mimo Českou republiku? Kdy přišel ten impuls zabalit kufry? Co tě k tomu vedlo?
Cestuji v podstatě už pět let. Dotlačila mě k tomu moje nejlepší kamarádka Martina. Společně jsme jezdívali každý rok pracovat do Spojených států, kde mám taktéž rodinu. A protože jsme neměli žádné závazky, jednoho dne jsme se rozhodli odjet na nějaký čas do Austrálie.

Myslíš si, že je mnohem lehčí se v tomto odvětví více prosadit v cizině než tady v Čechách? 
Popravdě si nejsem jist. Myslím si, že v České republice je těžší prosadit se jako někdo, kdo vyčnívá z davu. V modelingu to podle mě platí dvojnásob. V tomto odvětví u nás platí jasně daná kritéria a něco jako „androgynní model“ v Česku ještě nebylo.

Máš pracovní nabídky i zde v České republice, pokud ano tak jaké? Jsou pro tebe zajímavé? 
Donedávna se o mně v České republice nevědělo, tudíž zatím mám pracovní nabídky pouze zde v Austrálii.

Jaké máš postavení v zahraničí? Jsi hodně známá osoba? 
Jako model vystupuji v Austrálii teprve od podzimu minulého roku. Ale pravda je, že od chvíle, kdy vyšel video dokument „Petr Nitka- The Androgynous“, který jsem natáčel s korejským režisérem Sungmeem Masonem Heem, více se o mě ví, a dokonce mě díky tomu poznávají lidé v obchodě.

 

Řekni nám, jak tě napadlo vystupovat jako androgynní model?
Nejspíše kvůli mé povaze a také vzhledu. Odmala jsem měl spíše ženské uvažování a asi i pohled na svět. Můj vzhled byl také vždy „unisexuální“. Mám jemný obličej a padesát tři kilo. Když jsem viděl své první fotky v magazínu Ondine, které jsem fotil v Austrálii s fotografem Bharathanem Kangatheranem, bylo mi jasné, že se nemůžu prezentovat jako klasický mužský model. Slovo androgynní zní podivně, ale dokonale mě to vystihuje. Je to něco odlišného, a mě vždy bavilo dělat odlišné věci.

Cítíš se spíš jako muž nebo žena?
Tohle je docela těžká otázka. Mám spíše ženské uvažování, nicméně rozhodně nechci na svém těle ani ve svém životě nic měnit. Jsem šťastný tak, jak je vše nyní.

Ve svém soukromém životě upřednostňuješ muže nebo ženy?
Od určitého věku rozhodně muže. Asi od devatenácti nebo dvaceti. V tomto věku v mém životě nastal průlom a nemyslím, že se to někdy změní. Ani nechci, aby se to změnilo.:)

Petře, setkal ses někdy s negativním pohledem na tvou osobu a vzhled a jak jsi reagoval, bereš si to nějak osobně? 
Jsem překvapen že né. A to proto, že vše co dělám a na čem pracuji je dle mého názoru kontroverzní. Za celou dobu jsem se nesetkal s jediným negativním názorem nebo postojem, což mě popravdě překvapuje. Myslím, že je to tím, že mám celý život štěstí a přitahuji k sobě dobré a kvalitní lidi.

Tvoji rodiče, jak se na tebe dívají oni? Podporují tě?
Moji rodiče se rozvedli, když mi bylo pět a oba žijí v Česku. Mamka mě vždy podporovala a to ve všem co jsem si přál a o co jsem se snažil. Je to nejlepší člověk, kterému mohu vděčit za dokonalé dětství, za podporu a za to, že se na ní mohu obrátit vždy, když to potřebuji. Což bylo za poslední dobu mnohokrát.

Studuješ a baví tě film se zaměřením na módu. Prozraď našim čtenářům, co tě čeká v budoucnu? Focení, video, film?
Právě v březnu mě toho čeká nejvíce. Mám naplánované tři focení zde v Perthu, začínám natáčet umělecký film s korejským režisérem Sungmeem Masonem Heem, se kterým jsem natáčel své první video a také mě čekají Cambridge zkoušky z angličtiny.

Máš ve světě modelingu svůj vzor? 
Spíše né. Nikdy jsem neměl žádný vzor. Vždy mě bavilo dělat vše jinak než ostatní.
 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
PETR NITKA MODEL androgynní model ROZHOVOR

Související články

Katka Říhová a Karel Kašák: Jaký vztah mají k módě

Říkají nám, jak se máme oblékat, ale návrháři to nejsou. Říkáme, jaké bude počasí, ale meteorologové nejsme. Vyzpovídali jsme dva nejoblíbenější moderátory počasí. Jaký vztah mají k meteorologii a jaký k módě? A že si tyto obory nejsou až tak cizí. Na to nám odpovídala Katka Říhová a Karel Kašák.

 

Celý článek

Česká návrhářka Hana Zelenková: Muži se naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co si obléknou

Módnímu návrhářství se věnuje prakticky od svých dětských snů a představ až po současnost. Nyní jí nejvíce baví módní besedy, hra s materiály i ženy a muži, kteří se nebojí být něčím originální. Jaké plány má česká návrhářka Hana Zelenková pro letošní rok?

 

Celý článek

Klára Haunerová: Móda a minimalismus

Zakladatelka a majitelka Institutu módní tvorby v Praze se zabývá přednáškovou činností ohledně fashion industry v Čechách a v zahraničí a propaguje udržitelnost v módním průmyslu. Svým počínáním ukazuje i ostatním návrhářům, že to jde dělat i jinak a přesto dobře! 

Celý článek

Rozhovor s Annou Polívkovou: Na místě činu!

Letošní opening v Tatrách si nenechala ujít ani Anna Polívková, která zároveň uvedla premiéru filmu Žena na vrcholu natočeném na místním Chopku. Ve svém nabitém programu si na nás udělala několik minut času, aby nám prozradila, co pro ni znamená móda a jak je na tom se zimními sporty.

Celý článek
Tanečnice Lucia Molčányiová

Talentovaná tanečnice Lucia Molčányiová učí ženy smyslnosti pomocí tance

Tanec je silná láska. Člověk je závislý na potlesku, uznání a slávě,“ říká profesionální tanečnice, performerka, choreografka a lektorka Lucia Molčányiová alias Ginger. O tanci, ženské sexualitě a sebevědomí žen se dozvíte v následujícím rozhovoru.  

Celý článek

Josef Kůrka a jeho plány do budoucna

I účast v neobyčejně obyčejné soutěži Muž roku může změnit váš život. Stejně tak se to stalo Josefovi Kůrkovi, který od té doby ušel velký kus cesty. Zeptali jsme se ho na jeho práci, soukromý život i na to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Rozhovor s Petrou Hušpauerovou z Appart Label

Jestli hledáte pohodlné oblečení, které nebudete nikdy chtít svléct a zároveň v něm budete vypadat fantasticky, seznamte se s malou českou značkou Appart Label. Šijí krásné, minimalismem inspirované oblečení z teplákoviny. Víc se dozvíte v rozhovoru s designérkou Petrou Hušpauerovou.

Celý článek

Z letiště na přehlídku - rozhovor s Terezou Srbovou

Tereza Srbová je půvabná mladá herečka, která nyní drží status nejobsazovanější herečky v zahraničí. Zahrála si po boku hereckých hvězd, jako jsou Helen Mirren, Jude Law, Viggo Mortensen nebo Judi Dench. 

Celý článek