dnes je 23.01.2022 a svátek má Zdeněk

Petra Brzková: Má aktuální svatební kolekce odráží jednoduchost, lehkost a volnost

Přidat na Seznam.cz
Krajka, lehký hedvábný taft a satén odráží ve svatební kolekci Petry Brzkové čistotu sněhově bílého odstínu společně s ivory.

foto: se svolením Karolína Duchsková

Petra sama o sobě prozradila, že málo kdy dodrží původní myšlenku nebo skicu své tvorby. Šaty mění a dotváří podle potřeby. Nejspíš právě díky tomu vznikají originální, nadčasové a elegantní.

Ani svatby nepřekypují přehnaným přepychem, právě teď je doba určité skromnosti a pravé lásky. Právě teď se odehrávají svatby, které opravdu mají, ty z čisté lásky, které to myslí vážně. K tomu ideálně koresponduje myšlenka Petry Brzkové. „Inspirací jsou mi samotné modelky, stejně jako i materiál. Celkově tvořím tak, že jen málokdy dodržím svou původní myšlenku nebo skicu a během tvorby šaty měním a dotvářím,“ prozrazuje návrhářka.

Myšlenkou této kolekce je jednoduchost, lehkost, volnost a snaha o to, aby vynikla sama nositelka šatů, která se v nich má cítit příjemně. Oblíbené odstíny sněhově bílé a ivory podtrhují perfektně sladěné materiály i střihy.

Fotografie v jednoduchosti a čistotě vznikly u návrhářky Petry Brzkové v ateliéru.

 

Fotografie: se svolením Karolína Duchsková

Modelky: Adriana Havlíková a Thu Trang Nguyen,

Make-up: Aneta Hrnčiříková

Šperky: designerka Marie Bernotová 

Přidat na Seznam.cz
SVATBA SVATBY PETRA BRZKOVÁ SVATEBNÍ KOLEKCE SVATEBNÍ ŠATY

Související články

Krátké svatební šaty jsou hitem sezóny

Svatba patří k nejkrásnějším zážitkům v životě. I když pandemie koronaviru ovlivnila svatby neblahým způsobem. Nezkracuje se jen počet hostů, ale i svatební šaty nevěsty! Inspirujte se krásnými kousky v dnešním článku.

Celý článek

Svatební květina, květiny do interiéru a mnoho dalšího nabízí Plantárium

Jak vypadá práce svatební floristky? A jaké květiny a barvy jsou letos "in"? Nejen o tom jsme si povídali se Zuzanou Pacourkovou a Martinou Tománkouvou, zakladatelkami pražského Plantária. 

Celý článek

Projekt TVORBOU odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi

Projekt Veroniky Matějkové vznikl jako reakce na fenomén fast fashion. Původně zamýšlená upcyklační platforma ve své současné podobě vintage shopu odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi.

Celý článek

Svatební trendy 2021 ze salonu tvuj-honeymoon.cz

Svatební trendy pro rok 2021. Jednoduché elegantní linie nabízí svatební salon TVŮJ HONEY MOON. "Svatební šaty jako z pohádky".   

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek