dnes je 26.11.2020 a svátek má Artur

Petra Brzková uvádí svou kolekci společenských šatů

Přidat na Seznam.cz
Oslovili jsme nadanou módní návrhářku Petru Brzkovou u příležitosti představení nejnovější kolekce společenských šatů.

Petru Brzkovou - dnes již můžeme označit jako stálici české módní scény, která nás vždy dokáže překvapit a zároveň uchvátit svou kreativitou, kterou její osobitá tvorba oplývá.

Každý model, který vzejde z rukou nadané módní návrhářky Petry Brzkové, je originálem zhotoveným pouze v jednom provedení a jediné velikosti. Možná, že jsou to právě couture ambice, které nás na Petře tolik zaujaly a nebo je to jen lehkost a elegance, kterou její originální modely vyzařují.

Tak či onak nás dokázala překvapit i s příchodem roku 2015, kdy nám stále více oblíbená designerka představuje svou nejnovější téměř mystickou kolekci společenských šatů, o které si s námi popovídala. Celý rozhovor s designerkou Petrou Brzkovou najdete pod fotografiemi.

 

Ahoj Petro, moc nás těší, že se opět potkáváme. Právě představuješ své nejnovější večerní šaty. Dokázala bys nám popsat jejich základní rysy a kolik jich vlastně celá kolekce obsahuje?

Kompletní kolekce je složena z pěti modelů večerních šatů v barevné škále od šedé přes antracitovou po černou. Jejich společnými prvky jsou třásně a jemný tyl s puntíkem.

Tentokrát ses opravdu výrazně omezila v barevnosti. Co způsobilo takový obrat a kde jsi vlastně brala inspiraci?

Všechny modely jsou tmavé, temné, protože jsem už zkrátka měla potřebu změny. Mé minulé kolekce byly pestré, divoké, inspirované Brazílií a já najednou měla náladu na trochu dramatu a zárověň klasiky. Možná k tomu přispěly i občasné depresivní nálady, které u mě s podzimem přicházejí. S tím souviselo i samotné focení. Ke stylu fotek mě částešně inspirovala i nová kolekce svatebních šatů od Very Wang. Chtěla jsem navodit temnou až mystickou atmosféru, svěřila jsem svůj plán fotografovi a ten už vybral lokaci a vše ostatní. Vyhnat modelku v mrazu na pole byl tedy jeho nápad, naštěstí se setkal s nadšeným přijetím i u modelky.

Nezbývá než souhlasit, že fotografie jsou stejně vydařené jako celá kolekce. Prozraď nám ale, která z dívek dostala to privilegium tvou nejnovější tvorbu obléknout a vytvořit tak nezapomenutelný lookbook?

Hlavní tváří kolekce se stala modelka a II. vicemiss Vietnam ČR 2014 Thu Trang Nguyen, kterou nafotil a vše měl pod taktovkou fotograf Lukáš Dohnal. O vizáž se pak postarala Aneta Ložková.

Už sice tušíme, ale přeci jen proč právě Thu Trang?

Vybrala jsem si jí, protože se do projektu skvěle typově hodila a je to úžasná profesionálka, se kterou je bezproblémová spolupráce. Přeci jen už spolupracujeme skoro 8 let.

Skutečně skvělá volba! Samotné focení ale není skutečnou premiérou. Prozradíš nám, kdy šaty vůbec poprvé spatřily světlo světa?

Poprvé byly šaty k vidění na mé přehlídce v prosinci v mém rodném Milevsku a o pár dní později i v Plzni. Fotky z přehlídek jsou na mých facebookových stránkách, kde je také možné mě v případě zájmu kontaktovat. (úsměv)

Pro naše čtenáře jistě zajímavý TIP! I přesto, že modely mají jemné linie, nepostrádají složité dekorativní aplikace. Kolik času ti vlastně zabrala jejich příprava?

Na kolekci jsem pracovala zhruba měsíc, samotné šití mi ale zabralo asi týden.

To je tedy obdivuhodné, blahopřejeme. Dovol nám na závěr ještě jednu otázku. Jak ty vnímáš současné trendy společenských šatů?

Co se týče trendů na současnou plesovou sezonu, myslím si, že stále hrají prim krajky, odhalená záda, splývavé hedvábí, šifony a tyl, rozparky a rafinované střihy, a to i u mých zákaznic. Mně osobně se velmi líbí například modely od Elie Saab. Materiály, střihy i barvy jsou dokonalé a myslím, že na společenských událostech jsou tyto modely i velmi oblíbené.

Moc děkujeme za příjemné povídání a už se nemůžeme dočkat našeho dalšího setkání. Samozřejmě ti přejeme mnoho zdaru v tvé okouzlující tvorbě.

Bylo mi potěšením. (úsměv)

 

Zdroj: Petra Brzková 

Fotografie: Lukáš Dohnal

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI PETRA BRZKOVÁ SPOLEČENSKÉ ŠATY ROZHOVOR THU TRANG NGUYEN

Související články

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Hana Noble: Udržte si svůj styl, ať vám říká, kdo chce, co chce. Móda je radost a zábava.

Šaty Lazy Eye s radostí nosí Vica Kerekes, Jitka Čvančarová, Klára Issová i Ester Geislerová. Autorka kolekcí Hana Noble ráda spojuje eleganci i vagus styl. To se jí daří na jedničku. Poznejte blíže módu s retro nádechem pro nezávislé a svobodné ženy.

Celý článek

Jsme rádi, že jsme Češi, říkají tvůrci Bohémy manželé Neubergerovi

Bohéma - trička s originálními motivy, které se navracejí k českým osobnostem a skvostům. I tak by se dal charakterizovat unikátní koncept, který mají na svědomí manželé Eliška a Oldřich Neubergerovi, kteří navrhují trička s velkými Čechy i českými uměleckými díly. Jak vznikla jejich značka Bohéma a co pro ně znamená být Čechy, jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek