dnes je 23.05.2019 a svátek má Vladimír

Picasso, deprese a umělecký projekt Feeling Blue

Přidat na Seznam.cz
Feeling Blue je projekt, který vytvořila česká fotografka a režisérka Eliška Kyselková a italská verze Vogue ji publikovala jako hlavní editorial. Tleskáme.

Video k projektu bylo prezentováno již v listopadu v Anglii v rámci největšího festivalu krátkých filmů „Aesthetica short film festival“ v Yorku. Fotografie i video jsou inspirovány Picassovým modrým obdobím a také myšlenkou deprese.

Modrá barva, která fotografiemi prostupuje, vyjadřuje pocit smutku, proto zde nemůžeme hledat pozitivního ducha. Scény a set design umělkyně Lydie Chan jsou ztělesněním obřích slz a podmořského slzavého prostředí.

Vizuálně překonávající depresi na jednotlivých fotkách je modelka Melanie Gaydos, se kterou se v tomto projektu seznámíte společně s osmi tanečníky s modrým bodypaintingem. Celá série chce upozornit na téma deprese a Eliška Kyselková ji věnovala své kamarádce, která prošla velice obtížným osobním obdobím.

 

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN FEELING BLUE ELIŠKA KYSELKOVÁ VOGUE ITALIA

Související články

Cestování

Östersund: srdce Švédska

Malebné město ve středu Švédska v provincii Jämtland. Proč navštívit právě tuto oblast? Důvodů je hned několik!

Celý článek

Eva Jiřičná v pražském DOXu

V Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích právě probíhá výstava u příležitosti významného životního jubilea Evy Jiřičné. Nechte se zlákat a inspirovat elegancí a lehkostí, kterou do svých děl první dáma české architektury vkládá.

Celý článek

Jízdou na kole vstříc mořským želvám

Peter Millar se rozhodl, že ve spolupráci s mořským klubem Timbers Kiawah - Ocean Club & Residences, vytvoří kola, která budou pomáhat podmořskému světu.

Celý článek

Globální výzva k boji proti klimatickým změnám v podobě výstavy designu

Ožehavé a čím dál více řešené téma globálních klimatických změn se promítá do všech odvětví a oborů. I výstava Cooper Hewitt Design Triennial má poukázat na důležitost daného tématu!

Celý článek

Soukromé letadlo Elvise Presley jde do dražby

Mohli bychom hádat, že oblíbenou barvou Krále Rock 'n' Rollu byla red velvet. Tou se obklopil ve svém domě v podobě červených koberců na zdech, ale také do ní stylizoval své soukromé letadlo.

Celý článek

Šest značek, jejichž potištěné látky budete milovat po celé léto

Značek, které vás doopravdy osloví a vy si je už nadobro zapamatujete, není mnoho. My vám však zaručíme, že pokud patříte mezi milovníky letních potisků, pak si tyto značky zapamatujete už jednou pro vždy.

Celý článek

Inspirace: Jak zorganizovat vstupní prostor domu i bytu

Vstupní chodba do domu či bytu by měla být světlým útulným prostorem, který vás přivítá. Často v něm ale překypuje hromada svršků a bot. Jak takové místo lépe zorganizovat?

Celý článek

Domov budoucnosti - zpátky na stromy

Mladý absolvent Westminsterské univerzity navrhl domy ve stromech, které mají vyřešit nedostatek prostoru a vysoké znečištění v londýnských ulicích.

Celý článek