dnes je 28.01.2022 a svátek má Otýlie

Plánujte, plánujte, plánujte aneb jak se nachystat na nový rok

Přidat na Seznam.cz
Plánování je ohromně praktická věc, která vás posune vpřed. Ve vánočním shonu a nově se blížícího roku nám moc času na plány nezbývá. Jak přemýšlet o plánování, než si vůbec otevřeme diáře na nový rok?

Plánování jako takové patří mezi klíčové manažerské úspěchy. My mluvíme především o těch životních, osobních a možná i trochu klasických. Plánujte krátkodobé i dlouhodobé cíle a také cestu, která vás k nim zavede. K tomu všemu je výborným pomocníkem diář nebo deník, kde vše uvidíte černé na bílém. Chcete být úspěšní a plnit si své sny? Pak plánujte.

Osobní plán

Vše, čeho kdy dosáhneme závisí na kvalitě a vytrvalosti našich plánů. Tak jak si manažeři vytvářejí svůj business plán, tak si i vy můžete vytvořit svůj osobní. Jako první si nastavte své priority a zhodnoťte své cíle. Chcete začít podnikat, založit rodinu, vyrazit na vysněnou dovolenou nebo se odstěhovat? Vše si sepište. Možná jen potřebujete nějakou změnu v životě.

Malé cíle

Na začátek si nedávejte moc velká sousta, nepiště si hned 100 přání na celý rok, raději vymyslete jen deset. Uvidíte, že už i to dá hodně zabrat. Plánování je efektivní a po skončení shonu a nervozity z vánočního období je to vítaná změna. Nic se nevyrovná pocitu, jako když odškrtnete svůj splněný bod v diáři a vrhnete se na další.

Závěrem

Smyslem plánování je stanovit si své cíle, ale také počítat s neočekávanými událostmi. Tvrdá realita nám občas naše plány rozdrtí na malé kousky. Ale jen těžko si představíte úspěšného ředitele společnosti, který by osud své firmy přenechal náhodě. Cíle bez plánů jsou jen pouhým přáním. Jaké jsou vaše plány?

Zdroj foto: Pixbay.cz

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE JAK SE NOVÝ ROK PLÁNOVÁNÍ JAK BÝT ÚSPĚŠNÝ DIÁŘ ROK 2020

Související články

Mají novoroční předsevzetí smysl, nebo nás čeká neúspěch

Rok se s rokem sešel a opět tu máme první lednové dny, kdy většina lidí plánuje a sní o novém roce. Buď patříte do skupiny plánovačů nebo skeptiků. Mají novoroční předsevzetí vůbec smysl?

Celý článek

Užijte si poslední den v roce s našimi tipy na domácí silvestrovské pohoštění

Silvestr si obvykle spojujeme s dobrým jídlem a pitím. Pokud jej trávíte doma, záleží kolik času, energie a peněz chcete do silvestrovského pohoštění investovat. Možností je mnoho. Možná se rozhodnete pro jedno či více vepřových kolen, tisíc minijednohubek nebo neotřelé variace tradičních chlebíčků.

Celý článek

Mýty o vánočních tradicích: Kde se vzaly naše typické české Vánoce?

Blíží se nejkrásnější svátky v roce a všechny ulice září ozdobami a voní dobrou náladou. Zároveň si ovšem nejde nevšimnout, že se zejména v posledních letech míchají dohromady různé tradice, některé zvyky se zapomínají, a zároveň je nahrazují ty nové.

Celý článek

Outfity na firemní vánoční večírek v kanceláři i online 2021

Žijeme v podivné době. Ale Vánoce a vánoční večírky si vzít nenecháme! Své k tomu řekne i móda. Věděli jste, že můžete mít styl i za dodržování karantény či vládních nařízení? Poradíme jak.

Celý článek

Neumíte si Vánoce bez knížek představit? My také ne, proto přinášíme aktuální knižní novinky

KNIHOMÁNIE je každoročně vrcholem knižní sezóny. Jejím hlavním cílem je nabídnout čtenářům to nejlepší, co přináší podzimní knižní trh, a také podpořit knihkupce v kamenných prodejnách.

Celý článek

FASHION MUST HAVE: PROSINEC V OBJETÍ VŮNÍ

Cinkání zvonečků, vůně cukroví a koledy provází prosinec stejně jako láskyplný čas k sobě a svým nejbližším. Udělejte svůj prosinec výjimečným.

Celý článek

Advent 2021 s kreativními adventními kalendáři Vánoce počkají na vás

Jak poznáte, že se Vánoce opravdu blíží? Trh je na chvíli zahlcen nabídkou adventních kalendářů nejrůznějších druhů. S námi vyberete ten pravý pro vás.

Celý článek

Sedm tipů, jak bojovat se zamlžováním brýlí při nošení respirátoru 

Nosíte brýle a zároveň se chráníte respirátorem? Pak nejspíš řešíte i problém se zamlžování brýlí. Jak nepříjemnou situaci zvládnout radí optometristka Kristýna Štěbetáková.

Celý článek