dnes je 06.03.2021 a svátek má Miroslav

Plánujte, plánujte, plánujte aneb jak se nachystat na nový rok

Přidat na Seznam.cz
Plánování je ohromně praktická věc, která vás posune vpřed. Ve vánočním shonu a nově se blížícího roku nám moc času na plány nezbývá. Jak přemýšlet o plánování, než si vůbec otevřeme diáře na nový rok?

Plánování jako takové patří mezi klíčové manažerské úspěchy. My mluvíme především o těch životních, osobních a možná i trochu klasických. Plánujte krátkodobé i dlouhodobé cíle a také cestu, která vás k nim zavede. K tomu všemu je výborným pomocníkem diář nebo deník, kde vše uvidíte černé na bílém. Chcete být úspěšní a plnit si své sny? Pak plánujte.

Osobní plán

Vše, čeho kdy dosáhneme závisí na kvalitě a vytrvalosti našich plánů. Tak jak si manažeři vytvářejí svůj business plán, tak si i vy můžete vytvořit svůj osobní. Jako první si nastavte své priority a zhodnoťte své cíle. Chcete začít podnikat, založit rodinu, vyrazit na vysněnou dovolenou nebo se odstěhovat? Vše si sepište. Možná jen potřebujete nějakou změnu v životě.

Malé cíle

Na začátek si nedávejte moc velká sousta, nepiště si hned 100 přání na celý rok, raději vymyslete jen deset. Uvidíte, že už i to dá hodně zabrat. Plánování je efektivní a po skončení shonu a nervozity z vánočního období je to vítaná změna. Nic se nevyrovná pocitu, jako když odškrtnete svůj splněný bod v diáři a vrhnete se na další.

Závěrem

Smyslem plánování je stanovit si své cíle, ale také počítat s neočekávanými událostmi. Tvrdá realita nám občas naše plány rozdrtí na malé kousky. Ale jen těžko si představíte úspěšného ředitele společnosti, který by osud své firmy přenechal náhodě. Cíle bez plánů jsou jen pouhým přáním. Jaké jsou vaše plány?

Zdroj foto: Pixbay.cz

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE JAK SE NOVÝ ROK PLÁNOVÁNÍ JAK BÝT ÚSPĚŠNÝ DIÁŘ ROK 2020

Související články

Nákupní tip: příroda, bylinky i hojivé účinky v podobě přírodní kosmetiky

Jak už jsme avizovali na začátku února, sebeláska i láskám k druhým provází měsíc únor od začátku do konce. Nadělte si trošku radosti díky přírodní kosmetice.

Celý článek

Už jste slyšeli o pořadači do kabelky?

Pořádek a přehled, to budete mít, když si pořídíte organizér. Organizujte si svoji kabelku. Máte rádi, když věci mají svůj řád? Správný organizér se hodí do každé kabelky. Už nemusíte zběsile hledat klíče nebo oblíbenou rtěnku několik minut.

Celý článek

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Máte rádi dobrou kávu a chcete si ji vychutnat v pohodlí domova? Vyzkoušejte kapsle STARBUCKS

Každý milovník kávy ví, že STARBUCKS je na vrcholu kvalitních horkých nápojů. A co teprve STARBUCKS by NESPRESSO®, kávové kapsle, za kterými nemusíte nikam chodit a vychutnáte si je v pohodlí svého domova. Pojďte se s nimi pořádně seznámit.

Celý článek

Nízké, vysoké nebo po kolena: jaké zimní boty se lichotí postavě s křivkami?

Různé typy postav vyžadují různé styly a typy outfitů. A ne jinak tomu je u bot. V tomto článku se podíváme na zimní obuv, která sedne dámám s křivkami a poradíme, jaké outfity si letos pořídit do zimního šatníku.

Celý článek

Valentýn: inspirujte se originálními tipy na dárky pro své milované

Po roce přichází opět svátek všech zamilovaných den svatého Valentýna. A jako každý rok, i letos jsme pro vás připravili tipy, kterými zajisté potěšíte svou drahou polovičku. Nechte se pro své vyznání lásky inspirovat těmito valentýnskými novinkami.

Celý článek

Módní trendy pro rok 2021

Jaké budou trendy v tomto roce? Co můžete očekávat a co možná mnohé překvapí? Letos to nejsou žádné puntíky ani proužky, vracíme se totiž k přírodě.

Celý článek