dnes je 27.06.2022 a svátek má Ladislav

Plánujte, plánujte, plánujte aneb jak se nachystat na nový rok

Přidat na Seznam.cz
Plánování je ohromně praktická věc, která vás posune vpřed. Ve vánočním shonu a nově se blížícího roku nám moc času na plány nezbývá. Jak přemýšlet o plánování, než si vůbec otevřeme diáře na nový rok?

Plánování jako takové patří mezi klíčové manažerské úspěchy. My mluvíme především o těch životních, osobních a možná i trochu klasických. Plánujte krátkodobé i dlouhodobé cíle a také cestu, která vás k nim zavede. K tomu všemu je výborným pomocníkem diář nebo deník, kde vše uvidíte černé na bílém. Chcete být úspěšní a plnit si své sny? Pak plánujte.

Osobní plán

Vše, čeho kdy dosáhneme závisí na kvalitě a vytrvalosti našich plánů. Tak jak si manažeři vytvářejí svůj business plán, tak si i vy můžete vytvořit svůj osobní. Jako první si nastavte své priority a zhodnoťte své cíle. Chcete začít podnikat, založit rodinu, vyrazit na vysněnou dovolenou nebo se odstěhovat? Vše si sepište. Možná jen potřebujete nějakou změnu v životě.

Malé cíle

Na začátek si nedávejte moc velká sousta, nepiště si hned 100 přání na celý rok, raději vymyslete jen deset. Uvidíte, že už i to dá hodně zabrat. Plánování je efektivní a po skončení shonu a nervozity z vánočního období je to vítaná změna. Nic se nevyrovná pocitu, jako když odškrtnete svůj splněný bod v diáři a vrhnete se na další.

Závěrem

Smyslem plánování je stanovit si své cíle, ale také počítat s neočekávanými událostmi. Tvrdá realita nám občas naše plány rozdrtí na malé kousky. Ale jen těžko si představíte úspěšného ředitele společnosti, který by osud své firmy přenechal náhodě. Cíle bez plánů jsou jen pouhým přáním. Jaké jsou vaše plány?

Zdroj foto: Pixbay.cz

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE JAK SE NOVÝ ROK PLÁNOVÁNÍ JAK BÝT ÚSPĚŠNÝ DIÁŘ ROK 2020

Související články

V italském stylu. Zažijte čistou přírodu, aktivní vyžití, relax i komfort

Oblíbená turistická destinace v Jižním Tyrolsku má mnohé co nabídnout. V létě si zde užijete horské túry, jízdu na kole, na koni i procházky nedotčenou přírodou. V zimě vás budou lákat Dolomity a místní lyžařská střediska.

Celý článek

Skiareál Ještěd oficiálně zahájí první červnovou sobotu letní sezónu

Letní Ještěd Opening v sobotu 4. června 2022 oficiálně zahájí letní sezónu ve Skiareálu Ještěd. Těšit se můžete na celodenní program a spoustu aktivit pro dospělé i děti.

Celý článek
restaurace Praha

Dokonalá volba pro pracovní schůzky i příjemné posezení s kolegy

Hledáte zajímavé místo pro pracovní oběd s kolegy či klienty a chcete vyzkoušet něco nového? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout nová pražská restaurace ZEM, která se nachází na Senovážném náměstí v objektu luxusního lifestylového hotelu Andaz Prague.

Celý článek

Destinace Sušicko - brána Šumavy nabitá zážitky

Šumava je bezesporu perlou Čech. Turisté ji milují a sjíždějí se za jejím přírodním bohatstvím z celé republiky i z ciziny. Opomíjet by ale neměli ani  bránu Šumavy, Sušicko.

Celý článek

Rohlík představuje vlastní značku kávy s kompostovatelnými kávovými kapslemi

Vůbec první kompostovatelné kávové kapsle, které jsou šetrné k životnímu prostředí, již nejsou sci-fi. Přichází s nimi Rohlik.cz díky své privátní značce kávy UBOMI.

Celý článek

Jak správně používat přírodní svíčky a získat od nich maximum

 Česká značka přírodních svíček Tvoje svíčka vyrábí své produkty ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Její majitelé Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela potěšení z vůní bez chemických složek.

Celý článek

Mají novoroční předsevzetí smysl, nebo nás čeká neúspěch

Rok se s rokem sešel a opět tu máme první lednové dny, kdy většina lidí plánuje a sní o novém roce. Buď patříte do skupiny plánovačů nebo skeptiků. Mají novoroční předsevzetí vůbec smysl?

Celý článek

Užijte si poslední den v roce s našimi tipy na domácí silvestrovské pohoštění

Silvestr si obvykle spojujeme s dobrým jídlem a pitím. Pokud jej trávíte doma, záleží kolik času, energie a peněz chcete do silvestrovského pohoštění investovat. Možností je mnoho. Možná se rozhodnete pro jedno či více vepřových kolen, tisíc minijednohubek nebo neotřelé variace tradičních chlebíčků.

Celý článek