dnes je 28.05.2022 a svátek má Vilém

Plastická chirurgie - ku prospěchu i kráse

Přidat na Seznam.cz
Plastická chirurgie, velmi známý pojem moderní doby. Je to zázrak, nutnost či rozmar bohatých paniček? Předtím, než si uděláte vlastní názor, zapomeňte na seriál „Plastická chirurgie s.r.o.“.

Důvod? Jednoduchý. Jakékoli seriály zkreslují, dobarvují či přehánějí a dost často s realitou nemají nic společného. Název tohoto seriálu je velmi výstižný a proto by mohlo dojít k dezinformaci. Možná tuto jemnou práci šikovných doktorů odsuzujete, aniž byste o ní věděli více než jen to, že pomáhá mnohým dámám unikat před ubíhajícím časem. Estetická medicína, i tak se dá nazvat plastická chirurgie.

Plastické operace nejsou v žádném případě jen výsadou žen. Do rukou specializovaných odborníků se také často svěřují i muži. Nejedna světová celebrita se netají tím, že využila služeb estetické chirurgie. Hvězdy českého showbyznysu si také rády nechávají dopomoci, když k nim příroda nebyla zrovna nejlaskavější. Lidé nebojují jen s časem, ale také sami se sebou, nechtějí si připustit, že stárnou a tak využívají služeb moderní plastické chirurgie. Pokud zvážíte všechna pro a proti, která pro vás podstoupení plastické operace bude znamenat, můžete se s klidem svěřit do rukou prvotřídních specialistů, kteří se o vás postarají. Než se však k něčemu takovému odhodláte dobře se informujte. Nedostatek informací by vás mohl později velice mrzet. Praxe, vybavení kliniky, zkušenosti, doporučení, reference - toto vše je důležité.

Plastická chirurgie je velmi obecný pojem. Plastických operací se provádí velké množství. Krom velmi známých prsních implantátů, kterými se prsa zvětšují, se také provádí jejich zmenšování či zpevňování, dále face-lift, liposukce, odstranění mateřských znamének a kožních výrůstků, operace očních víček, vypnutí povolené břišní stěny, operace nosu, operace odstálých ušních boltců, zvětšení či doplnění červeně rtů a dále velmi známá aplikace botoxu. Malé výkony se provádějí zpravidla ambulantně v místním znecitlivění. Větší zákroky jsou prováděny v celkové anestezii s následnou hospitalizací na chirurgickém oddělení. V druhém případě vám budou nabídnuty standardní pokoje s možností příplatku a přesunu do pokoje s nadstandardními službami a výhodami. Na klinice či v nemocnici strávíte den až dva, než budete moci odejít domů.

V České republice funguje mnoho osvědčených i méně známých středisek či klinik, které se této estetické chirurgii věnují. Vybrala jsem z tohoto velkého množství malé zrnko písku v podobě tří specializovaných pracovišť. Prahu zastupuje klinika Laderma - plastická a estetická chirurgie sídlící v samém centru hlavního města. Pro porovnání jsem dále vybrala Nemocnici Frýdlant s.r.o. a Plastickou chirurgii Prim. MUDr. Daniela Furmánka, která působí v prostorách Nemocnice Třinec. Porovnávání cen bude v tuto chvíli asi tím nejzajímavějším. Cenová nabídka bude s velkou pravděpodobností ovlivněna mnoha aspekty. Jako nejdražší bych tipovala pražskou kliniku - jak se říká: „v Praze je blaze, ale draze“.

Pojďme se podívat na bližší srovnání. Kde a za kolik?
Pražská klinika operuje horní víčka za 9 000 Kč, tatáž suma se týká i operace dolních víček. Nemocnice Frýdlant si účtuje za horní víčka 6 000 Kč a za dolní víčka 7 000 Kč. Velice zajímavý pro dámy je asi facelift. Při jeho podstoupení v Praze budete lehčí o 35 000 Kč, ve Frýdlantu se cena pohybuje od 22 000 Kč a v Plastické chirurgii Prim. MUDr. Daniela Furmáka v Třinci za něj zaplatíte 16 800 Kč.

Zvětšení prsou neboli augumentace stojí v pražské klinice Laderma 29 900 Kč bez prsních implantátů, které vás přijdou na 28 000 Kč. Za tutéž službu zaplatíte ve Frýdlantské klinice 18 000 Kč a za implantáty minimálně 2x 11 000 Kč. Zvětšovací operace v Třinci vás příjde na 13 600 Kč, předpokládám bez implantátů, neboť o nich není uvedena žádná zmínka. Aplikace Botoxu v Ladermě se pohybuje od 4 000 do 7 500 Kč podle místa aplikace. Plastická chirurgie v Nemocnici Třinec si účtuje sumu podle lokalizace a rozsahu, což je individuální u každého člověka.

Vrásky si můžete nechat vyhladit kolem očí, u kořene nosu a na čele. Chcete-li svoje tělo odlehčit o nějaký ten tuk na správných místech a podstoupit tak operaci pod názvem liposukce, připravte se na zajímavá čísla. Pražská Laderma tento zákrok provádí za 15-30 000 Kč. Ordinace v Nemocnici Frýdlant za 12-17 000 Kč a poslední Plastická chirurgie Třinec za 11 300-13 400 Kč.

Odsát tuk si můžete nechat z boků, stehen, vnitřních stran kolen a břicha. U nás v České republice plastické operace nejsou tak běžné jako například v Latinské Americe, kde většina žen showbyznysu podstoupila nějakou tu „malou zkrášlovací proceduru“. Ať budete pro druhé sebekrásnější, vám se nebude vždy nějaká ta drobnost líbit - a dalo by se říci, že od toho tu je plastická chirurgie neboli esteticko-kosmetická medicína.

 

Zdroj fotografií: Google.com

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA CHIRURGIE PLASTIKA VRÁSKY TUK BOKY STEHNA ESTETICKÁ MEDICÍNA FACE-LIFT PRSNÍ IMPLANTÁTY KLINIKA BOTOX LIPOSUKCE CELEBRITA

Související články

Kolagen s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C pro pevnou pleť, která neochabuje

Přírodní kosmetiku s CBD značky CANNOR máme v oblibě již delší čas. Kolagenový drink v podobě 100% přírodního doplňku stravy pro buněčnou výživu těla a hydrataci pokožky si zamilujete rozhodně i vy.

Celý článek

Domácí přírodní lékárnička je novinkou značky Cannor

Plzeňská značka 100% přírodní konopné kosmetiky Cannor přichází s novinkou do domácí lékárničky. Otestovali jsme ji za vás a tady jsou naše výsledky.

Celý článek

Péče o pleť pro muže: hýčkejte svou přednost

Péče o pleť je důležitá nejen pro ženy, ale v dnešní době se začínají angažovat v tomto odvětví i muži. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se starat o mužskou pleť a co jste o ní možná nevěděli.

Celý článek

5 účinných silových cviků pro ženy. Neboj se zvedat váhy!

I v dnešní době ženy stále bojují se názorem, že při zvedání vah se z nich stane svalovec. Opak je pravdou. Silový trénink rozvíjí převážně sílu, ale také tvaruje postavu, pomáhá při prevenci zranění a zlepšuje psychiku. Jaké jsou nejlepší cviky a na co je dobré při tréninku myslet?

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek

Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

Celý článek

Procitnutí sedmikrásky: Čištění, odlíčení a tonizace pleti biodynamickou značkou dieNikolai

Dokonale čistá, hydratovaná a ošetřená je pleť díky biodynamickému složení kosmetiky dieNikolai. Rakouská značka nabízí rovnou tři kroky k hloubkovému čištění pleti: řadu Procitnutí sedmikrásky, která odstraní jak makeup, tak veškeré nečistoty, pokožku optimálně zhydratuje, tonizuje a připraví na další ošetření. 

Celý článek

10 tipů, jak v novém roce konečně přejít na zdravější životní styl A vydržet u něj

Oblíbená běžecká dvojice Running2 Soňa Hrabec Kotulková a Michal Hrabec jsou na aktivní životní styl a zdravou stravu odborníci. Spojení s Globusem a oddělením Zdravý svět, který se pyšní nejširším sortimentem alternativních potravin, bylo tedy jasnou volbou. Nechte se inspirovat desaterem, které pro vás Running2 sepsali

Celý článek