dnes je 30.11.2021 a svátek má Ondřej

Platforma Slow Femme spojující módu a zodpovědnost spouští HitHit kampaň

Přidat na Seznam.cz
Platforma Slow Femme rozhodně stojí za poznání. Propojuje totiž lásku k módě se zodpovědností, která souvisí s životním prostředím a škodami, které mu způsobuje právě módní průmysl.

Zdroj: Slow Femme

Nyní Slow Femme spouští HitHit kampaň k vydání ročenky, kde čtenář najde investigativní články, praktické rady a tipy, úvahy a rozhovory na téma udržitelnost v módním průmyslu i v běžném životě.

Snahou Slow Femme je ukázat ženám, že oblékat se zodpovědně, znamená vybírat kvalitní a dobře padnoucí kousky, byť i z vintage shopu. Znamená to vážit si hodnoty práce a života každého, kdo se na výrobě oblečení podílí. Slow Femme věří v hodnoty jako udržitelnost, transparentnost, lokálnost a etičnost a zároveň povzbuzuje ženy k žití a oblékání se podle svého stylu, autentičnosti a přirozenosti. 


Zdroj: Slow Femme

Slow Femme letos vstupuje už do třetí sezóny. Za dva roky platforma přinesla přes 200 inspirativních online článků, autorských textů a fotografií. HitHit kampaň trvající od 5. října do 5. listopadu 2021 si klade za cíl, vybrat minimálně 170 000 Kč. Vydání ročenky je naplánováno na druhou polovinu listopadu, aby ji čtenáři dostali do rukou ještě před Vánoci. Více než 150 stran nabídne 31 autorských textů a fotografií, část z nich tvoří nejlepší články ze Slow Femme doplněné o osm zcela nových článků. Výsledkem je magazín s trvanlivou hodnotou o formátu knihy, jež se vejde do každé knihovny.


Zdroj: Slow Femme

Slow Femme nese ještě jednu důležitou myšlenku. Kromě ekologie dává důraz také na nezávislost a sílu žen. V roce 2018 Slow Femme společně založily Karolína Břinková a Veronika Ohrádková jako nezávislou platformu bez mediálního domu či investora, stojící na dobrovolné práci všech členek redakce.  


Zdroj: Slow Femme

“Skrze Slow Femme platformu učíme ženy, jak zodpovědně přistupovat k výběru a péči o oblečení. Tuto misi jsme promítly i do Slow Femme Ročenky, která je doplněna mindfulness a úvahovými texty. Slow Fashion totiž není jen o změně nákupních návyků, ale o celkové změně vnímání oblečení jako spotřebního zboží. Protože se snažíme o publikaci nadčasových témat, rozhodly jsme se pro tisk Ročenky. Nechceme totiž, aby se naše texty ztratily v hlubinách internetu,” říká Karolína Břinková, spoluzakladatelka Slow Femme.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený slowfemme (@slowfemme)

Na webových stránkách platformy lze mimo jiné najít 10 témat, jimiž se ročenka zabývá. Je mezi nimi například problematika plýtvání vody, znečištění řek, oceánů a pitné vody, nebo zbytečná míra nakupování. Všechna témata ukazují dopady módního průmyslu na člověka a životní prostředí.

 

 

Přidat na Seznam.cz
NÁKUPY A OBCHOD HITHIT SLOW FASHION KNIHA UDRŽITELNOST

Související články

Baťa uvádí na vánoční trh dárky s perfektními parametry i přesahem: B by Lada

Co vás napadne, když se řekne dárek s přesahem? Funkčnost, nadčasovost, kvalita, udržitelnost a originalita. To vše letošní limitovaná série dárků pro vaše blízké, ale i pro vás samotné B by Lada splňuje.

Celý článek

Nová kniha Lepší šatník, lepší svět aneb jak se oblékat udržitelně a stylově podle Evy Urbanové

Zajímáte se o udržitelnou módu, ale trochu tápete v některých pojmech? Máme pro vás skvělý tip! Kniha Lepší šatník, lepší svět na vaše otázky odpoví a vysvětlí, jak funguje nejen módní průmysl. Můžete se také těšit na návody a praktické informace.

Celý článek

Jeden mladík si od nás objednává LED kolečka, která si upevňuje na paddleboard a dělá zážitkové večerní plavby po Vltavě, říká podnikatelka s dětskými světly Petra Žbánková

Světýlka pro děti přišla jako nápad z nebes, kterého se Petra Žbánková na mateřské chytila. Začít podnikat nebylo snadné. Dnes díky tomu ale dělá radost spoustě dětem i jejich rodičům s netoxickými lampičkami a světýlky.

Celý článek

Nová exkluzivní kolekce značky H&M ve spolupráci se stylistou Ib Kamarem přináší udržitelnost, ale zároveň myšlenku dekonstrukce, za kterou stojí například rozpustná nit

Začátkem prosince bude k dostání exkluzivní kolekce značky H&M s názvem Circular Design Story, na které se podílel světoznámý stylista Ib Kamara. Kolekce oslavuje kreativní design a cirkularitu.

Celý článek

Oslavte sváteční chvíle s novinkami od značek Moët a Hennessy

Šampaňský dům Moët&Chandon a značka prémiového koňaku Hennessy si pro nadcházející oslavy vánočních svátků a nového roku přichystaly hned několik novinek, díky kterým budou letošní Vánoce o něco kouzelnější!

Celý článek

GLOBUS K OSLAVĚ SVÉHO 25. VÝROČÍ NAPEKL BOHATÉ DORTY A ZDOBENÉ CHLEBY

K narozeninové oslavě rozhodně patří dort. V této společnosti se však slaví i chlebem, který je pokladem národa. Podívejte se společně s námi na oslavy 25. roku hypermarketů Globus na českém trhu.

Celý článek

Pomocník pro stále kvetoucí vztah? To je nová Kniha plná lásky!

Minulý pátek byla v Praze pokřtěna Kniha plná lásky, která je zároveň prvním knižním počinem lektorky Daniely Torp. Kmotrami knihy se staly oblíbená česká herečka a zpěvačka Miriam Chytilová a publicistka Lilia Khousnoutdinová.

Celý článek

Víte, jaký střih zimního kabátu sedne vaší postavě nejlépe?

Jaký kabát pořídíte, takovou budete mít zimu. Ano, takto zásadní roli kabáty sehrávají v našem zimním šatníku. Výběr tohoto tradičního oděvu nemusí být složitá disciplína, když víte, jak na to.

Celý článek