dnes je 17.02.2020 a svátek má Miloslava

Po stopách české ELEGAnce

Přidat na Seznam.cz
Co tkví v úspěchu tradiční české firmy produkující ty nejELEGAntnější kabelky u nás?  

Vydali jsme se po stopách české elegance s ryzí tuzemskou značkou luxusních kabelek a doplňků ELEGA, která v nás živí neobyčejnou hrdost na to být Čechem, neboť čistě českých firem, které šíří dobré jméno naší vlasti, a to i za jejími hranicemi, už v dnešní době není mnoho.

ELEGA tak ale s úctou k tradicím rukodělné práce a vysokou kvalitou činí, a to bravurně až dodnes.

Příběh české firmy z Třebechovic pod Orebem se začíná psát ve druhé polovině 19. století v roce 1872, kdy dámy z lepší společnosti nosí na večerní dýchánky dlouhé šaty, klobouky a rukavice, a kdy je nezbytností každého gentlemana frak a cylindr. Už tehdy se u třebechovické továrny začínají projevovat rysy, které ji charakterizují dodnes, totiž jakási vnitřní síla a úcta místních lidí ke svému řemeslu.

Ani v roce 2015 tak firma ELEGA rozhodně nenechává nikoho na pochybách, že právem patří ke stále žhnoucím želízkům v ohni, která se právě díky velké vytrvalosti, zarputilosti či řemeslné tradici hřejí na výsluní české i zahraniční módy.

Jaké faktory ovlivňují vznik tak legendární kabelky jakou je ELEGA? Ptali jsme se za vás.

Co stojí na začátku zrodu každé luxusní kabelky ELEGA?

Dvakrát ročně navštěvujeme evropské veletrhy materiálů, kde hledáme novinky. Objednáme nové kůže a hned začneme plánovat, jaké druhy kabelek budou z vybraných materiálů ideální, a postupně začneme vymýšlet celou kolekci. 

Kde stále čerpáte inspiraci?

Inspiraci čerpáme hlavně v Itálii, ať už na veletrzích, přehlídkách, tak v odborných zahraničních časopisech.

 

Manufaktura je hlavně o práci s lidmi. Kolik lidí se vlastně na vzniku vašich kabelek podílí?

Na návrzích pracuje designérka spolu s technology a vedením firmy, jelikož i paní majitelka s dcerou chtějí být u vzniku každé kabelky a ladit každý detail. Celkem však máme ke stu zaměstnanců a z toho pouze osm lidí je v kanceláři, ostatní, i designéři jsou na dílnách a pracují na výrobě.

Jak dlouhou dobu tvorba takové kolekce zabere a jaké množství modelů zpravidla obsahuje?

Při vzniku každé kabelky zabere vždy nejvíce času čekání na materiál, jelikož kůže dovážíme z Itálie a je vyráběná na zakázku, kování dovážíme z Itálie a Španělska. Zrovna teď už máme připravené materiály a návrhy na kolekci jaro/léto 2016 a vyrábíme první vzorky. Každá kolekce obvykle obsahuje 4-5modelů, protože vždy v kolekci musí být velké kabelky na rameno, do ruky, malé a střední kabelky.

 

Základy luxusních kabelek jsou bezpochyby kvalitní materiály. Které to jsou v případě ELEGA a jak jsou vybírány?

Jak už bylo řečeno, všechny materiály si vybírá paní majitelka s celým týmem ať už na veletrzích, tak u stabilních dodavatelů. Jelikož kůže musí být hlavně kvalitní, nechceme experimentovat s neznámými dodavateli.

Kabelky ELEGA často reprezentují známé tváře. Vzpomenout tak jistě můžeme Romanu Pavelkovou či Danu Morávkovou, která již tradičně tvoří pod velmi úspěšnou značkou ELEGA by Dana M. Můžeme se ale těšit i na další, podobně atraktivní spolupráce?

Rozhodně budeme spolupracovat s Danou Morávkovou na značce ELEGA by Dana M, protože tato značka se za dva roky svého života opravdu krásně rozšiřuje a jsme na ni velmi hrdí. Nechceme, aby to byla značka na pár sezón, ale tradiční a stálá, stejně, jako je značka ELEGA.

Co se týče tváří značky ELEGA, jsme velmi spokojeni s Romanou Pavelkovou, která úžasně zastupuje generaci našich nových zákaznic. Ještě před dvěma lety byla značka ELEGA velice tradiční značkou. V posledních letech se nám daří být sice tradiční, ale i módní značkou pro mladé a úspěšné ženy, což Romana skvěle vystihuje.

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ DOPLŇKY DÁMSKÉ KABELKY LUXUSNÍ KABELKY ELEGA ROMANA PAVELKOVÁ DANA MORÁVKOVÁ ELEGA BY DANA M.

Související články

Jak na pořádek v kabelce? Konec Chaosu!

Dámy, přiznejme si to! Naše kabelky a tašky jsou plné mnoha nezbytností, bez kterých se žádná z nás nedokáže vydat do ulic. Jenže právě zde nastává ten problém! Jak máte v té kabelce pak něco najít?! My pro vás máme elegantní řešení.

 

Celý článek

Skvostná kolekce kožených kabelek Alexander McQueen

Kolekce kožených kabelek, které budete chtít nosit každý den. Originální zpracování i klasické prvky. The Myth - mýtus - z módního domu Alexander McQueen.

Celý článek

Říjnové fashion must have: S barevnou kabelkou světa kraj

První říjnový den přinášíme jako každý měsíc malou dávku módní inspirace. Připravili jsme pro vás aktuální fashion must have, které si nesmíte nechat ujít. Tentokrát zaměřené na kabelky.

Celý článek

Kabelkový svět: Kterou si vybrat na jaro?

Kabelky, kterými byste měla být posedlá jsou ty z jarních kolekcí. Jejich prodej je v plném proudu a není na co čekat.. Které kousky jsou aktuálně v kurzu?

Celý článek

Kabelka jako hlavní doplněk NYFW

Na newyorském fashion weeku byly kabelky klíčovým prvkem. Jaké z nich budou tou pravou volbou pro nadcházející sezónu?

Celý článek

Mají dobré srdce - české krásky cvičí pro charitu

Stigma, nejistota a bohužel velmi často nepříznivé prognózy - to je život mnoha lidí trpících roztroušenou sklerózou.
 

Celý článek

Michael Kors na kabelce Whitney spolupracoval s Yang Mi

Nová spolupráce módní značky Michael Kors má za cíl oslavit východní verzi Valentýna.

Celý článek

Limitovaná kolekce Dior připomíná symboliku lásky

Červená je barva vášně a života, to bylo vždy heslem Christiana Diora. A právě toto heslo provází jeho novou kolekcí, ve které se objevují speciální plesová psaníčka, jako limitovaná edice Dior Amour.

Celý článek