dnes je 18.09.2018 a svátek má Kryštof

Podzim Saint Laurent 2018 v kůži i květinách

Anthony Vaccarello se do podzimu 2018 pustil z jedné vody načisto. Při přehlídce uvedl dámskou i pánskou kolekci a k tomu stihl představit ještě několik pohledů na ženu. 

Femme fatale

Kolekci Vaccarello zahájil dlouhonohými modelkami v mini kraťáscích. Looky byly monochromaticky černé, převládala kůže a tvář většinou zakrýval klobouk. Žena v jeho koženém mini modelu působila trochu jako zkušená kovbojka, trochu jako panenka Barbie - to ta přepálená hubenost! Pak otočil a na molo poslal jednu elegantní dámu s velkým D za druhou. Díky černým dlouhým splývajícím šatům s páskem, nevšedně tvarovaným výstřihem, sepnutými vlasy a velkým kloboukem představil návrhář pravou Femme fatale.

Květinová ucelenost

Jakmile skončila černá, kterou opravdu nepřerušil ani sebemenší detail v jiné barvě, molo patřilo květinám. Dlouhé šaty a klobouky už byly passé, vrátila se mini délka v sukních i kraťasech a molo se rozsvítilo červenou v kombinaci s modrou a růžovou se zelenou. U části šatů měly modelky zastrčené ruce dovnitř, zřejmě na ukázku, že modely disponují kapsami. Ostatně ty si moderní ženy dnešní doby žádají! 

Pány prosím!

Nejrozmanitější částí podzimní kolekce se stala ve skutečnosti móda pánská. Byť i u mužů Vaccarello vsadil na kožené bundy a černou jako dominující barvu, sem tam jsme zahlédli šedou, kontrastní lemování a dokonce i bílou. Návrhář pracoval s rozdílnými texturami materiálů včetně sametu a pleteniny, outfity doplnil o řetízky i sluneční brýle. Modelové oblékli obepnuté skinny kalhoty a kožené polobotky s ostrou špičkou.

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA SAINT LAURENT PODZIM/ZIMA 2018-2019

Související články

Nicky Zimmermann přinesla do jarní kolekce sexy a smyslné modely

Návrhářka Nicky Zimmermann se nechala pro jarní kolekci roku 2019 ovlivnit australským hitem „Number 96“ ze sedmdesátých let.

Celý článek

Co nás čeká na Londýnském Fashion Weeku?

To nejdůležitější, na co byste se měla zaměřit na letošním ročníku London Fashion Week. 

Celý článek

Jarní Oscar de la Renta v praktičtějších střizích

Jsou to dva roky, kdy do společnosti vstoupili kreativní návrháři Laura Kim a Fernando Garcia. Od té doby je značka Oscar de la Renta jiná, než si ji můžeme pamatovat.

Celý článek

Kenzo zaujal svět módy svou novou podzimní kampaní

Kenzo se vrátil k módnímu filmu spolu s neobvyklou reklamou. Zajistil si tím úspěch?

Celý článek

Sestry Hadid i téma rozdílných kultur v jarní kolekci Prabal Gurung

Jarní kolekce Prabal Gurung je obklopena přírodou a barvami. Rovněž také láskou vůči různým kulturám a snahou vymazat hranice, které nás rozdělují.

Celý článek

Diane von Furstenberg v jarní kolekci oslovuje svobodné a silné ženy

Návrhářka Diane von Furstenberg je ve svém oboru velmi zběhlá. Její pravá ruka Nathan Jenden představil sice krátkou, zato o to zajímavější jarní kolekci na rok 2019.

Celý článek

Montérky a kapsáče v jednom - slovo dostává Jaro 2019 Dsquared2

Cípy látek, reflexní prvky, vojenská zelená, montérky, outdoorové sandále i ugly sneakers. Dsquared2 zaujal molo pro Jaro 2019.

Celý článek

Hravá značka Outsiders Division představila kolekci pro jaro 2019

Přehlídka španělské značky Outsiders Division v rámci pražského fashion weeku nejen zabavila, ale i pobavila.

Celý článek