dnes je 21.03.2018 a svátek má Radek

Podzim Saint Laurent 2018 v kůži i květinách

Anthony Vaccarello se do podzimu 2018 pustil z jedné vody načisto. Při přehlídce uvedl dámskou i pánskou kolekci a k tomu stihl představit ještě několik pohledů na ženu. 

Femme fatale

Kolekci Vaccarello zahájil dlouhonohými modelkami v mini kraťáscích. Looky byly monochromaticky černé, převládala kůže a tvář většinou zakrýval klobouk. Žena v jeho koženém mini modelu působila trochu jako zkušená kovbojka, trochu jako panenka Barbie - to ta přepálená hubenost! Pak otočil a na molo poslal jednu elegantní dámu s velkým D za druhou. Díky černým dlouhým splývajícím šatům s páskem, nevšedně tvarovaným výstřihem, sepnutými vlasy a velkým kloboukem představil návrhář pravou Femme fatale.

Květinová ucelenost

Jakmile skončila černá, kterou opravdu nepřerušil ani sebemenší detail v jiné barvě, molo patřilo květinám. Dlouhé šaty a klobouky už byly passé, vrátila se mini délka v sukních i kraťasech a molo se rozsvítilo červenou v kombinaci s modrou a růžovou se zelenou. U části šatů měly modelky zastrčené ruce dovnitř, zřejmě na ukázku, že modely disponují kapsami. Ostatně ty si moderní ženy dnešní doby žádají! 

Pány prosím!

Nejrozmanitější částí podzimní kolekce se stala ve skutečnosti móda pánská. Byť i u mužů Vaccarello vsadil na kožené bundy a černou jako dominující barvu, sem tam jsme zahlédli šedou, kontrastní lemování a dokonce i bílou. Návrhář pracoval s rozdílnými texturami materiálů včetně sametu a pleteniny, outfity doplnil o řetízky i sluneční brýle. Modelové oblékli obepnuté skinny kalhoty a kožené polobotky s ostrou špičkou.

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA SAINT LAURENT PODZIM/ZIMA 2018-2019

Související články

Energická show Jakuba Polanky, při které představil podzimní kolekci

Nedělní večer ovládl Jakub Polanka spolu se svojí kolekcí pro Podzim/Zimu 2018-2019. Pro diváky si připravil netradiční energickou přehlídku.

Celý článek

Lukáš Lindner představil velmi ženskou a rafinovanou kolekci pro podzim/zimu 2018

Podzimní kolekce Lukáše Lindnera je plná elegance, ženských střihů a rafinovaných kousků!

Celý článek

Podzim Dior 2018 tvoří patchwork, džínovina a doplňky

Módní kolekce Diora se pustila do komplikovanosti. Hodně střihů, hodně barev, hodně doplňků. Kdo už jiný by si to však mohl dovolit.

Celý článek

Podzim 2018 Imreczeové plný neutrálních barev a plášťů

Zdeňka Imreczeová v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou podzimní kolekci. Vládla v ní béžová a černá.

Celý článek

BLANKA MATRAGI UVÁDÍ JARNÍ KOLEKCI PURITY 2018

Čtyři přírodní živly už dávno zkrotila! Na jaře 2018 je střídá klid a čistota, které česká návrhářská ikona demonstruje v nejnovější a zcela smířlivé kolekci PURITY.

Celý článek

Hravá spolupráce Opening Ceremony & Disney

Že prý kreslené postavičky a známé módní značky nejdou dohromady? Opening Ceremony a Disney tento velký omyl vyvrátili.

Celý článek

Romantická uniforma pro dnešní ženy - podzimní kolekce Fendi 2018

Podzimní kolekce Fendi přináší zemité tóny a romantickou uniformu pro silné ženy. 

Celý článek

Elie Saab předvedl kolekci plnou rafinovaných a zdobených kousků

Elie Saab předvedl svoji novou kolekci a přehlídka začala za doprovodu hudby od Nirvany - Smells Like Teen Spirit a od Radiohead's – Creep. Kolekce obsahuje opravdu velké množství květin a i dalšího zdobení!

Celý článek