dnes je 23.05.2022 a svátek má Vladimír

Podzimní čistka oblečení

Přidat na Seznam.cz
Tak jako fungují jarní a podzimní detoxy těla, tak je zapotřebí i čistka šatníku. Myslete na úklid oblečení už na podzim nebo se před Vánocemi zblázníte.

zdroj: pexels.com

Pokud patříte mezi ty, kteří neustále nakupují nové oblečení a uskladňují si vše možné i nemožné, tak zpozorněte. Každým rokem pro vás může být třídění šatníku složitější a složitější. Úklid je potřeba si ulehčit.

Minimalismus

Existuje pár pravidel a možností, jak si to celé usnadnit. Jednou za čas je potřeba probrat veškeré oblečení a připravit ho na sezónu. Svetry, které jste měli rok ve skříni mohou zavánět nebo být od prachu a je potřeba je vyvětrat, popřípadě i vyprat. Když se o své věci budete hezky starat, tak vám vydrží dlouho. Také si dejte pozor na moly. Pokud se dostanou do vaší šatny, tak se jich velmi těžko zbavuje. Dobrý tip je například sušená levandule, které je účinně zažene a krásně vám provoní skříň.

zdroj: pexels.com

Co mi sluší?

Nemyslete jen na to, jestli oblečení vyšlo z módy, ale hlavně na to, jak se s daným kouskem cítíte a co pro vás znamená. Sluší vám? Využijete ho v dalších měsících? Pokud je odpověď rozpačitá či záporná, tak se s daným kouskem oblečení na dobro rozlučte.

zdroj: pixbay.com

Už žádné přervané skříně

Partneři vám pak alespoň nebudou vyčítat přetékající šatník a je jedno, zdali jde o ženy či muže. Pokud nějaké hadříky už nechcete, tak je věnujte na charitu nebo rozdělte mezi kamarády/ky. Ty nejvíce zachované můžete prodat nebo využít na látky.

zdroj: pexels.com

Ukliďte si v hlavě

Vytřídit staré oblečení a dát do pořádku vše, co máte, také skvěle funguje na psychiku, což je v dnešní době velmi důležité. Každý z nás tráví většinu času zavřený doma, tak jej pojďme společně a efektivně využít.

zdroj: pexels.com

Přidat na Seznam.cz
OBLEČENÍ ČISTKA DETOX ŠATNÍKU JAK UKLIDIT ŠATNU PODZIM PODZIMNÍ DETOX PODZIMNÍ UKLID

Související články

Jak na úklid šatníku, aniž by to příliš bolelo?

Nemáte co na sebe, a přitom ze skříně po každém otevření oblečení vypadává? Naordinujte si 100% očistu. Bude to sice brutální, ale výsledek potěší. Jak na to? Čtěte dál.

Celý článek

Jak vybrat nejlepší bundu pro vás?

Jak vybrat nejlepší bundu pro vás? Kvalitní bunda vám může vydržet i několik let. Lehká bunda je základem vašeho šatníku od brzké jari až do pozdního podzimu, proto je důležité, aby vám nejen hezky seděla, no taky aby byla kombinovatelná s vašim současným šatníkem pro dané roční období.

Celý článek

Podzimní kolekce H&M na vlně trendy outdoorového oblečení

Podzimní kolekce H&M Fall Fashion 2021 je trendy a plná barev, ale zároveň v sobě nese praktické prvky outdoorového oblečení. Ideální záležitost pro chladnější a nepříznivé počasí.

Celý článek

Co si obléci na Vánoce?

Do Štědrého dne zbývá už jen pár dní a vy stále přemýšlíte co na sebe? V dnešním článku naleznete potřebnou inspiraci. Nenechávejte vše na poslední chvíli, ať nejste ve stresu. Na Vánoce to musí každému slušet...

Celý článek

Jaké podzimní boty jsou nejvíce trendy?

Podzim přišel dříve, než jsme se všichni nadáli a je potřeba se připravovat do chladných dnů. Jaké trendy zvítězí tento rok a jaké boty jsou žhavým hitem?

Celý článek

Nejlepší podzimní dekorace do vašeho obydlí

Dny se krátí a je chladnější počasí, to znamená jediné – ten pravý podzim je už s námi. Zůstává otázkou, zdali jste si už připravili podzimní dekoraci? Pokud ne, pojďte se s námi podívat na zajímavé tipy pro vaše domovy. 

Celý článek

Podzimní dámská inspirace, která vás nadchne

Podzim. Pro někoho propršené období plné pochmurného počasí, pro jiného možnost vytáhnout oblíbený svetr a dovádět v listí. Každé roční období má něco do sebe a barevnost dodává to pravé kouzlo. Ale co na sebe?

Celý článek

Jak váš šatník odhalí vaši osobnost?

Možnosti, jak odhalit osobnost a vlastnosti člověka existuje mnoho, ale podle oblečení to jde jedna báseň. Možná nemáte ani tušení, co vše o sobě prozrazujete.

Celý článek