dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Podzimní čistka oblečení

Přidat na Seznam.cz
Tak jako fungují jarní a podzimní detoxy těla, tak je zapotřebí i čistka šatníku. Myslete na úklid oblečení už na podzim nebo se před Vánocemi zblázníte.

zdroj: pexels.com

Pokud patříte mezi ty, kteří neustále nakupují nové oblečení a uskladňují si vše možné i nemožné, tak zpozorněte. Každým rokem pro vás může být třídění šatníku složitější a složitější. Úklid je potřeba si ulehčit.

Minimalismus

Existuje pár pravidel a možností, jak si to celé usnadnit. Jednou za čas je potřeba probrat veškeré oblečení a připravit ho na sezónu. Svetry, které jste měli rok ve skříni mohou zavánět nebo být od prachu a je potřeba je vyvětrat, popřípadě i vyprat. Když se o své věci budete hezky starat, tak vám vydrží dlouho. Také si dejte pozor na moly. Pokud se dostanou do vaší šatny, tak se jich velmi těžko zbavuje. Dobrý tip je například sušená levandule, které je účinně zažene a krásně vám provoní skříň.

zdroj: pexels.com

Co mi sluší?

Nemyslete jen na to, jestli oblečení vyšlo z módy, ale hlavně na to, jak se s daným kouskem cítíte a co pro vás znamená. Sluší vám? Využijete ho v dalších měsících? Pokud je odpověď rozpačitá či záporná, tak se s daným kouskem oblečení na dobro rozlučte.

zdroj: pixbay.com

Už žádné přervané skříně

Partneři vám pak alespoň nebudou vyčítat přetékající šatník a je jedno, zdali jde o ženy či muže. Pokud nějaké hadříky už nechcete, tak je věnujte na charitu nebo rozdělte mezi kamarády/ky. Ty nejvíce zachované můžete prodat nebo využít na látky.

zdroj: pexels.com

Ukliďte si v hlavě

Vytřídit staré oblečení a dát do pořádku vše, co máte, také skvěle funguje na psychiku, což je v dnešní době velmi důležité. Každý z nás tráví většinu času zavřený doma, tak jej pojďme společně a efektivně využít.

zdroj: pexels.com

Přidat na Seznam.cz
OBLEČENÍ ČISTKA DETOX ŠATNÍKU JAK UKLIDIT ŠATNU PODZIM PODZIMNÍ DETOX PODZIMNÍ UKLID

Související články

Co si obléci na Vánoce?

Do Štědrého dne zbývá už jen pár dní a vy stále přemýšlíte co na sebe? V dnešním článku naleznete potřebnou inspiraci. Nenechávejte vše na poslední chvíli, ať nejste ve stresu. Na Vánoce to musí každému slušet...

Celý článek

Jaké podzimní boty jsou nejvíce trendy?

Podzim přišel dříve, než jsme se všichni nadáli a je potřeba se připravovat do chladných dnů. Jaké trendy zvítězí tento rok a jaké boty jsou žhavým hitem?

Celý článek

Nejlepší podzimní dekorace do vašeho obydlí

Dny se krátí a je chladnější počasí, to znamená jediné – ten pravý podzim je už s námi. Zůstává otázkou, zdali jste si už připravili podzimní dekoraci? Pokud ne, pojďte se s námi podívat na zajímavé tipy pro vaše domovy. 

Celý článek

Podzimní dámská inspirace, která vás nadchne

Podzim. Pro někoho propršené období plné pochmurného počasí, pro jiného možnost vytáhnout oblíbený svetr a dovádět v listí. Každé roční období má něco do sebe a barevnost dodává to pravé kouzlo. Ale co na sebe?

Celý článek

Jak váš šatník odhalí vaši osobnost?

Možnosti, jak odhalit osobnost a vlastnosti člověka existuje mnoho, ale podle oblečení to jde jedna báseň. Možná nemáte ani tušení, co vše o sobě prozrazujete.

Celý článek

Jaké knihy vás zahřejí v chladných dnech aneb na jaké novinky se můžete těšit?

Chladné počasí, aktuální situace nebo teplo domova? To a mnohem více vás všechny volá ke čtení. Napínavá detektiva, hřejivá romance nebo příběh podle skutečné události? Co si v podzimních dnech chcete číst vy?

Celý článek

Nejhorší módní přešlapy

Řekli jsme si o tom, jaké oblečení nám nejvíce sluší a že skrze módu také ukazujeme svoji osobnost. Jak to je, když někdo přestřelí? Na to se můžete podívat v dnešním článku.

Celý článek

Líčení v podzimních tónech

Létu vládly pastelové barvy, a to jak v podobě stínů, minimalistických linek nebo manikúry. Nyní je čas na malou změnu. Jak přivítat chladná rána podzimu stylově?

Celý článek