dnes je 15.12.2019 a svátek má Radana

Podzimní deprese? Jak si zlepšit náladu

Přidat na Seznam.cz
Podzim je pro mnohé pouze pochmurné období bez slunce a radosti. Jak se na podzim dívat jinýma očima, a vlastně si ho i užít? Chcete zabránit podzimnímu splínu a depresím?

Podzimní deprese postihuje mnoho lidí a stává se nejkritičtějším obdobím v roce. Tělo je unavené a bez energie. Tak jak si jej užít naplno?

Podzim je tu, smiřte se s tím

První věc, co je potřeba si uvědomit, je to, že podzim přijde i v případě, že vás to netěší. Jako každé roční období, má i podzim své zápory a klady. Je potřeba se na něj dívat z té pozitivní stránky a hledat věci, které vás rozveselí. Nejvíce se shodneme asi na tom, že podzimu chybí slunce a celkově denní světlo. Proto si užívejte den, dokud svítí slunce a pak se zdržujte v osvětlených místnostech.

Aromaterapie proti depresi

Dalším skvělým tipem, jak se vyhnout negativním myšlenkám, jsou vůně do bytu či domu. Aromaterapie je metoda čínské medicíny, která navozuje příjemné pocity. Na uvolnění a relaxaci nejlépe pomáhá levandule, meduňka, vanilka a skořice.

Hýbejte se

To, že venku nesvítí slunce, ještě neznamená, že nemůžete sportovat. Zapište se na kurzy jógy, spinningu nebo fitboxu. S pohybem jde všechno lépe a ten skvěle působí na vaši psychiku.

Dopřejte si koupel

Je čas na sport, ale i na relax. Přichází období voňavých koupelí a wellness pobytů. Relaxační koupel si užijete s nějakou příjemnou knihou nebo uklidňující skladbou. Skvělé je například poslouchat šum vody, skotačící delfíny nebo uklidňující zvuky piana.

Nákupy a káva

Nákupy, ty zvednou náladu asi všem ženám! Takže pokud máte špatný den, běžte se rozmazlit nějakou novou kabelkou či svetrem. Stavte se rovnou do kavárny a užívejte si, že jste sama se sebou. Oddychněte si od každodenních starostí nad šálkem dobré kávy.

Zdroj foto: Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
PODZIM DEPRESE RADY A TIPY RADY PRO ŽENY TIPY REDAKCE PODZIMNÍ DEPRESE

Související články

Jak si ženy komplikují líčení aneb nejčastější faux pas make-up

S make-upem by se mělo šetřit a dodržovat určité hranice. Existují konkrétní rady a tipy, které fungují na každou ženu. Jaké jsou nejhorší make-upy? A co by ženy měly vědět?

Celý článek

Blíží se tři důležité večery, jak se na ně obléci?

Tyto události jistě čekají každou z nás. Firemní večírek, Štědrý večer a Silvestr. Pokud stejně jako většina žen stojíte před šatníkem a v hlavě vám hlas tiše šeptá, že jako každý rok nemáte co na sebe, nezoufejte. Máme pro vás malou inspiraci ze světa celebrit.

Celý článek

Pět zajímavostí o čajích, o kterých možná ani nevíte

Čaj je hned po vodě nejrozšířenějším nápojem na světě. Víte, že čaj je dobrý i jako hnojivo pro kytky? Zkusili jste už čaj s mlékem? Nejste první, ale to ani Angličané...

Celý článek

Zima přináší chuť péct, co zkusit bezlepkové citrónové muffiny

Chladné počasí přináší touhou se více zdržovat doma a vytvořit si tu správnou sváteční atmosféru. Máte chuť péct? Co zkusit výborné bezlepkové muffiny s citronem?

Celý článek

Hygge aneb šťastný způsob života

Je velmi těžké vysvětlit tento pojem jednou větou a Dánové by to nejspíše svedli lépe. Jde především o umění žít šťastným životem, vytvářet si příjemné prostředí, uklidnit svou duši a užít si šálek kávy.

Celý článek

Navoňte se jako správná Francouzka aneb jak vonět celý den

Každá žena chce krásně vonět, ale výběrem toho vhodného parfému to nekončí. Důležité je především to, jak parfém správně aplikovat, aby vám co nejdéle vydržel. Pojďte se s námi podívat na tipy redakce.

Celý článek

Podzimní čaje, které pohladí na duši i na jazyku

Chladné období s sebou přináší pití teplých nápojů. Popularita čajů neustále narůstá a je brán jako kulturní zvyk. Čaj je druhým nejrozšířenějším nápojem na světě. Jak to vidíte vy? Kopete za tým kafaři nebo milovníci čajů?

Celý článek

Camden Town, londýnská oblast plná umění, módy a inspirace

Místo v londýnském městském obvodu známé pro své originální trhy, výborná jídla a talentované umělce. Chcete vidět Londýn z jiného úhlu pohledu? Pak nesmíte vynechat tuto kouzelnou prohlídku.

Celý článek