dnes je 22.08.2019 a svátek má Bohuslav

Podzimní kolekce Jeremy Scotta vsadila na skandál a chaos

Přidat na Seznam.cz
Kdo sleduje jeho práci, jistě ví, že tento návrhář vždy přijde s něčím bláznivým. Jeho práce pro značku Moschino a dále i jeho osobní kolekce jsou prostě něčím navíc…

A ať už jsme od Jeremy Scotta čekali cokoliv, rozhodně nás nedostatkem barevné škály překvapil. S výjimkou několika málo kousků ala vybledlá modrá barva, byly všechny modely až do poslední v černobílém duchu.

Hlavním tématem této kolekce byly „Falešné zprávy“, které se šíří zejména díky sociálním médiím jedna radost. A na to se návrhář nebál poukázat. Šaty v podzimní kolekci ready-to-wear ztvárňují kousek novinového papíru, na kterém je vše potřebné napsané.

Před začátkem přehlídky vysvětlovat Scott, že cílem jeho kritiky jsou média sama o sobě, než symbiotický vztah mezi tvůrci obsahu a publikem, kteří hledají levné vzrušení a reagují na takové články ještě dříve, než je dočtou do konce. Proto modely obsahují slova jako „skandál“ a „chaos“.  

Vrstvené sukně pomocí tylu a hedvábí, nenáročné střihy kalhot, zkrácené sukně nebo také netradiční smoking jsou tím hlavním, co kolekce obnášela. Detaily v podobě maxi mašlí ve vlasech modelek, baretů u pánů, vysoké kožené boty nebo černobíle melírované vlasy modelek byly jen třešničkou na dortu. A i když nás barevná omezenost překvapila, kolekce nás stejně v pozitivním směru strhla.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČTNÍ TVORBA JEREMY SCOTT PODZIM 2019 NEW YORK FASHION WEEK ČERNOBÍLÉ KOMBINACE

Související články

Bella Hadid v nové podzimní kampani italského domu Missoni

Kreativní ředitelka Angela Missoni představila společně se svým týmem novou podzimní a zimní kampaň. V hlavní roli se představili modelové Adut Akech, Alton Mason, Dong Su Moon a Bella Hadid. 

Celý článek

Nová kolekce Helen Mertl vás oslní

Helena Mertlová je česká módní návrhářka, kterou znají především nevěsty. Její svatební šaty jsou nadčasové a originální zároveň. Věnuje se ale i večerním šatům a my se teď můžeme pokochat její novou kolekcí, kterou představuje pod svou značkou Helen Mertl.

Celý článek

Nová kolekce F.designers na přehlídce v Duplexu

Střešní terasa Duplexu se proměnila na přehlídkové molo, po kterém kráčely modelky s nejvybranějšími kousky nové kolekce českých a slovenských návrhářů stmelené pod módním butikem F.designers. Divákům se tajil dech. Zapůsobili i tématem večera.

Celý článek

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek