dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Podzimní kolekce Jeremy Scotta vsadila na skandál a chaos

Kdo sleduje jeho práci, jistě ví, že tento návrhář vždy přijde s něčím bláznivým. Jeho práce pro značku Moschino a dále i jeho osobní kolekce jsou prostě něčím navíc…

A ať už jsme od Jeremy Scotta čekali cokoliv, rozhodně nás nedostatkem barevné škály překvapil. S výjimkou několika málo kousků ala vybledlá modrá barva, byly všechny modely až do poslední v černobílém duchu.

Hlavním tématem této kolekce byly „Falešné zprávy“, které se šíří zejména díky sociálním médiím jedna radost. A na to se návrhář nebál poukázat. Šaty v podzimní kolekci ready-to-wear ztvárňují kousek novinového papíru, na kterém je vše potřebné napsané.

Před začátkem přehlídky vysvětlovat Scott, že cílem jeho kritiky jsou média sama o sobě, než symbiotický vztah mezi tvůrci obsahu a publikem, kteří hledají levné vzrušení a reagují na takové články ještě dříve, než je dočtou do konce. Proto modely obsahují slova jako „skandál“ a „chaos“.  

Vrstvené sukně pomocí tylu a hedvábí, nenáročné střihy kalhot, zkrácené sukně nebo také netradiční smoking jsou tím hlavním, co kolekce obnášela. Detaily v podobě maxi mašlí ve vlasech modelek, baretů u pánů, vysoké kožené boty nebo černobíle melírované vlasy modelek byly jen třešničkou na dortu. A i když nás barevná omezenost překvapila, kolekce nás stejně v pozitivním směru strhla.

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČTNÍ TVORBA JEREMY SCOTT PODZIM 2019 NEW YORK FASHION WEEK ČERNOBÍLÉ KOMBINACE

Související články

Stylové ulice newyorského týdne módy

Období týdnů módy neznamená inspiraci pouze na přehlídkových molech, ba naopak. Pro mnohé módní nadšence se ta pravá fashion show odehrává mimo hlavní stanoviště, a to v přilehlých ulicích. A nejinak tomu bylo v posledních dnech i na Manhattanu.

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Podzimní kolekce Oscar de la Renta ve znamení noblesy, orientu a španělské krásy

Od britských vzorů, po rozkvetlou zahradu ve Španělsku se dostanete k vůni orientu se závěrem večerní noblesy. Tak zvěčnili kolekci Oscar de la Renta podzim/zima 2019, Laura Kim a Fernando Garcia.

Celý článek

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Celý článek

Božidara Richterová profesně plete teprve dva roky. Přesto je nováčkem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Návrhářka Božidara Richterová vyrostla na Moravě, plést ji učila babička, baví ji focení, ale především chce tvořit módu. Profesně se této práci věnuje teprve dva roky, ale už letos v březnu ji uvidíme na největší módní akci u nás!

Celý článek

Atmosféra New Yorku byla zachycena v kolekci Proenza Shouler

Moderní pojetí dnešního New Yorku se úspěšně podařilo zachytit dvojici návrhářů Proenza Shouler v nové podzimní kolekci. S čím překvapivým přišli?

Celý článek

Vzpomínku na své avantgardní ideály oprášila návrhářka Tory Burch v nejnovější kolekci

Excentrické kousky podzimní kolekce Tory Burch vyzařovaly elegancí. Návrhářka je představila na vysoké škole Black Mountain College.

Celý článek