dnes je 25.04.2019 a svátek má Marek

Podzimní kolekce Jeremy Scotta vsadila na skandál a chaos

Přidat na Seznam.cz
Kdo sleduje jeho práci, jistě ví, že tento návrhář vždy přijde s něčím bláznivým. Jeho práce pro značku Moschino a dále i jeho osobní kolekce jsou prostě něčím navíc…

A ať už jsme od Jeremy Scotta čekali cokoliv, rozhodně nás nedostatkem barevné škály překvapil. S výjimkou několika málo kousků ala vybledlá modrá barva, byly všechny modely až do poslední v černobílém duchu.

Hlavním tématem této kolekce byly „Falešné zprávy“, které se šíří zejména díky sociálním médiím jedna radost. A na to se návrhář nebál poukázat. Šaty v podzimní kolekci ready-to-wear ztvárňují kousek novinového papíru, na kterém je vše potřebné napsané.

Před začátkem přehlídky vysvětlovat Scott, že cílem jeho kritiky jsou média sama o sobě, než symbiotický vztah mezi tvůrci obsahu a publikem, kteří hledají levné vzrušení a reagují na takové články ještě dříve, než je dočtou do konce. Proto modely obsahují slova jako „skandál“ a „chaos“.  

Vrstvené sukně pomocí tylu a hedvábí, nenáročné střihy kalhot, zkrácené sukně nebo také netradiční smoking jsou tím hlavním, co kolekce obnášela. Detaily v podobě maxi mašlí ve vlasech modelek, baretů u pánů, vysoké kožené boty nebo černobíle melírované vlasy modelek byly jen třešničkou na dortu. A i když nás barevná omezenost překvapila, kolekce nás stejně v pozitivním směru strhla.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČTNÍ TVORBA JEREMY SCOTT PODZIM 2019 NEW YORK FASHION WEEK ČERNOBÍLÉ KOMBINACE

Související články

Nová kampaň Pre-Fall značky Gucci přinesla antiku

Kreativní ředitel Alessandro Michele nás s novou kolekcí Pre-Fall 2019 módního domu Gucci zavedl do daleké řecké antiky. Ve sbírce nechybí zajímavé vzory a materiály.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek

Stylová ležérnost a pohodlí od značky Nehera na MBPFW

Česká značka Nehera nabízí ve své nové kolekci nonšalantní pohodlí, které si zamilujete. Móda pro volné chvíle i tam, kde je potřeba luxusní komfort. 

Celý článek

Michaela Hriňová vystoupila se svojí kolekcí proti světu bez budoucnosti

Mladá rebelka, protestující proti světu bez budoucnosti, přizvala ke spolupráci na své nejnovější kolekci šperkařku Terezu Otáhalikovou.

Celý článek

Lukáš Krnáč dal Praze ochutnat hodně sebevědomý koktejl

Slovenský designér se ve své nové kolekci opětovně nezalekl mnohých výzev, za což sklidil od publika zasloužený potlesk.

Celý článek