dnes je 15.09.2019 a svátek má Jolana

Podzimní kolekce značky Gareth Pugh je plná ostrých tvarů a černé

Přidat na Seznam.cz
Lesk, černá a kožešiny. To jsou klíčové prvky, které vládnou velmi dominantní podzimní kolekci značky Gareth Pugh.

Dominance. Takto lze jedním slovem popsat nejnovější kolekci značky Garet Pugh. Podle prvotních poznámek byla kolekce navržená pro ženy, které "neakceptují hovadiny". Návrhář tak popřel, že by kolekce byla reakcí na společenské hnutí #metoo, naopak říká, že má poukazovat na ženskou sílu. Gareth Pugh odkazoval na antikapitalistickou performanci umělce Michaela Landy, který šel do jednoho londýnského obchodního domu a ničil všechny světské věci.

Gareth Pugh si hrál s formami a vytvářel velmi nereálné proporce. Kolekce je plná ostrých tvarů a výrazných ramen, které proměňovaly jemné ženské tvary v maskulinní. To však bylo vyváženo drobnými pasy, které vytvořily výraznou siluetu X. Dalším takovým destrukčním prvkem byly kalhoty do pasu, které spolu s vysokými platformami vytvářely iluzi nepřirozeně dlouhých, protáhlých nohou.

Vedle různých podob černé bylo k vidění také několik výrazně modrých kousků a oufitů, kombinace šedé s černou nebo také celoleopardí modely. Bez povšimnutí nezůstaly ani jakési futuristické sklony. Střihy některých kousků byly tvarovány a zhotoveny tak, aby vypadaly jako těla sportovních aut. To můžeme vidět například na zářivě modrém plastovém korzetu. 

Černá a lesk! Skoro jako kdyby postavy přišly z Matrixu. I tak lze popsat několik outfitů z černé lesklé kůže. Některé tak byly pro efekt absolutního zakuklení doplněné rukavicemi, které připomínaly pracovní ochranný oděv. Za zmínku stojí také kozačky nad kolena, které sahají až do horní části stehen.

Gareth Pugh ani letos nezklamal a pro své fanoušky si opět připravil opravdovou podívanou.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ MÓDA FASHION WEEK LONDÝN GARETH PUGH PODZIM/ZIMA 2018/2019

Související články

The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

Kolegové, přátelé, rodina a příznivci, letos zesnulého módního návrháře a kreativního ředitele Chanel Karla Lagerfelda, se rozhodli na jeho počest vytvořit unikátní MeziThe White Shirt Project. Mezi hlavními iniciátory projektu je spoustu hvězdných jmen.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Elegantní posilovací stroj slibuje úžasné výsledky a stačí jen 15 minut denně

Nový koncept fitness studia v Londýně představil revoluční posilovací stroj s názvem Hodiny. Podle manuálu stačí jen pouhých 15 minut denně na tomto stroji a výsledky se dostaví za měsíc.

Celý článek

Pohádkové šaty Dior vystavuje Victoria & Albert muzeum v retrospektivní výstavě

Christian Dior patří k nejvlivnějším návrhářům 20. století. Haute Couture Dior šaty patří mezi špičku oděvního designu všech dob. Precizní a nápadité zdobení je snem snad každé ženy. V&A museum v Londýně nabízí pohled do historie geniálního designéra.

Celý článek

Výroba vlastního parfému je nyní možná v nákupním centru Harvey Nichols v Londýně

Harvey Nichols v Londýně nabízí možnost namíchat si svůj vlastní parfém na míru. Osobní vůni lze vytvořit ve vonném baru a podtrhnout tak svůj charakter či styl. Zákazníci si tak mohou vyzkoušet, vytvořit a zakoupit individuální parfém snů. 

Celý článek
Kendall Jenner

Kendall Jenner jako nespoutaná kráska v novém krátkém filmu značky Longchamp

Francouzská značka Longchamp má zkrátka co nabídnout! Ani v letošní kolekci pro jaro / léto 2019 nechyběla elegance, smyslnost, ale také živelnost a energie.

Celý článek

London Craft Week: Stovky uměleckých řemesel na jednom místě

Tradiční i novější řemesla se oslavují celý týden na prestižním London Craft Weeku. Známí umělci, řemeslníci, firmy, společnosti, dílny, návrháři ale i studenti a ještě neobjevení talenti budou mít šanci naučit se něco nového nebo na sebe upozornit právě tady.

Celý článek

Luxusní obuv od anglické návrhářky Kat Maconie je uměleckým dílem

Anglická návrhářka Kat Maconie patří k vycházejícím hvězdám v designu obuvi. Její grafické, barevné a originální boty jsou luxusním snem mnoha žen. 

Celý článek