dnes je 23.02.2019 a svátek má Svatopluk

Pohádková romantika princezny Eugenie

Princezna Eugenie se v pátek 12. října 2018 vdala v šatech od anglického návrháře Petera Pilotto. 

Krásná princezna

Každá žena touží po tom, aby se jednoho dne vdala v nádherných šatech v romantické náladě a byla princeznou. Člence královské rodiny princezně Eugenii se sen splnil, a to se vším všudy. Šťastný den byl spojením dvou životů ve Windsor paláci a podle princezny jde na svatbě hlavně o to, jak se lidé cítí a podle toho si budou svatbu pamatovat. Princezna si vzala svou lásku Jacka Brooksbanka. Eugenie působila velmi šťastně ve svém přirozeném líčení, tradičních špercích a pohádkových šatech od anglické značky Peter Pilotto. 

Anglická tradice 

Eugenie úzce spolupracovala s návrhářem dlouhé měsíce a veškeré detaily byly její nápad. Svatební šaty měly dlouhé rukávy, lodičkový výstřih a nekonečně dlouhou vlečku, která se za princeznou nesla jako v Disney pohádce. Princezna spolu s návrhářem prošli celý archiv královské rodiny a tradiční šaty z předešlého století královských svateb. Poté se shodli na tradičním pojetí slavnostních šatů: korzetový vršek a široká sukně s vlečkou. Princezna měla jasnou vizi svého nejšťastnějšího dne. 

Skromná i šlechetná

Velkým přáním princezny byl hluboký výstřih na zádech, který ukazoval princezninu jizvu po operaci zad ve 12 letech, kdy si nechala operovat skoliózu. Důležité byly také symboly Irska, Anglie, Skotska a břečťanu, který reprezentuje rodinný dům novomanželů. Vše se podařilo nenápadně začlenit do šatů. Princezna si svou skromností, obyčejností a nepřehnaným stylem získala i srdce veřejnosti. Krásná nevěsta si zvolila korunku místo závoje, což je podle královského řádu její právo. Vybrala si korunku z královniny kolekce s názvem Zelená Greville vyrobenou v roce 1921 s obrovskými kameny a diamanty. Princezna byla obrázkem štěstí a přirozenosti. 

fashionista.com. vogue.co.uk. bbc.co.uk

SVATBY ZAHRANIČNÍ SVATBY PRINCEZNA EUGENIE KRÁLOVSKÁ RODINA ZE SPOLEČNOSTI ROYAL WEDDING

Související články

Nejlepší výroky Karla Lagerfelda o módě, designu interiéru a jeho životním stylu

V úterý módní dům Chanel oznámil, že legenda Karl Lagerfeld zemřel ve věku 85 let. Zavzpomínejme na něj pomocí jeho nejznámějších výroků…

Celý článek

Lenka Zahradnická: Dělám maximum proto, abych byla tou nejlepší mámou

Tato žena se s úsměvem na tváři nejspíš již narodila. Cítí velkou náklonnost k přírodě, stejně jako ke zvířatům. Má svého čtyřnohého parťáka, toho nejlepšího muže na světě a k dokonalosti jim nechybí ani nádherná dcera. Jak se daří herečce Lence Zahradnické?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Jak se obléká trojnásobná maminka a herečka Michaela Maurerová?

Zastihnout trojnásobnou maminku, herečku a moderátorku, Míšu Maurerovou je téměř nadlidský úkon. Když se to však podaří, dozvíte se o její vášni k teniskám, o tom, jaké projekty jí opravdu baví i to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Herečku Kristýnu Janáčkovou jsme zastihli na focení nové kolekce Ivety Paulerové

Být v souladu s přírodou, vnímat sebe i své okolí, ctít ženskou krásu a být spokojená sama se sebou, to jsou hlavní motta sympatické herečky Kristýny Janáčkové.

Celý článek

Červený koberec cen Grammy ovládla extravagance

LA bylo po roce opět svědkem přehlídky neskutečně exkluzivních šatů při předávání cen Grammy. Celebrity se tentokrát odvázaly a každý chtěl být za hvězdu.

Celý článek

Převratná kampaň Louis Vuitton mění pohled na módu

Kreativní ředitel Virgil Abloh představil svou první kampaň pro pánskou kolekci ve své funkci. Dojemná, promyšlená a převratná kampaň hýbe světem.

Celý článek

Český ples v Praze navštívil světově uznávaný dánský designér

Jannik Olander, známý designér a šperkař přijel do Prahy, aby byl součástí charitativní dražby zlatého šperku osázeného 300 diamanty.

Celý článek