dnes je 24.08.2019 a svátek má Bartoloměj

Pohádková romantika princezny Eugenie

Přidat na Seznam.cz
Princezna Eugenie se v pátek 12. října 2018 vdala v šatech od anglického návrháře Petera Pilotto. 

Krásná princezna

Každá žena touží po tom, aby se jednoho dne vdala v nádherných šatech v romantické náladě a byla princeznou. Člence královské rodiny princezně Eugenii se sen splnil, a to se vším všudy. Šťastný den byl spojením dvou životů ve Windsor paláci a podle princezny jde na svatbě hlavně o to, jak se lidé cítí a podle toho si budou svatbu pamatovat. Princezna si vzala svou lásku Jacka Brooksbanka. Eugenie působila velmi šťastně ve svém přirozeném líčení, tradičních špercích a pohádkových šatech od anglické značky Peter Pilotto. 

Anglická tradice 

Eugenie úzce spolupracovala s návrhářem dlouhé měsíce a veškeré detaily byly její nápad. Svatební šaty měly dlouhé rukávy, lodičkový výstřih a nekonečně dlouhou vlečku, která se za princeznou nesla jako v Disney pohádce. Princezna spolu s návrhářem prošli celý archiv královské rodiny a tradiční šaty z předešlého století královských svateb. Poté se shodli na tradičním pojetí slavnostních šatů: korzetový vršek a široká sukně s vlečkou. Princezna měla jasnou vizi svého nejšťastnějšího dne. 

Skromná i šlechetná

Velkým přáním princezny byl hluboký výstřih na zádech, který ukazoval princezninu jizvu po operaci zad ve 12 letech, kdy si nechala operovat skoliózu. Důležité byly také symboly Irska, Anglie, Skotska a břečťanu, který reprezentuje rodinný dům novomanželů. Vše se podařilo nenápadně začlenit do šatů. Princezna si svou skromností, obyčejností a nepřehnaným stylem získala i srdce veřejnosti. Krásná nevěsta si zvolila korunku místo závoje, což je podle královského řádu její právo. Vybrala si korunku z královniny kolekce s názvem Zelená Greville vyrobenou v roce 1921 s obrovskými kameny a diamanty. Princezna byla obrázkem štěstí a přirozenosti. 

fashionista.com. vogue.co.uk. bbc.co.uk

Přidat na Seznam.cz
SVATBY ZAHRANIČNÍ SVATBY PRINCEZNA EUGENIE KRÁLOVSKÁ RODINA ZE SPOLEČNOSTI ROYAL WEDDING

Související články

Chanel zvažuje zrušení své Cruise show v Hong Kongu kvůli eskalujícím protestům

Před více než měsícem oznámila značka Chanel, že chystá speciální módní přehlídku Cruise 2020 v Hong Kongu. Přehlídka měla proběhnout 6. listopadu. Kvůli eskalujícím pouličním protestům však Chanel zvažuje, že přehlídku zruší.

Celý článek

Co jste nevěděli o Coco Chanel

Kdo by neznal geniální návrhářku, která předběhla svou dobu. Dala ženám nezávislost, sebevědomí i důležitost. Některá fakta však veřejnosti unikla. Pojďte se s námi podívat na 10 věcí, které jste nevěděli o Coco Chanel.

Celý článek

Disney objevuje mladé návrhářské talenty

Není Disney jako Disney. Zatímco nejslavnější kreslené pohádky tvoří profesionálové v Disney Productions, hrané disneyovské pohádky můžete zhlédnout na Broadwayi. Právě zde dali šanci mladým návrhářským talentům, aby ukázali svou fantazii.

Celý článek

The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

Kolegové, přátelé, rodina a příznivci, letos zesnulého módního návrháře a kreativního ředitele Chanel Karla Lagerfelda, se rozhodli na jeho počest vytvořit unikátní MeziThe White Shirt Project. Mezi hlavními iniciátory projektu je spoustu hvězdných jmen.

Celý článek

Letní Letná byla odstartována, navštivte do konce prázdnin nový cirkus

Cirkus tak trošku jinak. Minulý týden odstartoval 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Bohatý program plný nejenom divadelních představení si můžete užít každý den až do 1. září 2019.

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek

Freddie Mercury: královna všech královen

Vyhýbal se všem stereotypům. Svým životem ovlivnil několik generací. Řeč je o frontmanovi kapely Queen, Freddiem Mercury. Extravagantní styl se projevoval i v jeho oblékání a na kontě má tak několik nadpozemských outfitů. Pojďte si s námi připomenout tuto osobnost světové hudby.

Celý článek

Rozhovor s kreativní dvojicí známou jako Ester&Josefina

Ester a Josefina, kreativní duo, které zná nejen český instagram! Instagramerky, autorky knihy, majitelky módních kolekcí, pořadatelky besed. A mnoho dalšího… Co znamená značka Ester&Josefina? Vyzpovídali jsme holky v rozhovoru pro móda.cz.

Celý článek