dnes je 17.10.2021 a svátek má Hedvika

Poodhalte tajemství módní tvorby během jedinečných kurzů VOŠON

Přidat na Seznam.cz
Přijďte si hrát, vyzkoušet si různé modelářské a výtvarné techniky nebo se seznámit s módními trendy a historií odívání  během jedinečných kurzů a přednášek.

 

SRPNOVÝ TVŮRČÍ TÝDEN PRO VEŘEJNOST

 

Pro všechny věkové kategorie připravila Vyšší odborná škola oděvního návrhářství a Střední průmyslová škola oděvní Praha různé kurzy zaměřené na módní tvorbu, které se budou konat v posledním srpnovém týdnu.

Během pouhých pěti dnů 25. 8. - 29. 8. od 14 do 18 hodin se můžete zúčastnit nejen zajímavých kurzů dle vlastního výběru, ale také navštívit cyklus jedinečných přednášek Ing. Petra Tylínka, nejen z historie odívání.

Máte možnost poodhalit tajemství šatníků doby Marca Pola, renesančních kavalírů, baroka Ludvíka XIV. či rokokových výstřelků Marie Antoinetty. Budou představeny způsoby výztuh sukní, skládání límců, řasení záhybů apod. Prohlédnete si také inspirační trendy pro blížící se zimu a příští léto.

Zdokonalte své vlastní techniky, osvojte si nové dovednosti, výběr kurzů je poměrně rozsáhlý. Jen nezapomeňte zaslat přihlášku do 15. 8. 2014, kterou naleznete spolu s více informacemi na vosonspso.cz.

Kurzy:
1. Návrhová kresba a modelování na malé krejčovské panny

2. Figurální kresba a malba

3. Základní výtvarné techniky

4. Scénická tvorba a scénický kostým

5. Základy šití 1. - jednoduchý výrobek

6. Základy šití 2. - základní sukně

 

Přednášky:  
1. Osobnosti světové návrhářské elity
    a jejich přínos pro vývoj módy

2. Vybrané kapitoly z dějin odívání
    doby gotiky a renesance

3. Vybrané kapitoly z dějin odívání
    doby baroka a rokoka

4. Historie vzniku a používání džínsové módy

5. Módní trendy a inspirace pro podzim - zimu 2014/15

6. Módní trendy a inspirace pro jaro - léto 2015
 

Přijďte si vyzkoušet návrhovou kresbu, něco pěkného si ušít, nebo načerpat nové informace do ateliérů VOŠON a SPŠO jen za 500,- Kč za jeden celý blok!

Zdroj: Česlav Jaroš, vosonspso.cz

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI VOŠON KURZY PŘEDNÁŠKY MÓDA MÓDNÍ NÁVRHÁŘI HISTORIE ODÍVÁNÍ HISTORIE MÓDY BAROKNÍ MÓDA GOTIKA MÓDA ROKOKO RENESANČNÍ MÓDA DŽÍNOVÁ MÓDA MODNÍ TRENDY PODZIM/ZIMA 2014/2015 JARO/LÉTO 2015 NÁVRHY KOSTÝMY

Související články

Leťte s námi do pohádkového světa v představení, které milují děti i jejich rodiče

Petr Pan, milovaný dětmi i dospělými po celém světě, je skutečnou legendou v pohádkovém světě knih a filmů. Zveme vás na představení, které mělo premiéru v divadle ABC v září letošního roku a je novou adaptací slavného příběhu v režii Davida Drábka.
 

Celý článek

České oděvní duo SegraSegra přináší unikátní pánskou kolekci z nepromokavé džínoviny

Dagmar a Eliška Mertovy přichází s novinkou – nepromokavou džínovinou, ze které šijí bundy, klasické kalhoty, ale i kraťasy na kolo. Kromě funkčnosti a nadčasovosti splňuje nová kolekce ještě další aspekt, který je pro tuto značku klíčový, udržitelnost.

Celý článek

“Žádný drama” je oslavou 1. výročí Pre-owned kategorie Zalando

Kampaň oslavuje nejen roční výročí existence možnosti vyměňovat oblečení z druhé ruky za kredit na Zalando, ale také jednoduchost, se kterou uživatelé mohou vyhledávat a vyměňovat svoje oblečení a zpestřit si šatník jedinečnými poklady.

Celý článek

Barvy, vzory a střihy, které vládnou podzimu 2021

Klesající teplota na teploměru jasně hlásí, jaké období přichází. Jestli v šatníku ještě nemáte aktuální podzimní a zimní trendy, na tyhle čtyři byste se měla zaměřit.

Celý článek

Converse X paria/FARZANEH vzdává hold íránské kultuře

Klasika se potkává s moderní funkčností v nové kolaboraci Converse a londýnské designérky Paria Farzaneh. Jde už o druhou spolupráci, která znovu vzdává hold estetice 90. let a íránské kultuře.

Celý článek

Fashion must have: Splyňte v říjnu s přírodou

Cítíte tu vůni ve vzduchu? Blíží se podzim a s ním nespočet nádherně zbarvených stromů. Tohle období miluje většina lidí na světě. Ať už mezi ně patříte nebo ne, zkuste se s přírodou sladit a prožít tak tento měsíc v nekonečné pohodě.

Celý článek

Nesmrtelné braletky pro menší i větší poprsí

Výběr spodního prádla je pro někoho opravdu složitý. Moc vyztužené, málo vyztužené, špatný tvar nebo žádná opora. Jak si jen vybrat tu správnou…

Celý článek

Malá česká manufaktura s velkým srdcem vyniká jedinečnými pletenými kousky

Láska k vlně dává možnost vzniknout produktům, které si zamilujete napříč celým rokem. Tím se rozhodně řídí Kateřina Petrová se svou značkou La Stella.

Celý článek