dnes je 05.08.2021 a svátek má Kristián

Popletené logo jako limitovaná edice - je libo DEISEL nebo DIESEL?

Přidat na Seznam.cz
Padělané oblečení se často vyznačuje popleteným logem. Značka DIESEL svou limitovanou edicí se asi snaží dokázat, že se není za co stydět. Ani za padělky.

Značka Diesel si na newyorské Canal Street (ulice proslulá stánky s padělaným oblečením a doplňky téměř jakékoli značky.) otevřela vlastní obchod, do nějž lákala na nízké ceny. Jeho otevření připadlo zároveň na první den New York Fashion Week. Ve svém stánku prodávala oblečení se zpřeházeným logem - namísto DIESEL stálo na cedulkách DEISEL. Reálně se ale opravdu nejednalo o podělky, nýbrž o speciální limitovanou kolekci značky. Oblečení, které si tam tedy lidé zakoupili za podezřele nízké ceny, bylo opravdu značkové a stejně kvalitní jako to, co má na cedulce napsáno logo správně. Jelikož obchod na Canal Street své zásoby vyprodal, je možné speciální kolekci zakoupit i online. Brzy se ze všech, kteří si koupili triko nebo džíny s logem DEISEL, stanou šťastlivci vlastnící sběratelský kousek.

DIESEL touto cestou pokračuje v již započaté kampani, jež bojuje proti studu za nedostatky. Snaží se ukázat, že i přes drobné chyby se v celku může jednat o kvalitu. Značka se mimo jiné v rámci zmiňované kampaně Go with the flow snaží podnítit lidi, aby neoblékali trika s velkým logem jako ukazatel společenského statusu, ale raději nosili to, co se jim ve skutečnosti líbí. Nehledě na to, jestli na cedulce stojí DIESEL nebo DEISEL.

Nabízí se však otázka, zda tímto krokem nejde značka tak trochu také sama proti sobě. Opravdu je vhodné nabádat lidi, aby si kupovali padělky a tím podporovali šedou ekonomiku? Nebo se na kampaň Dieselu můžeme dívat úplně jednoduše – snažila se vystoupit z davu a být tak trochu vtipná. Z toho úhlu pohledu, se jí to podařilo.

adweek.com ; diesel.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DIESEL LIMITOVANA EDICE NOVINKY ZE SVĚTA MÓDY

Související články

Se svetrem napříč létem? Rozhodně ano s novou letní kolekcí Marks & Spencer

Svetry a pletené topy nepatří jenom k zimě. Důkazem jsou nejnovější kousky z letní dámské kolekce Marks & Spencer.

Celý článek

Jak vybrat plavky vhodné pro vaši postavu radí Mária Padová, odbornice na aktuální trendy

Chystáte se vyrazit na dovolenou k moři anebo na prodloužený víkend k vodě, ale vaše aktuální plavky ztratily tvar, vybledly anebo už neodpovídají aktuálním trendům? Pořiďte si nové, poradíme jaké.

Celý článek

Udržitelné šaty, které si tohle léto zamilujete

Lehké, prodyšné, trendy a navíc udržitelné? Naštěstí již tyhle požadavky nejsou žádné velké sci-fi a je z čeho vybírat.

Celý článek

Naomi Campbell v 51 letech nafotila kampaň odhalující její skvělé tělo

Třetí kolekce s názvem TB Summer Monogram i tentokrát přináší tři barevné varianty, s nimi také supermodelku Naomi Campbell.

Celý článek

PUMA bude pomáhat chránit pralesy a lesy prostřednictvím partnerství s ekologickou organizací Canopy

Globální sportovní značka PUMA se zavázala, že bude chránit pralesy a lesy po celém světě, a to šetrným získáváním papíru, lepenky a viskózy prostřednictvím nového partnerství s neziskovou ekologickou organizací Canopy.

Celý článek

Dramatická podzimní kampaň značky Dior vyzařuje pohádkovým tématem

Francouzský módní dům nechal svou kampaň pro nadcházející podzim a zimu plně inspirovat pohádkovými designy.

Celý článek

Písecký víkend módy a designu

Pokud jste velkými zastánci módy a rádi podpoříte menší tvůrce Písecký víkend módy a designu stojí rozhodně za návštěvu. Tento víkend módy a designu proběhne dne 25. a 26. září 2021

Celý článek

Šetřete vodu v námořnickém tričku Vodáci od Bohempia

Česká značka Bohempia přichází s novou limitovanou kolekcí triček s názvem Vodáci, která vznikla proto, abychom se zamysleli nad spotřebou vody v našich domácnostech, ale především v našich šatnících.

Celý článek