dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Pořiďte si ložnici sobě na míru

Přidat na Seznam.cz
Pokud zařizujeme dům či byt, nesmíme opomíjet ani interiér ložnice

K tomu, abychom se ve své ložnici cítili skutečně jako doma, je potřeba mnoho. Především záleží na vlastním vkusu. Nelze totiž jednoznačně určit, co je žhavým trendem toho kterého roku. Zkrátka každý z nás je jiný, a proto je nutné pořizovat si ložnici přímo na míru.

Jako první se musíme rozhodnout pro celkové barevné ladění. Jednou z nejdominantnějších částí bude volba barvy stěn. Zde musíte zvážit velikost ložnice a také její funkčnost (jestli slouží pouze na spaní nebo jestli je její součástí také například pracovní kout s PC). Vybírejte také dle svého temperamentu. Modrá je chladná zimní barva, ale v ložnicích je v poslední době docela oblíbená. Zelená je uklidňující a pokud máte zelenou rádi, určitě vám bude i v ložnici vyhovovat. Teplé barvy slunce, tedy žlutá, meruňková nebo oranžová, jsou vhodné do slunného světlého pokoje. Tyto barvy totiž krásně odrážejí sluneční paprsky a celý pokoj prozáří.

Červená je velmi dráždivá a ne všem by mohla vyhovovat. A pokud se bojíte barevně experimentovat, můžete stěny samozřejmě nechat čistě bílé. V posledních několika letech jsou však barvy v kurzu. Pokud se tedy rozhodnete pro konkrétní barvu, můžete natřít pouze některé ze stěn ložnice a na ostatní použijte světlejší či tmavší odstín té samé barvy. Dosáhnete tak překvapivě zajímavého a moderního efektu. Dále bude na řadě konkrétní zařízení, tedy nábytek. Samozřejmě záleží na vás, jestli zvolíte raději klasický starožitný styl nebo novodobé a moderní kousky a materiály. Populární jsou sklo a kovové efekty, jako např.hliník. S tím je samozřejmě spojený i výběr samotné postele. Opticky zajímavý je kovový kus tohoto nábytku, celkově praktičtější však zůstává postel dřevěná. Pro to, aby vám co nejlépe sloužila, zvolte také kvalitní matraci. Na té se rozhodně nesnažte ušetřit a pořiďte si ji nejlépe ve specializovaných obchodech. Prospěje to především vašemu zdraví a také vydrží o mnoho let déle než matrace odněkud z hypermarketu. Do ložnice umístěte nejméně jedno zrcadlo. Nejenže místnost opticky zvětší a zútulní, ale navíc poslouží dobré věci. Ne všichni jsou totiž nadšení svou vizáží těsně po probuzení, a tak alespoň budete mít čas rychle se upravit, než ložnici opustíte.

Důležitou roli hraje osvětlení. Kromě klasického stropního lustru nesmíte v žádném případě zapomenout na bodové světlo, tedy lampičky a na obou nočních stolcích. Až si budete chtít večer v posteli číst, takové osvětlení je nepostradatelné. Poslední tečkou bude konečná dekorace. Můžete použít svíčky, fotografie i květiny. Nezapomínejte tedy na to zásadní. Ložnice není jen místem, kam chodíme přespat, ale především místem, kde potřebujeme uvolněně odpočívat a čerpat energii na další den, a proto se nevyplácí tuto místnost ledabyle odbít. Nakonec sami uvidíte, jak je krásné ulehat do krásné a čisté ložnice vašich snů.

Přidat na Seznam.cz
DŮM A ZAHRADA LOŽNICE POSTEL ZDRAVÍ STYL

Související články

Matrix vlasová kosmetika

PROBUĎTE SVÉ VLASY K ŽIVOTU S MATRIX INSTACURE

Kdyby vlasy uměly mluvit, co by asi řekly? Pro všechny vlasy, které volají o pomoc, vytvořila značka Matrix speciální pečující vlasovou řadu Instacure.

Celý článek

Ta pravá investice ve vašem šatníku

Investice do klasických kousků, které vydrží ve vašem šatníku po dlouhá léta se vždy vyplatí. Díky kvalitě a nadčasovosti vám budou sloužit téměř do roztrhání. O které luxusní kousky se jedná?

Celý článek

Oční krém: nutná součást v péči o pleť

Oční krém by měl být nedílnou součástí pleťové rutiny. Pokud jste už někdy slyšeli, že ho lze jednoduše nahradit denním krémem nebo je to prostě jen zbytečnost a vyhozené peníze, dokážeme vám pravý opak.

Celý článek

Hedvábné povlečení chrání pleť i vlasy

Je pravda, že není nic lepšího, než si po dlouhém dni dopřát relaxační koupel, masku na vlasy a štědrou porci výživné peče pro vaši pokožku a poté vklouznout do čerstvě povlečené postele. Ale pozor! Bavlněné povlečení není vždy tím nejlepším řešením.

Celý článek

Tech neck: fenomén dnešní doby aneb jak na bolavá záda?

Bolesti zad a krční páteře nejsou v dnešní době bohužel žádnou výjimkou ani u náctiletých, ale ruku na srdce, jak moc tomu sami jdeme naproti. Bolesti krku způsobené nekonečným zíráním do tabletů a telefonů dostaly příznačný název "tech neck" nebo "texting neck".

Celý článek

Detox pro tělo a duši? Víme jak na to! 

Pokud se dlouhodobě cítíte unavení, bez energie, kila navíc jdou plíživě nahoru, je zřejmě nejvyšší čas vyzkoušet konečně něco nové a efektivní.

Celý článek

5 tipů na letní pedikúru

Lehký krok a krásná chodidla, tak i o tom je pedikúra. Jak připravit naše nohy na letní obuv, abychom se cítily sebevědomě? Jak pravidelně pečovat o chodidla a jaké barvy jsou letos trendy?

Celý článek

Čistý vzduch pro váš domov v jedinečném designovém provedení

Česká značka Sense se věnuje nejen technologickým inovacím, ale také designu svých produktů. Láska k funkčnímu designu je patrná v každém detailu.

Celý článek