dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Pořiďte si moderní židle, které budete milovat

Přidat na Seznam.cz
Do moderní doby patří moderní nábytek a jeho základem je židle

Kdo má židli, bydlí. A aby se vám bydlelo skutečně dobře, je třeba židli vybírat s rozmyslem. Co třeba lákavou minimalistickou dřevěnou? Nebo co byste řekla na obměnu v podobě stylového kovového křesílka? To však není vše. Vybírat můžete z mnohem širšího sortimentu. Tak tedy, který z mnoha lákavých designů zaujme právě vás?

Pokud se usadíte do kovové či plastové židle mnohdy roztodivných tvarů, můžete se cítit jako supermoderní pozorovatelka všech trendů, pokud se naopak usadíte do rustikálního či starožitnického stylu, možná se ve vás objeví pocit šlechtičny, která si užívá volného odpoledne na svém nádherném zámku. Nejen vzhled však u židlí drží prim. Protože se jedná o nábytek určený k hojnému užívání, musí se vám na židli především pohodlně sedět, následně i relaxovat čtením, povídáním s rodinnými příslušníky či tichým rozjímáním.

Minimalistické plastové židle
Styl uznávající čisté linie a zbavení se všeho nepotřebného a nechtěného. Plast zaručuje trvanlivost a navíc vás může hřát fakt, že židle se vyrábějí z použitých plastových odpadů a šetří tak životní prostředí. Vybírat můžete židle s područkami i bez.

Židle v barokním stylu
Oblé tvary a luxusní vzhled barokních židlí zároveň přináší i komfort při sezení. Kombinace kvalitního dřeva, koženého či textilního čalounění z vysoce sofistikovaných materiálů dopřejí pohodlí nejen vám ale i všem vašim hostům.

Dřevěné židle v kombinaci s kovem
Kombinace nejpopulárnějších materiálů je věčná a zároveň jí nemusí chybět originalita. Nabízí se prostor pro tvary oblé i hranaté, záleží především na vašem vkusu, jaké proporce u vás zvítězí. Střídmý design zajistí, že se tyto židle hodí téměř do každého interiéru s tím, že nepůsobí příliš výstředně ani extravagantně.

Židle s kyprými tvary
Ano, i židle se můžou dělit podobně jako lidské postavy, štíhlé až hubené či židle při těle. Kypré tvary se u židlí vyznačují bohatým polstrováním a poměrně mohutnými ostatními částmi, nohami, opěrkami i područkami. Konstrukce celé židle tak zajišťuje dokonalou stabilitu. Tyto židle vypadají, že zaberou hodně prostoru, místnost tak opticky skutečně vyplní a uberou jí na lehkosti.

Minimalistické kovové židle
Kov nesmí chybět v žádném moderně zařízeném interiéru ani v případě takového kousku nábytku, jakým je židle. Židle z této kategorie na vás dýchnou teplo, přestože jsou vyrobeny především na dotek z chladivých materiálů. Avšak pohodlné sezení je i tak zajištěno a svoje posezení si tak můžete dokonale užít. Tento jednoduchý a čistý design si vás naprosto získá.

Extravagantní společníci
Pokud hledáte židli, která se může stát solitérem místnosti nebo která má dodat vzhledu místnosti originalitu, pohyb a lehkost, pak vybírejte mezi extravagantními. Najdete mezi nimi skutečné designové skvosty, až se na ně bude bát usadit. V případě těchto židlí se může stát, že vzhled mnohdy zastíní účelnost, přesto jsou stále populárnější a získávají v českých domácnostech na důležitosti.

 

Zdroj fotografií: Vitalfurniture.com

Přidat na Seznam.cz
STYL DŮM A ZAHRADA BYT ŽIDLE KOVOVÉ ŽIDLE PLASTOVÉ ŽIDLE NÁBYTEK POSEZENÍ DESIGN ČALOUNĚNÍ SOLITÉR

Související články

Rádi byste zapomněli na všechny strasti života a nechali vaše tělo řádně zrelaxovat?

V tom případě byste si měli pořídit houpací vak od české značky Hojdavak a dovolit si terapii houpáním. A pozor! Myslí se i na ty nejmenší.

Celý článek

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Nechte své city zazářit se šperky Janja Prokić!

Krásné city, které chováte ke svým nejbližším, byste drobnými maličkostmi měli vyjadřovat každý den. Česká designérka Janja Prokić představuje novou kolekci šperků plnou lásky, elegance, ženskosti a něhy.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Jak správně používat přírodní svíčky a získat od nich maximum

 Česká značka přírodních svíček Tvoje svíčka vyrábí své produkty ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Její majitelé Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela potěšení z vůní bez chemických složek.

Celý článek

Ta pravá investice ve vašem šatníku

Investice do klasických kousků, které vydrží ve vašem šatníku po dlouhá léta se vždy vyplatí. Díky kvalitě a nadčasovosti vám budou sloužit téměř do roztrhání. O které luxusní kousky se jedná?

Celý článek

Karty Podle sebe - balíček smysluplných otázek

Žijeme v přehlcené době informací a tak často není prostor pro rozhovory ať už s dětmi či partnerem nebo s rodiči. Jednoduše nám nezbývá energie. Mladá maminka Linda Martišková vymyslela geniální karty Podle sebe, které pomohou v nastartování hlubší konverzace.

Celý článek