dnes je 25.07.2021 a svátek má Jakub

Poskládejte si vlastní kapsulovou kolekci šperků

Přidat na Seznam.cz
Efektivně poskládaný šatník, který obsahuje zhruba 30 základních kousků, by vám měl ušetřit peníze, i ranní přešlapování před zrcadlem. Co když ale kouzlo dokonale vyladěného outfitu bez zbytečných starostí tkví ještě v něčem jiném?

Promyšlený nákup šperků

Důležitým prvkem osobního stylu jsou šperky. I u nich můžete zvolit cestu minimalismu. Budete jich mít sice méně, ale nikdy se vám nestane, že byste nějaký postrádala. Stejně jako u kapsulového šatníku klaďte při výběru šperků důraz na kvalitu, menší množství kousků a dobrou kombinovatelnost s vaším oblečením i šperků navzájem. Položte si u každého šperku tyto otázky: Mám chuť si jej dnes vzít? Hodí se k nějakému outfitu, který často nosím? Cítím se s ním krásná a svá? Pokud jste na všechny otázky odpověděla ne, pak tento šperk nebude ten pravý pro vás.

Cestu ke kapsulové šperkovnici je třeba vnímat jako běh na delší trať s dlouhodobou vizí. Udělejte si pro začátek klidně seznam šperků, po kterých toužíte. Můžete si je pak dokupovat postupně nebo je přidávat na seznam přání k narozeninám, Vánocům a dalším příležitostem. Inspirovat se můžete třeba nadčasovými šperky původní české značky ateliér KLENOTA. Díky řemeslné ruční výrobě a těm nejkvalitnějším materiálům se z nich budete radovat dlouhé roky.

5 základních šperků, které by vám neměly chybět

Tohle je pět typů šperků, se kterými vytvoříte spolehlivý základ, jímž neotřese žádná módní vlna:

Peckové náušnice

Jednoduché peckové náušnice by ve vaší šperkovnici neměly chybět. Jsou vhodné pro každodenní nošení, zároveň ale skvěle doplní i výraznější náhrdelník nebo společenské šaty. Chybu určitě neuděláte, když si pořídíte minimalistické náušnice geometrického tvaru nebo drobné diamantové pecky.

Kratší náhrdelník

Na řetízek s přívěskem, který je napevno zavěšený po obou stranách, se můžete při ranním stylingu vždy spolehnout. Hodí se ke všem typům výstřihů, protože leží vysoko u krku, a tak se nemůže stát, že by se ztrácel pod okrajem trička.

Jednoduchý prsten

Prsten máme na očích celý den, a proto je to možná nejosobnější šperk vůbec. Poohlédněte se po prstýnku, který vás bude nějakým způsobem vyjadřovat. Může to být prsten s barevným drahým kamenem, jednoduchý kroužek nebo trochu masivnější pečetní prsten.

Jemný náramek

Určitě nemůžeme zapomenout na náramek. Ponechme nyní stranou ten provázkový, který jste dostala od kamarádky z dětství. Vypadat v každé situaci elegantně a stylově vám pomůže jemný zlatý náramek. Zvolit si můžete buď řetízkový s přívěskem nebo užší pevný náramek.

Výraznější náušnice

Některé situace přímo volají po výraznějším šperku. A tím ideálním kouskem, na kterém můžete přidat, jsou náušnice. Větších náušnic si totiž každý všimne na první pohled. Mohou jimi být střední či velké zlaté kruhy nebo visací náušnice s delším řetízkem či barevnými drahokamy.

Berte tento výčet jako inspiraci, a nezoufejte, jestli jste v něm nenašla váš oblíbený nebo vysněný šperk. Každá žena je naprostý originál, a proto i každá šperkovnice bude ukrývat jiné poklady, které budou ladit s její osobností.

KLENOTA.CZ

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY ŠPERKY PECKOVÉ NAUŠNICE VÝRAZNÉ NAUŠNICEM NÁRAMEK KLENOTA

Související články

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek

Nová kolekce Cartier byla představená u italského jezera Como

Francouzský módní dům Cartier, zaměřený na vysoké šperkařství, uvítal svoji novou kolekci Sixième Sens par Cartier na konci června. Kolekce vysokého šperkařství spatřila světlo světa u břehu proslulého italského jezera Como, které je považováno za jedno z nejúchvatnějších alpských jezer. 

Celý článek

Jaké doplňky a šperky si vybrat pro dokonalý letní vzhled?

Jste milovnice všech krásných šperků a doplňků? Pak je tento článek přímo pro vás. Jaké jsou letní trendy a s čím určitě nešlápnete vedle? To vše vám prozradí magazín Móda.

Celý článek

Toni Garrn tváří nové kampaně značky BOSS

Značka BOSS odhalila nové optické i sluneční brýle pro moderní ženu. Tváří kampaně se stala německá modelka a herečka, která je aktuálně těhotná.

Celý článek

Řekněte to hrnkem. Kolekce Statement vás pobaví každý den

Sada hrnků s názvem Statement od německé porcelánky Villeroy & Boch přistupuje k životu s nadhledem a hravostí.

Celý článek

Obnovit učňovský obor rukavičkářství je jedním z hlavních cílů majitelky české značky Bohemia Gloves

Rukavičkářské řemeslo má v Česku obrovskou tradici a sahá až do středověku. V Dobříši u Prahy se začalo vyrábět v polovině devatenáctého století a tradiční produkce rukavic trvá dodnes.

Celý článek

Pozvěte léto do svého šatníku s barevnými doplňky

Dost bylo šedi v ulicích! Vytáhněte své oblíbené barevné kousky a začněte se chlubit veselými doplňky. Konečně se totiž blíží léto, které k zábavné módě přímo vybízí.

Celý článek

Tiffany představilo novou kolekci zásnubních prstenů pro muže

Poprvé ve své 184leté historii představuje Tiffany & Co unikátní kolekci zásnubních prstenů pro muže. Nový sociální trend totiž velí - o ruku mohou být požádáni i muži.

Celý článek