dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Potřebujete rychle zhubnout do plavek? Víme, jak na to!

Přidat na Seznam.cz
Rychlé hubnutí není pro tělo správné

Jednostranná dieta
Nejrychlejší úbytek slibují jednostranné diety, mléčná, melounová, jablečná (zvláště pro detoxikaci organismu), masová (ta ovšem velmi zatěžuje zažívací trakt) a řada dalších. Princip je jednoduchý, povolená je pouze jedna daná potravina v neomezeném množství, vše ostatní je tabu. Všechny tyto diety jsou samozřejmě nevhodné, a proto pokud se rozhodnete na ně nouzově vsadit, neměly by rozhodně trvat déle než týden, jinak můžete počítat se zdravotními problémy, které před odjezdem na dovolenou jistě nechce.

Zkuste si zvolit typ diety podle toho, které z vypsaných jídel vám chutná nejvíce. Věřte ale, že po týdnu, kdy budete jíst jen tu jedinou potravinu, ji pak dlouho nebudete chtít ani vidět.

Rychlá dieta jako detox
Nedržte dietu, ale začněte s detoxikací organismu. Sedmidenní očista nastartuje zdravé hubnutí a navíc prospěje vašemu tělu, které je zanášeno různými nepříliš prospěšnými látkami běžně obsaženými v potravinách. A jak na to? Vynechte všechna masa, samozřejmě s výjimkou rybího, cukry, smažená jídla, těstoviny, světlé pečivo i omáčky. Teď to možná vypadá, že kromě tmavého pečiva a ryb nebudete smět jíst skoro nic, ale tak to není. Do svého detoxikačního jídelníčku můžete zařadit zeleninu, ovoce (z důvodu obsahu fruktózy ovšem pouze ráno a dopoledne), rýži, luštěniny.

Pokud potřebujete večer u televize něco tzv. chroupat, pak zvolte nesolené ořechy a semínka, ovšem v přiměřeném množství, protože zvláště ořechy jsou velmi tučnou záležitostí. Uvidíte, že po týdnu se budete cítit jako znovuzrozená a vaše tělo vám bude vděčné za přočištění. Hubněte, ale opatrně Pokud se vám podaří díky detoxikaci nastartovat hubnutí, pamatujte, že jedině dlouhodobá změna životního stylu přinese skutečně žádané a trvalé výsledky. Zdravý úbytek váhy je přibližně 1 % vaší hmotnosti za týden. Pokud je tedy vaše současná váha 70 kilo, neměla byste hubnout více než 0,7 kila týdně. Proto stejně důležité jako zvolit správný způsob hubnutí je i vytyčení reálných cílů. Vyhnete se zbytečnému rozčarování a neztratíte motivaci na cestě za vysněnou postavou.

Není to jen o jídle
Zažívání podpořte pohybem. Nejrychlejší výsledky vám zaručí běh, při kterém spálíte velké množství kalorií za krátkou dobu, ale také dlouhá rychlá chůze, temperamentní tanec, zumba nebo kolečkové brusle. A pokud chcete své snažení podpořit ještě dalším způsobem, vyzkoušejte saunování, které vás odvodní. Z finančně náročnějších možností se pak nabízí neinvazivní liposukce pomocí ultrazvuku nebo vacupress, při kterém je pomocí podtlaku prokrvovaná kůže a podkoží. Díky tomu pak dochází k vyšší tvorbě kolagenu a elastinu, což znamená zpevnění a vytvarování problematických partií, odstranění celulitidy i strií a zeštíhlení až o několik centimetrů.

 

Zdroj obrázků: Fotolia.com

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA DIETA OČISTA HUBNOUT HUBNUTÍ DIETY RYCHLE ZHUBNOUT OŘECHY

Související články

Silná imunita díky jídlu. Co byste měli na podzim zařadit do jídelníčku? 

Podzimní mlhy a nevlídné počasí s deštěm a větrem nahrávají nejrůznějším virózám a nachlazení. Abyste neměli každý druhý týden rýmu a kašel, je nutné posílit imunitu, ale nemusíte hned běžet do lékárny, vystačíte si s tím, co máte doma v ledničce nebo ve spíži. Jaké potraviny skvěle posilují imunitu? 

Celý článek

Restart pro unavenou podzimní pleť

Také se poslední dobou cítíte unavené a zrcadlo vám vrací odraz ženy, která vypadá mnohem starší, než ukazuje její rodný list? Pak je nejvyšší čas dopřát vám i vaší pleti podzimní restart. Chcete přeci zářit na vánočních večírcích i u stromečku.

Celý článek

Víkendový workshop s WIM HOF METODOU

Sportoviště města Sušice pořádají v termínu od 25. do 27. listopadu 2022 víkendový workshop s certifikovaným instruktorem Wim Hof metody Filipem Zemanem.

Celý článek

Akné, růžovka nebo ekzém. Jak na nepříjemné trápení s pokožkou? 

Cítit se dobře ve vlastním těle je pro naše psychické i fyzické zdraví jedním ze zásadních faktorů.  Proto mohou jakékoliv viditelné problémy naším sebevědomím pěkně zamávat a ovlivnit nás více, než bychom sami chtěli.

Celý článek

Jak dosáhnout work-life balance a proč je pro nás tak důležitý?

Každý den má 24 hodin a v ideálním světě bychom osm z nich měli strávit spánkem, osm volným časem a osm hodin v práci. Kdo však může říct, že toto rozdělení má a dodržuje?

Celý článek

Jedla pravidelně protein a toto se jí stalo

Mnohé z nás řeší svoji postavu a jsou s ní věčně nespokojené. Taky jste se nedávno při pohledu do zrcadla zhrozila nad tukovým polštářkem, který se vám usadil kolem bříška? Závidíte modelkám, které na nás shlíží z billboardů a reklam, jak mají štíhlou postavu? Vždyť ji můžete mít i vy.

Celý článek

Když pleť volá SOS, dopřejte jí, co potřebuje

Ztrácí vaše pleť objem, je ochablá, unavená a dehydratovaná? Začínají se na vaší tváři objevovat vrásky? Pak se z vaší pleti vytrácí kyselina hyaluronová a dochází tak ke ztrátě pevnosti a pružnosti pleti a k ochabnutí kontur obličeje.

Celý článek

Obličejová jóga je forma sebelásky, říká lektorka Andrea Doležalová

Když se řekne jóga, pravděpodobně si představíte základní ásánu, tedy tu zvláštní polohu, do které se jogíni rádi staví. My jsme se však dnes více zajímali o jógu obličejovou, která nám může dopřát opravdu výrazné omlazení a úbytek vrásek.

Celý článek