dnes je 10.08.2020 a svátek má Vavřinec

Pozitivní přístup k životu

Přidat na Seznam.cz
Za poslední dobu se mnoha lidem kvůli koronavirové situaci na povrch vydralo několik problémů. Jak pracovních, osobních tak psychických. Jak si zajistit pozitivní přístup za každé situace?

zdroj: pexels.com

To, co se kolem nás děje, můžeme ovlivnit jen do určité míry. Z toho vyplývá, že nejsme páni tvorstva a nemůžeme vše řídit. Co ale řídit můžeme, jsou naše pocity, jednání a chování. Ve zkratce to, jak na danou situaci zareagujeme.

Jde o volbu

Na řadu přichází už stále omílané téma „pozitivismus“ a jeho kladný vliv na náš život. I když se o tom dočtete téměř na každém rohu, tak se stále někteří lidé tímto „návodem na šťastný život“ neřídí. Je totiž mnohem jednodušší být stále negativní a na vše možné se vymlouvat a nadávat.

zdroj: pexels.com

Jak si to udržet

I když to není vždy snadné, pozitivní myšlení je třeba si udržet. Jde o jakýsi mentální a emoční přístup jedince, který se zaměřuje na pozitivní stránky svého života. Neignoruje ty negativní, ale zároveň se jimi nedá příliš ovlivnit. Jde o jakousi schopnost a volbu vidět pozitivní věci i na negativní situaci či problému. Uvedeme si jednoduchý příklad. Je léto a celý den prší, vy přijdete unavení z práce a po cestě domů zmoknete. Ano, můžete nadávat na déšť i otravnou práci. Ale co se na to podívat z pohledu vděku, že nějakou práci vůbec máte, v létě vám déšť nic neudělá a máte to štěstí, že se máte kam vracet – domů. Pokud nemáte dobrý den, tak si s někým promluvte, dostaňte to ze sebe a jděte dál. Až když přijdou velké problémy, tak se vám takový přístup bude hodit.

zdroj: pexels.com

Pět přátel

Pozitivní myšlení se také odvíjí od lidí kolem vás. Podle psychologických studií existuje pravidlo 5 nejbližších přátel, kteří vás definují. Jsou to ti, se kterými trávíte nejvíce času, ale nepočítá se vaše rodina a příbuzní. Je některý váš kamarád nebo kamarádka příliš negativní? Vysává z vás energii? Pak si rozmyslete, zdali má takové přátelství pro vás cenu.

zdroj: pexels.com

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE RADY REDAKCE POZITIVNÍ PŘÍSTUP POZITIVNÍ MYŠLENÍ POZITIVISMUS JAK BÝT ŠTATSNÝ KRÁSNÝ ŽIVOT JAK ZVLÁDAT PROBLÉMY MYŠLENÍ

Související články

Plus sized svatební šaty - nenechte se navléci do bílého pytle

Ve světě plus sized to ženy nemají vždycky lehké. Pro spousty z nás je nakupování svatebních šatů noční můrou. A zvláště pak, když se pro nás v konfekci najdou pouze jedny šaty, které vypadají jako pytel na brambory. Říkáme, ne! Vítejte ve světě haute couture plus sized brides!

Celý článek

Novinky na Netflixu, na co se můžete těšit?

Léto, bazén, knížky a seriály. Takto začínaly letní měsíce pro mnohé z vás. Odpočinek od školy, práce či dětí můžete využít s oblíbeným seriálem nebo filmem. Co je nového na Netflixu v červenci?

Celý článek

Teplákové šortky - patří ještě vůbec do vašeho šatníku?

Uvažovala jste někdy nad tím, že byste si své oblíbené teplákové šortky vzala jinam než na zahradní párty u kamarádky? Například do práce v kanceláři? A je to vůbec možné? Prozkoumali jsme pro vás, kam až sahají hranice teplákových šortek.

Celý článek

Nový projekt ukazuje ženy po porodu takové, jaké jsou. S plnými tvary, jizvami i přirozenými nedokonalostmi

Ženské tělo ve většině případů nevypadá tak, jak nám prezentují časopisy a televize. Proto to, co jedni považují za vadu na kráse, jiní vnímají jako přirozenost, kterou nese jejich životní příběh Představíme vám projekt, který je upřímný a skutečně krásný.

Celý článek

Jaké jsou výhody nošení čoček a kdy zvolit brýle, radí odborník

Dvě třetiny české populace trpí problémy se zrakem. Pravděpodobně i proto roste poptávka po kontaktních čočkách nebo alespoň v kombinaci s brýlemi. Jaké výhody skýtají čočky a kdy raději nosit brýle, radí Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.

Celý článek

Jak naplánovat perfektní rozlučku se svobodou pro nevěstu

Svatba je jedna věc, ale ženich a nevěsta by neměli přijít ani o pořádné loučení se svobodou. Připravili jsme pro vás pár tipů na perfektní loučení se svobodou pro budoucí nevěsty.

Celý článek

Je možné přátelství mezi mužem a ženou?

Na tuhle otázku je těžké jednoznačně odpovědět. Přátelství mezi mužem a ženou někomu zní jako špatný vtip, zatímco jiný to bere jako normální věc. Jak to máte vy?

Celý článek

Bílé topy aneb jak nakopnout léto 2020

Bílá je dobrá. Vždy byste si na ni měly najít v šatníku místo. A v létě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás typy, jak nakopnout letní šatníky s bílými topy v hlavní roli. Jak totiž říkal Karl Lagerfeld, základem všeho je bílá košile.

Celý článek