dnes je 26.10.2020 a svátek má Erik

Pozitivní přístup k životu

Přidat na Seznam.cz
Za poslední dobu se mnoha lidem kvůli koronavirové situaci na povrch vydralo několik problémů. Jak pracovních, osobních tak psychických. Jak si zajistit pozitivní přístup za každé situace?

zdroj: pexels.com

To, co se kolem nás děje, můžeme ovlivnit jen do určité míry. Z toho vyplývá, že nejsme páni tvorstva a nemůžeme vše řídit. Co ale řídit můžeme, jsou naše pocity, jednání a chování. Ve zkratce to, jak na danou situaci zareagujeme.

Jde o volbu

Na řadu přichází už stále omílané téma „pozitivismus“ a jeho kladný vliv na náš život. I když se o tom dočtete téměř na každém rohu, tak se stále někteří lidé tímto „návodem na šťastný život“ neřídí. Je totiž mnohem jednodušší být stále negativní a na vše možné se vymlouvat a nadávat.

zdroj: pexels.com

Jak si to udržet

I když to není vždy snadné, pozitivní myšlení je třeba si udržet. Jde o jakýsi mentální a emoční přístup jedince, který se zaměřuje na pozitivní stránky svého života. Neignoruje ty negativní, ale zároveň se jimi nedá příliš ovlivnit. Jde o jakousi schopnost a volbu vidět pozitivní věci i na negativní situaci či problému. Uvedeme si jednoduchý příklad. Je léto a celý den prší, vy přijdete unavení z práce a po cestě domů zmoknete. Ano, můžete nadávat na déšť i otravnou práci. Ale co se na to podívat z pohledu vděku, že nějakou práci vůbec máte, v létě vám déšť nic neudělá a máte to štěstí, že se máte kam vracet – domů. Pokud nemáte dobrý den, tak si s někým promluvte, dostaňte to ze sebe a jděte dál. Až když přijdou velké problémy, tak se vám takový přístup bude hodit.

zdroj: pexels.com

Pět přátel

Pozitivní myšlení se také odvíjí od lidí kolem vás. Podle psychologických studií existuje pravidlo 5 nejbližších přátel, kteří vás definují. Jsou to ti, se kterými trávíte nejvíce času, ale nepočítá se vaše rodina a příbuzní. Je některý váš kamarád nebo kamarádka příliš negativní? Vysává z vás energii? Pak si rozmyslete, zdali má takové přátelství pro vás cenu.

zdroj: pexels.com

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE RADY REDAKCE POZITIVNÍ PŘÍSTUP POZITIVNÍ MYŠLENÍ POZITIVISMUS JAK BÝT ŠTATSNÝ KRÁSNÝ ŽIVOT JAK ZVLÁDAT PROBLÉMY MYŠLENÍ

Související články

Jednoduché tipy na lepší a kvalitnější spánek

Kvalitní spánek je jednou z největších investic do produktivity a duševního zdraví zítřka. Jen v dnešní, tolik uspěchané době, spánek odsouváme a věnujeme mu stále menší pozornost, a proto máme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým se opravdu lépe vyspíte.

Celý článek

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

Jak nosit doplňky, aby perfektně sedly k vaší postavě i oblečení?

Doplňky dokážou víc, než si myslíme, umí rozšířit váš šatník a doladit kombinace, které by vás dříve možná ani nenapadly. Doplňky také dokážou transformovat celý váš outfit a okamžitě ho povýšit na jinou úroveň.

Celý článek

Přechodové kabáty podle typů postavy: Který sedne vám?

Přichází překrásné období přechodových kabátků. A letos je opravdu z čeho vybírat. Vybere si i ta, které zrovna nevoní maxi styl, ze kterého čerpají aktuální módní trendy.

Celý článek

Středomořská atmosféra v Hliněné Baště

Hliněná Bašta se těší na babí léto. Prostorná terasa u rybníčku obklopeného kolem dokola vzrostlými stromy, lehký větřík i zurčení vody z potůčku umocňují dokonalé kulinární zážitky, kterými je Hliněná Bašta pověstná.

Celý článek

Nocleh jako v pohádce

Lákají vás na přespání netradiční místa, stany v korunách stromů nebo vysokohorské chaty nabízející víc než nádherný výhled? Máme pro vás jeden skvělý tip!

Celý článek

Romantika nad pražskými střechami. Večeře v oblacích se vrací

Nejkrásnější zážitek léta! Večeře pořádané až padesát metrů nad zemí, v nichž se dokonale snoubí romantika s adrenalinem a špičkovou gastronomií, opět ozdobí pražskou nabídku netradičních zážitků. A přestože se mnoho zákazníků vrací na Dinner in the Sky opakovaně, nejkrásnější je tento zážitek úplně poprvé.

Celý článek

Proč všichni milujeme retro plus sized šaty

Zdá se vám slovní spojení "návrat retra" jako otřepané sezónní klišé. Tak pozor! Toto retro nikdy nezmizelo a bude tu napořád. Řeč je o plus sized šatech v designu retra. Doba prostě přeje křivkám.

Celý článek