dnes je 09.04.2020 a svátek má Dušan

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Přidat na Seznam.cz
Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Vymyslet již páté téma originální talentové filmové soutěže nebylo vůbec jednoduché. Avšak nad šálkem dobré kávy se dá vyřešit ledacos. Letošní motiv pro filmové nadšence se tak stává „Pozitivní spirála“. Filmy by měly odvyprávět příběh o tom, jak jeden dobrý skutek dokáže změnit svět a stát se tak katalyzátorem pro další, větší dobré skutky. Inspirace se dá najít i ve filmu Pošli to dál, kde jeden malý chlapec odstartoval pozitivní hnutí třemi dobrými skutky, jenž každý oplácel dalším třem lidem.

Kromě tématu je další podmínkou natáčet film ve vertikálním formátu (9:16), což dává účastníkům šanci vyzkoušet si kreativitu při pohledu z nové perspektivy, tedy způsobu přehrávání videí, jehož popularita za poslední roky roste. Filmy je možné do 25. března 2020 odesílat na stránku Nespresso.com/talents .

30 nominovaných videí poté budete moci shlédnout na stejnojmenných stránkách a odborná porota z nich vybere tři vítěze. Ti získají nejenom finance na rozjezd filmové kariéry, ale také exkluzivní pozvánku na světoznámý filmový festival v Cannes 2020, kde budou 15. května 2020 formálně vyhlášena jména vybraných snímků. Jejich autoři projdou v Cannes také mentoringem pod vedením filmových profesionálů.

Současně s celosvětovou soutěží je možné se přihlásit také do lokální části soutěže, do níž budou automaticky zapojeni všichni čeští tvůrci, kteří na webové stránky Nespresso.com/talents nahrají do 25. března 2020 svůj snímek. Lokální porota vybere 3 finálové snímky a finalisté budou pozváni na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2020, během kterého proběhne vyhlášení vítězného filmu. Autor vítězného snímku vyhraje 3 000 eur, tvůrci videí, kteří se umístí na 2. a 3. místě, obdrží výhru ve výši 1 000 eur. V lokální porotě zasednou v letošním roce herečka a režisérka Petra Nesvačilová, bloggerka a fotografka Markéta Pavleje a producent Martin Vandas.

Aby se pozitivní spirála roztočila ještě víc, tak společnost Nespresso za každé video v letošním roce zaslané do soutěže Nespresso Talents 2020 vysadí 10 stromů. Tyto stromy jsou součástí rozsáhlé iniciativy realizované v partnerství s projektem PUR, jejímž cílem je pomoci malým pěstitelům přejít na výrobu biokávy s použitím poznatků agrolesnictví.

Zdroj:Nespresso Talents

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NESPRESSO TALENTS NESPRESSO FILMOVÝ FESTIVAL KARLOVY VARY FILM

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek

Náboženství jako sexy móda. Balenciaga dobývá Paříž!

Když se řekne Balenciaga, většině lidem z módního průmyslu se na mysli objeví obří galashow na pařížském týdnu módy. Je však zřejmé, že letoškem dosáhl Demna Gvasalia vrcholu. Ponořte se s námi do světě Balenciaga - souboj živlů.

Celý článek

Minimalistická kolekce s prvky moderna v podání luxusní značky Hermés

Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski předvedla na pařížském týdnu módy čistou práci s rozmanitými materiály. Barvy bílé a krémové sice zpočátku působí usedle, ale po chvilce přichází na řadu modrá, zelená nebo oranžová. 

Celý článek