dnes je 12.07.2020 a svátek má Bořek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Přidat na Seznam.cz
Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Vymyslet již páté téma originální talentové filmové soutěže nebylo vůbec jednoduché. Avšak nad šálkem dobré kávy se dá vyřešit ledacos. Letošní motiv pro filmové nadšence se tak stává „Pozitivní spirála“. Filmy by měly odvyprávět příběh o tom, jak jeden dobrý skutek dokáže změnit svět a stát se tak katalyzátorem pro další, větší dobré skutky. Inspirace se dá najít i ve filmu Pošli to dál, kde jeden malý chlapec odstartoval pozitivní hnutí třemi dobrými skutky, jenž každý oplácel dalším třem lidem.

Kromě tématu je další podmínkou natáčet film ve vertikálním formátu (9:16), což dává účastníkům šanci vyzkoušet si kreativitu při pohledu z nové perspektivy, tedy způsobu přehrávání videí, jehož popularita za poslední roky roste. Filmy je možné do 25. března 2020 odesílat na stránku Nespresso.com/talents .

30 nominovaných videí poté budete moci shlédnout na stejnojmenných stránkách a odborná porota z nich vybere tři vítěze. Ti získají nejenom finance na rozjezd filmové kariéry, ale také exkluzivní pozvánku na světoznámý filmový festival v Cannes 2020, kde budou 15. května 2020 formálně vyhlášena jména vybraných snímků. Jejich autoři projdou v Cannes také mentoringem pod vedením filmových profesionálů.

Současně s celosvětovou soutěží je možné se přihlásit také do lokální části soutěže, do níž budou automaticky zapojeni všichni čeští tvůrci, kteří na webové stránky Nespresso.com/talents nahrají do 25. března 2020 svůj snímek. Lokální porota vybere 3 finálové snímky a finalisté budou pozváni na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2020, během kterého proběhne vyhlášení vítězného filmu. Autor vítězného snímku vyhraje 3 000 eur, tvůrci videí, kteří se umístí na 2. a 3. místě, obdrží výhru ve výši 1 000 eur. V lokální porotě zasednou v letošním roce herečka a režisérka Petra Nesvačilová, bloggerka a fotografka Markéta Pavleje a producent Martin Vandas.

Aby se pozitivní spirála roztočila ještě víc, tak společnost Nespresso za každé video v letošním roce zaslané do soutěže Nespresso Talents 2020 vysadí 10 stromů. Tyto stromy jsou součástí rozsáhlé iniciativy realizované v partnerství s projektem PUR, jejímž cílem je pomoci malým pěstitelům přejít na výrobu biokávy s použitím poznatků agrolesnictví.

Zdroj:Nespresso Talents

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NESPRESSO TALENTS NESPRESSO FILMOVÝ FESTIVAL KARLOVY VARY FILM

Související články

Kate Moss, Candice Swanepoel, Jourdan Dunn a další topmodelky v podzimní kampani značky Mônot

Značka Mônot vsadila na hvězdné obsazení hned několika topmodelek. Chytrý tah podtrhuje podzimní kampaň plnou nádherných šatů, sexy těl, krásných koní i přírody. A nejsou to jen Kate a Candice, které rozhodně musíte vidět!

 

Celý článek

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek