dnes je 18.04.2021 a svátek má Valérie

POZNÁMKY POD ČAROU: O kabelkách, lásce, zmrzlině a Karlie

Přidat na Seznam.cz
Dámská kabelka by mohla být symbolem nekonečna. Třeba pro svou schopnost vázat na sebe pozornost desítek a stovek fejetonů, článků, pojednání a sloupků.

Číst o kabelkách milují ženy napříč kontinenty. Jsem jednou z nich. Čtu o nich a i o nich píšu. Ráda!

Napadlo mě to úplně snadno. Když jsem se v pět hodin hluboce zamýšlela nad tím, proč je ta kabelka zase tak těžká... Pro odpověď stačilo jen nakouknout dovnitř. V deset dopoledne jsem do ní mimo jiné uložila nové číslo Elle, které jsem si upřímně řečeno koupila stejně jen kvůli božské Karlie na obálce, protože ONA je jako kabelka (poutá pozornost). Ale už ráno tam byl diář, který kromě svých vlastních listů musí pojmout podací lístky, seznamy s věcmi, které nesmím zapomenout zařídit, papíry, které z určitého důvodu stále musím nosit u sebe a také různými částmi textů, které kolikrát mají jen začátek nebo začátek a konec (nebo také jen ten konec…). Kromě diáře nechybí peněženka, barevné fixy, prázdná láhev (někdy i plná), vizitkovník (ve kterém jsou vizitky silně válcovány zákaznickými kartami a slevovými kupony) a kosmetická taštička. Pak svačina, žvýkačky, sluchátka a aktuální rtěnka. Ale je v ní uklizeno. Vždycky ráno je v ní uklizeno.

Pak mi tedy ale vážně vysvětlete, proč když přijdu domů, najdu v ní takový věci?! Raritou není několik napůl použitých papírových kapesníků, obal od tortilly, od sušenky, ubrousek od zmrzliny, a dost… teď to vypadá, že nedělám nic jiného, než že jím. Což je sice pravda, ale nesluší se ji říkat nahlas. Takže tam také pravidelně večer najdu spoustu jiných věcí.

Nejobvykleji z ní sypu hromady drobků.

No na to nemusíte ani jíst, abyste měla v kabelce drobky. Nekecám!

Jak tak o tom znovu přemýšlím, nevím, čím jsem vlastně chtěla ženy inspirovat?! Možná tím, aby si daly kuřecí tortillu a pak melounovou zmrzlinu. To můžu. Nebo aby byla kabelka jako vy. A abyste ji milovala celým svým srdcem. Pro její přizpůsobivost veškerému obsahu, který do ní vložíte. Ať už jsou to propocené věci z fitka, které kabelka žádnému kolemjdoucímu neprozradí nebo oblíbené jídlo s sebou, které vám nesní nebo části textů a zamilovaných citátů, které si jen přečte, nenápadně se usměje a nikomu o nich nepoví.

Je nekonečná. Její znalost o vás. Nikdo vás totiž nezná lépe než vaše kabelka.

P.S.: Jo a zkuste tu melounovou zmrzlinu.
Tortilla už je libovolná.

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE POZNÁMKY POD ČAROU VERONIKA D. BLOG KABELKA CO NOSÍ V KABELCE

Související články

Kabelky LIBERTA návrhářky Jitky Klett skrývají krásný příběh

To, co začalo před šesti lety v New Yorku, pokračuje dnes v Česku. Propracovaný design a prvotřídní materiál jsou spojením, které najdete v kabelkách LIBERTA značky Jitka Klett.

Celý článek

Už jste slyšeli o pořadači do kabelky?

Pořádek a přehled, to budete mít, když si pořídíte organizér. Organizujte si svoji kabelku. Máte rádi, když věci mají svůj řád? Správný organizér se hodí do každé kabelky. Už nemusíte zběsile hledat klíče nebo oblíbenou rtěnku několik minut.

Celý článek

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

CARTIER PŘEDSTAVUJE NOVOU KABELKU DOUBLE C DE CARTIER

Krásná a minimalistická. Tak lze popsat novou kabelku Double C de Cartier. Má praktický, přesto luxusní tvar s kovovou sponou zdobenou barevným lakem. Dostupná je v několika barevných odstínech. Tak kterou si vyberete?

Celý článek

Máte rádi dobrou kávu a chcete si ji vychutnat v pohodlí domova? Vyzkoušejte kapsle STARBUCKS

Každý milovník kávy ví, že STARBUCKS je na vrcholu kvalitních horkých nápojů. A co teprve STARBUCKS by NESPRESSO®, kávové kapsle, za kterými nemusíte nikam chodit a vychutnáte si je v pohodlí svého domova. Pojďte se s nimi pořádně seznámit.

Celý článek

České osobnosti pod ledem! Otužování hýbe Českou republikou. Které známé tváře praktikují ledovou koupel?

Otužování v posledních týdnech skloňujeme ve všech možných pádech, alespoň tak vypadá čas trávený v zimních měsících v Česku. A je jedno, jestli máte za domem rybník, na zahradě barel s vodou nebo se vyběhnete vyválet ve sněhu. Podívejte se, jak na to jdou známé osobnosti.

Celý článek

Billie Eilish natočila dokument o svém životě

Mladá umělkyně dala nedávno vědět o svém prvním traileru jejího dokumentu. Snímek Billie Eilish pod názvem The World’s A Little Blurry brzy spatříte na svých obrazovkách. Těšíte se na něj?

Celý článek

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek