dnes je 07.06.2020 a svátek má Iveta/Slavoj

Poznámky pod čarou: Zakázané lásky

Přidat na Seznam.cz
Říkám si, že často by bylo úplně nejlepší se nezamilovat. Některé lásky mají totiž ruinační charakter. Citový, emoční a leckdy také finanční.

Jsem typickou ženou. Jsem neustále zamilovaná. Zamilovávám se šťastně i nešťastně, na pár minut i na celý život. Miluju, když se dobře najím, poprvé spím v čistém ložním, budím se odpočatá a natěšená do nového dne a čtení knih u moře. To jsou lásky upřímné, nezištné, nekomplikované a neškodné. A pak jsou ty druhé. O něco materiálnější a někdy trochu povrchní. Ty, které bych si měla zakázat.  

Třeba láska k Lushi. Názorná ukázka lásky, která škodí. Sice ne vaší duši, srdci, tělu, ale peněžence už trochu ano. (Trochu? Trochu víc.) Nejde jen o nepoměr ceny, kterou za svou milovanou bombu do koupele zaplatím (280 Kč) a času (20 minut), který si jí užívám ve vaně. Ale také o to, že když se jednou zamilujete, nemůže se odtrhnout a stále vás to táhne zpět. Lush nejde nemilovat. A tak se dostanete do bezvýchodné smyčky od "nádherně to voní - musím si to koupit" k "je to drahé, tentokrát si to odpustím" a pak zpět k nádherné vůni a nutkavé potřebě hodit barevnou roztomilou voňavou koupelovou kuličku do papírového sáčku, doma si s ní provonit celou ložnici a po pár dnech jí nechat za pár minut vyšumět ve vaně plné vody. Je to bájo. Potěšení. Slast. Radost a...

Láska.

Láska, kterou si nejsem schopná zakázat.

Zdroj foto: Lush

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE VERONIKA D. POZNÁMKY POD ČAROU LÁSKA

Související články

Jarní smoothie recepty

Vitaminová bomba v podobě smoothie je oblíbenou svačinkou v teplých měsících. Přinášíme vám 6 nejlepších zdravých receptů, které si může udělat každý. Na co se můžete těšit? Nastartují imunitu, a navíc skvěle chutnají!

Celý článek

Věřím, že online výuka může fungovat i nadále, říká moderátorka Lenny Trčková

Rozhovor s moderátorkou, dramaturgyní a scénáristkou Lenny Trčkovou, kterou si jistě mnozí z vás pamatují z Dobrého rána na ČT1 nebo z hudebního kanálu Óčko, kde svého času působila, se vrátila opět na televizní obrazovky.

Celý článek

Úhel pohledu ženy a muže na vztah

Rozdíly mezi mužem a ženou jsou hlavní témata ve všech milostných knihách nebo příbězích. To, že jsou muži z Marsu a ženy z Venuše je známo a odlišností je bez pochyb hodně.

Celý článek

Hitem se staly knihy pro mileniály

Číst, číst a zase číst. To v dnešní době zapomíná mnoho z nás. Přinášíme vám tipy, které určitě nesmí chybět ve vaší knihovně. Knihy, které dříve četli naši rodiče i prarodiče se nyní hodně liší. Zajímá vás vegetariánství, pohádkové domy, romantika nebo trocha poezie?

Celý článek

Sebevědomí a skvělá postava i když nemáte čas? Vyzkoušejte ketodietu, při které nebudete hladovět!

Zhubnout trvale v relativně rychlém čase je v dnešní době určité sci-fi. Hlídat si stravu, sportovat, a ještě se starat o chod domácnosti, děti a manžela, může být nad naše síly. Jsou však způsoby, jak si hubnutí usnadnit. Znáte ketodietu?

Celý článek

Skateboard: Koníček pro děti nebo sexy sport pro muže?

Časy se mění a s tím přicházejí i různé trendy. Dříve jsme viděli malé kluky pobíhat se skateboardem v ruce a nyní o tento druh sportu jeví zájem především muži 30+. 

Celý článek

Roušky jako byznys aneb zbláznili jste se?

Že je dnešní situace nelehká, o tom není pochyb. V množství informací ohledně COVID-19 nám nezbývá než důvěřovat vládě a odborníkům. Hlavně bychom se měli pokusit neztěžovat situaci profesionálům, kteří jsou tomuto virovému onemocnění vystaveni nejvíce a jsou na ně kladeny největší nároky, tedy lékařům, zdravotníkům a vědcům.

Celý článek

Barevná akce plná stylu a zábavy INSTAX

Barevný dress code na každém kroku, zábava v podobě tvoření fotoalba, skvělá společnost, nápaditá výzdoba, tak v takové parádě proběhl křest nového Instax Mini 11, který z vás udělá selfie královnu! Vyzkoušet si ho na vlastní kůži, přišel Ben Cristovao či Sharlota.

Celý článek