dnes je 14.06.2021 a svátek má Roland

Prabal Gurung pozval do Resortu 2018 volánky

Přidat na Seznam.cz
Byť v poslední době zapůsobil hlavně tričky a nápisy, do Resort kolekce 2018 je Gurung nezařadil. 

V rámci podzimní kolekce Prabal Gurung zapůsobil nejvíce s tričky potištěnými nápisy jako Love is Love nebo Feminity with a Bite. Právě těmito jemnými náznaky návrhář prezentuje své politické názory a také dává najevo své charitativní počínání, díky němuž může značka pomáhat dětem v rozvojových zemích. V Resortu 2018 byste však takový městský moderní styl s nápisy jen těžko našli.

Kolekce byla sice svěží a moderní, ale převažovala ženskost, šaty, romantické volány a jemné květinové vzory. Volány byly vidět nejen na sukních a šatech. Dostaly se také na rukávy a na všechny typy materiálů. Značka totiž ve své aktuální kolekci odprezentovala modely z vícero materiálů, což se v mezi Resorty 2018 ukazuje být jako nový trend. 

Výraznou barvou, kterou přinesl Gurung znovu do centra pozornosti je olivově zelená. Byť ji nepoužil zrovna na modely, které byly z kolekce střihově nejsilnější, určitě však jejím zařazením pomůže dalším značkám a řetězcům k tomu, aby ji více používaly i do svých kolekcí. Resort 2018 čítal přes třicet modelů a diváky přesvědčil, že Prabal Gurung se rozhodně nezastavil, stále dodržuje svůj rukopis, ale dává mu s každou další kolekcí nový nádech. 

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PRABAL GURUNG RESORT 2018 #moda

Související články

Návrhář Demna Gvasalia v nové kolekci Balenciaga předvedl provokativní módní show

Hackingový projekt značek Gucci a Balenciaga pokračuje i v aktuální kolekci. Jarní hra plná provokace a zamyšlení, co je skutečné a co ne, vám zamotá hlavu.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek