dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Práce mladé oděvní návrhářky Elišky Navrátilové - Copánkové brože

Přidat na Seznam.cz
Pokud hledáte individuální přístup a originální módu přesně podle vašich představ.

Pokud hledáte individuální přístup a originální módu přesně podle vašich představ, určitě Vás zaujme práce mladé oděvní návrhářky Elišky Navrátilové.

Návrhářka je absolventkou Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze. V současné době navrhuje a tvoří pod svým jménem dámskou módu. Její modely lze popsat jako elegantní, ženské, nadčasové, někdy neobvyklé, ale přesto nositelné.

Eliška se již během školy začala věnovat prioritně zakázkové tvorbě. Důkazem toho, že si svou dráhu vybrala správně, je již několik spokojených zákaznic. Návrhářka má za sebou návrhy i zpracování šatů na denní nošení, na ples, promoci i pro nevěstin svatební den, ale také kolekci doplňků a vestiček.

Důležitý je pro ni především individuální přístup k zákazníkovi a kvalitní krejčovské zpracování. Klasickou krejčovinu mnohdy posouvá o krok dál použitím netradičních postupů výroby. Je to důsledkem precizního přístupu u tvorby každého modelu od první skici až po závěrečnou prezentaci. Každý kus je tak originál. Znovu se dá u návrhářky objednat jedině na zakázku, kdy se přizpůsobuje např. v barvě a materiálu novému zákazníkovi.

„Požadavky a přání zákaznic jsou pro mě prioritou. Je pro mě velice důležité zákazníka poznat osobně nebo se o něm a jeho přání dozvědět co nejvíce. Díky tomu si troufám říct, že dokážeme společně navrhnout a vyrobit model přímo „na tělo“. Model, který vyjadřuje jeho osobnost a stoprocentně  mu vyhovuje.“ říká o svém pojetí návrhářka.

Hledá v oblékání variabilitu a větší využitelnost jednoho kusu – v určitém smyslu slova tak i moment překvapení. Toho se snaží využít nejen ve svých autorských kolekcích a na přehlídkových molech, ale také v zakázkové tvorbě. Při prezentaci na tematických módních přehlídkách zkusila i tvorbu extravagantních modelů, jež hraničily s kostýmovým výtvarnictvím. Tento druh tvorby ji stále láká, realizuje se ale především ve vytváření modelů na danou příležitost. Jedním z příkladu kostýmu, který stoji za zmínku je model, jež byl použit v klipu písně Moj Bože Katariny Knechtové. Kabát z umělé kožešiny byl původně vytvořen pro přehlídku 7 smrtelných hříchů. Model je inspirován hněvem. Důkazem je hnědá barva a symbolická medvědí srst i plameny hněvu, které ve formě proužků organzy tryskají z kapuce. Momentem překvapení je v tomto případě roztržení kapuci, která je rafinovaně zapínaná na suchý zip.

Novým počinem návrhářky jsou copánky. Zní to zvláštně, ale nenechte se mýlit. Jedná se o velmi zajímavý prvek a to nejen u oblečení, ale v tomto případě především u šperků. Přesněji řečeno broží. Brož s copánku má nesmírnou výhodu v nepřeberném množství možných kombinací látek i barev. Návrhářka se nechala inspirovat také světem zvířat. Vznikly tak vtipné kousky, které oživí váš šatník a v době předvánoční se mohou hodit také jako zajímavý typ na dárek pro kamarádku. Ceník na jejích stránkách nenaleznete, ale zajímavé copánkové brože se pohybují v řádech stokorun. Více info u návrhářky.

 

www.eliskanavratilova.cz

Zdoj: Moda.cz
Foto: Eliška Navrátilová

Přidat na Seznam.cz
ROZHOVOR NÁVRHÁŘKA ELIŠKA NAVRÁTILOVÁ ZAKÁZKOVÁ TVORBA HNĚDÁ BARVA ŠATNÍK NÁVRHÁŘ

Související články

Jsem vždy ráda, když se potkám s hodnými a pracovitými lidmi, říká senátorka Miluše Horská

Je velmi aktivní, srdce má na pravém místě, cení si základních lidských hodnot a snaží se pomáhat. Zastavit na chvíli senátorku Miluši Horskou není úplně snadný úkol, nám se to však podařilo a zeptali jsme se jí na její cit k módě, k handicapovaným dětem i na to, kde ráda tráví svůj volný čas.

Celý článek

Rádi byste zapomněli na všechny strasti života a nechali vaše tělo řádně zrelaxovat?

V tom případě byste si měli pořídit houpací vak od české značky Hojdavak a dovolit si terapii houpáním. A pozor! Myslí se i na ty nejmenší.

Celý článek

V Británii udává trendy královská rodina a smetánka, u nás chtějí zákazníci svobodu a originalitu, říká modistka Hana Škorpilová

Modistka Hana Škorpilová je bezesporu špičkou ve svém oboru. V Praze vede vlastní modistickou školu, kde se můžete naučit nejen základy výroby klobouků. Hlavní je kreativní duše i chuť naučit se tradiční řemeslo třeba v modernějším pojetí.

Celý článek

Člověk by měl všechno dělat naplno, vědomě a nejlíp jak dovede, říká podnikatel Dalibor Uhlíř

Dlouholetý manažer a podnikatel, sportovní nadšenec a člověk, který žije tady a teď. Dalibor Uhlíř se vydal cestou kandidatury do senátu České republiky, nás však více zajímalo, jak vnímá módu svou i svých dětí a jaká je jeho životní mantra.

Celý článek

ŽENY ZA MIXÁŽNÍM PULTEM: JAK TVOŘÍ ČESKÉ DJKY?

Dvě ženy, které milují hudbu a dokážou roztančit davy. První dáma českého DJingu, DJ Lucca, působí na české hudební scéně už více než dvě dekády. K rozhovoru přizvala i začínající talentovanou DJ Neomi. Jak obě hudebnice hodnotí své začátky a co by poradily začínajícím DJkám? 

Celý článek

Petra Měchurová radí jak na to, aby si i vaše vlasy užily léto 

Horko, slunce, mořská sůl nebo chlorovaná voda – to vše jsou faktory, které na naše vlasy rozhodně nepůsobí blahodárně. A právě proto bychom o ně měly obzvláště v letních měsících dobře pečovat. Jak docílit toho, abychom na podzim nemusely zničené vlasy radikálně stříhat a nejen to, jsme se ptali přední české kadeřnice Petry Měchurové. 

Celý článek

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

NÁVRHÁŘKA ZNAČKY PUMA HOVOŘÍ O UPCYKLACI

Návrhářka Nicole McLaughlin hovoří o své vášni pro upcyklaci v rámci platformy značky PUMA "She moves us".

Celý článek