dnes je 08.05.2021

Práce mladé oděvní návrhářky Elišky Navrátilové - Copánkové brože

Přidat na Seznam.cz
Pokud hledáte individuální přístup a originální módu přesně podle vašich představ.

Pokud hledáte individuální přístup a originální módu přesně podle vašich představ, určitě Vás zaujme práce mladé oděvní návrhářky Elišky Navrátilové.

Návrhářka je absolventkou Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze. V současné době navrhuje a tvoří pod svým jménem dámskou módu. Její modely lze popsat jako elegantní, ženské, nadčasové, někdy neobvyklé, ale přesto nositelné.

Eliška se již během školy začala věnovat prioritně zakázkové tvorbě. Důkazem toho, že si svou dráhu vybrala správně, je již několik spokojených zákaznic. Návrhářka má za sebou návrhy i zpracování šatů na denní nošení, na ples, promoci i pro nevěstin svatební den, ale také kolekci doplňků a vestiček.

Důležitý je pro ni především individuální přístup k zákazníkovi a kvalitní krejčovské zpracování. Klasickou krejčovinu mnohdy posouvá o krok dál použitím netradičních postupů výroby. Je to důsledkem precizního přístupu u tvorby každého modelu od první skici až po závěrečnou prezentaci. Každý kus je tak originál. Znovu se dá u návrhářky objednat jedině na zakázku, kdy se přizpůsobuje např. v barvě a materiálu novému zákazníkovi.

„Požadavky a přání zákaznic jsou pro mě prioritou. Je pro mě velice důležité zákazníka poznat osobně nebo se o něm a jeho přání dozvědět co nejvíce. Díky tomu si troufám říct, že dokážeme společně navrhnout a vyrobit model přímo „na tělo“. Model, který vyjadřuje jeho osobnost a stoprocentně  mu vyhovuje.“ říká o svém pojetí návrhářka.

Hledá v oblékání variabilitu a větší využitelnost jednoho kusu – v určitém smyslu slova tak i moment překvapení. Toho se snaží využít nejen ve svých autorských kolekcích a na přehlídkových molech, ale také v zakázkové tvorbě. Při prezentaci na tematických módních přehlídkách zkusila i tvorbu extravagantních modelů, jež hraničily s kostýmovým výtvarnictvím. Tento druh tvorby ji stále láká, realizuje se ale především ve vytváření modelů na danou příležitost. Jedním z příkladu kostýmu, který stoji za zmínku je model, jež byl použit v klipu písně Moj Bože Katariny Knechtové. Kabát z umělé kožešiny byl původně vytvořen pro přehlídku 7 smrtelných hříchů. Model je inspirován hněvem. Důkazem je hnědá barva a symbolická medvědí srst i plameny hněvu, které ve formě proužků organzy tryskají z kapuce. Momentem překvapení je v tomto případě roztržení kapuci, která je rafinovaně zapínaná na suchý zip.

Novým počinem návrhářky jsou copánky. Zní to zvláštně, ale nenechte se mýlit. Jedná se o velmi zajímavý prvek a to nejen u oblečení, ale v tomto případě především u šperků. Přesněji řečeno broží. Brož s copánku má nesmírnou výhodu v nepřeberném množství možných kombinací látek i barev. Návrhářka se nechala inspirovat také světem zvířat. Vznikly tak vtipné kousky, které oživí váš šatník a v době předvánoční se mohou hodit také jako zajímavý typ na dárek pro kamarádku. Ceník na jejích stránkách nenaleznete, ale zajímavé copánkové brože se pohybují v řádech stokorun. Více info u návrhářky.

 

www.eliskanavratilova.cz

Zdoj: Moda.cz
Foto: Eliška Navrátilová

Přidat na Seznam.cz
ROZHOVOR NÁVRHÁŘKA ELIŠKA NAVRÁTILOVÁ ZAKÁZKOVÁ TVORBA HNĚDÁ BARVA ŠATNÍK NÁVRHÁŘ

Související články

Marie Bubláková o značce EN TEN TY KY dva špalíky: první objednávka byla obrovitánská euforie. Tady jsem poznala, že by se to mohlo lidem líbit.

EN TEN TY KY dva špalíky, známé dětské rozpočítadlo, které také nese název jednoho velkého nápadu. Nápadu, za kterým stojí Marie Bubláková. 

Celý článek

Inspirace růžovou barvou přišla od posádky letadel Nikiho Laudy, říká ředitelka dopravy RegioJet Ivana Sachsová

Přinášíme vám další inspirativní rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka. Tentokrát jsme si povídali s ředitelkou dopravy "žlutých autobusů a vlaků" Ivanou Sachsovou.

Celý článek

Právo je o konfliktu hodnot a nalézání rovnováhy, říká místopředsedkyně Nejvyššího správního soudu Barbara Pořízková

Přinášíme vám další příspěvek ze série exkluzivních rozhovorů s nejvlivnějšími ženami Česka. Tentokrát s místopředsedkyní Nejvyššího správního soudu JUDr. Barbarou Pořízkovou. Jaké je podle ní české právní prostředí? Kdo je její inspirací? A co pro soudkyni znamená móda a styl? Dozvíte se v článku.

Celý článek

MICHAL ZAPOMĚL: Styl je odvaha být sám sebou

Pokud si myslíte, že když jdete dělat rozhovor s jedním z nejlepších kadeřníků této země, bude řeč hlavně o barvách a trendech, jste na omylu. Postupem času totiž zjistíte, že Michal Zapoměl je jiný. Jeho čistota a inspirativnost vás vtáhne a vy máte pocit, že každou jeho větu si musíte zapamatovat. 

Celý článek

Kolekce Diane von Furstenberg x H&M HOME

Pozvěte do svého domova svět inspirovaný Diane von Furstenberg a oživte svůj interiér touto exkluzivní kolekcí.

Celý článek

Svatební trendy 2021 ze salonu tvuj-honeymoon.cz

Svatební trendy pro rok 2021. Jednoduché elegantní linie nabízí svatební salon TVŮJ HONEY MOON. "Svatební šaty jako z pohádky".   

Celý článek

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Klára Haunerová, její institut módní tvorby oslavil 10 let

Institut módní tvorby poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání.

Celý článek