dnes je 05.06.2020 a svátek má Dobroslav

Práce mladé oděvní návrhářky Elišky Navrátilové - Copánkové brože

Přidat na Seznam.cz
Pokud hledáte individuální přístup a originální módu přesně podle vašich představ.

Pokud hledáte individuální přístup a originální módu přesně podle vašich představ, určitě Vás zaujme práce mladé oděvní návrhářky Elišky Navrátilové.

Návrhářka je absolventkou Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze. V současné době navrhuje a tvoří pod svým jménem dámskou módu. Její modely lze popsat jako elegantní, ženské, nadčasové, někdy neobvyklé, ale přesto nositelné.

Eliška se již během školy začala věnovat prioritně zakázkové tvorbě. Důkazem toho, že si svou dráhu vybrala správně, je již několik spokojených zákaznic. Návrhářka má za sebou návrhy i zpracování šatů na denní nošení, na ples, promoci i pro nevěstin svatební den, ale také kolekci doplňků a vestiček.

Důležitý je pro ni především individuální přístup k zákazníkovi a kvalitní krejčovské zpracování. Klasickou krejčovinu mnohdy posouvá o krok dál použitím netradičních postupů výroby. Je to důsledkem precizního přístupu u tvorby každého modelu od první skici až po závěrečnou prezentaci. Každý kus je tak originál. Znovu se dá u návrhářky objednat jedině na zakázku, kdy se přizpůsobuje např. v barvě a materiálu novému zákazníkovi.

„Požadavky a přání zákaznic jsou pro mě prioritou. Je pro mě velice důležité zákazníka poznat osobně nebo se o něm a jeho přání dozvědět co nejvíce. Díky tomu si troufám říct, že dokážeme společně navrhnout a vyrobit model přímo „na tělo“. Model, který vyjadřuje jeho osobnost a stoprocentně  mu vyhovuje.“ říká o svém pojetí návrhářka.

Hledá v oblékání variabilitu a větší využitelnost jednoho kusu – v určitém smyslu slova tak i moment překvapení. Toho se snaží využít nejen ve svých autorských kolekcích a na přehlídkových molech, ale také v zakázkové tvorbě. Při prezentaci na tematických módních přehlídkách zkusila i tvorbu extravagantních modelů, jež hraničily s kostýmovým výtvarnictvím. Tento druh tvorby ji stále láká, realizuje se ale především ve vytváření modelů na danou příležitost. Jedním z příkladu kostýmu, který stoji za zmínku je model, jež byl použit v klipu písně Moj Bože Katariny Knechtové. Kabát z umělé kožešiny byl původně vytvořen pro přehlídku 7 smrtelných hříchů. Model je inspirován hněvem. Důkazem je hnědá barva a symbolická medvědí srst i plameny hněvu, které ve formě proužků organzy tryskají z kapuce. Momentem překvapení je v tomto případě roztržení kapuci, která je rafinovaně zapínaná na suchý zip.

Novým počinem návrhářky jsou copánky. Zní to zvláštně, ale nenechte se mýlit. Jedná se o velmi zajímavý prvek a to nejen u oblečení, ale v tomto případě především u šperků. Přesněji řečeno broží. Brož s copánku má nesmírnou výhodu v nepřeberném množství možných kombinací látek i barev. Návrhářka se nechala inspirovat také světem zvířat. Vznikly tak vtipné kousky, které oživí váš šatník a v době předvánoční se mohou hodit také jako zajímavý typ na dárek pro kamarádku. Ceník na jejích stránkách nenaleznete, ale zajímavé copánkové brože se pohybují v řádech stokorun. Více info u návrhářky.

 

www.eliskanavratilova.cz

Zdoj: Moda.cz
Foto: Eliška Navrátilová

Přidat na Seznam.cz
ROZHOVOR NÁVRHÁŘKA ELIŠKA NAVRÁTILOVÁ ZAKÁZKOVÁ TVORBA HNĚDÁ BARVA ŠATNÍK NÁVRHÁŘ

Související články

Věřím, že online výuka může fungovat i nadále, říká moderátorka Lenny Trčková

Rozhovor s moderátorkou, dramaturgyní a scénáristkou Lenny Trčkovou, kterou si jistě mnozí z vás pamatují z Dobrého rána na ČT1 nebo z hudebního kanálu Óčko, kde svého času působila, se vrátila opět na televizní obrazovky.

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Jak nakupovat oblečení online jako profesionál?

Sociální izolace nás staví před nové výzvy a možnosti a směřuje nás více než kdy jindy do virtuálního světa online nákupů. Jak ale nakupovat chytře, bezpečně a ekonomicky?

Celý článek
Podcast Sarkastický kafe

Mariana Prachařová a Helena Navrátilová jako oblíbené podcasterky „Sarkastickýho kafe“. Co na sebe prozradily ze svého soukromí?

Holčičí duo Mariana Prachařová a Helena Navrátilová jsou dámy, které mají na svůj mladý věk široké spektrum pracovních zkušeností. Jaké je spojují a co na sebe prozradily ze svého soukromého života?

Celý článek

Coffee styl oblékání

Jestli netušíte, oč se jedná, tak jde o velmi jednoduchou věc. A to obléci se do bílých, hnědých a černých barev, tedy barev kávy. Kdo by kávu nemiloval? Obklopte se jí i ve svém šatníku.

Celý článek

Katka Říhová a Karel Kašák: Jaký vztah mají k módě

Říkají nám, jak se máme oblékat, ale návrháři to nejsou. Říkáme, jaké bude počasí, ale meteorologové nejsme. Vyzpovídali jsme dva nejoblíbenější moderátory počasí. Jaký vztah mají k meteorologii a jaký k módě? A že si tyto obory nejsou až tak cizí. Na to nám odpovídala Katka Říhová a Karel Kašák.

 

Celý článek

Česká návrhářka Hana Zelenková: Muži se naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co si obléknou

Módnímu návrhářství se věnuje prakticky od svých dětských snů a představ až po současnost. Nyní jí nejvíce baví módní besedy, hra s materiály i ženy a muži, kteří se nebojí být něčím originální. Jaké plány má česká návrhářka Hana Zelenková pro letošní rok?

 

Celý článek

Klára Haunerová: Móda a minimalismus

Zakladatelka a majitelka Institutu módní tvorby v Praze se zabývá přednáškovou činností ohledně fashion industry v Čechách a v zahraničí a propaguje udržitelnost v módním průmyslu. Svým počínáním ukazuje i ostatním návrhářům, že to jde dělat i jinak a přesto dobře! 

Celý článek