dnes je 29.03.2020 a svátek má Taťána

Prada a její komiksová kampaň pro jaro 2018

Přidat na Seznam.cz
Prada představila druhou část své kampaně pro jaro/léto 2018. Ta se tentokrát nese v duchu komiksu.

Prada pokračuje ve svém projektu 365, kdy rozmanitě interpretuje své kolekce. Nejnovějším počinem je tak druhá část kampaně jaro/léto 2018 pod názvem "real life". Kolekce představuje novou vlnu ženskosti a feminismu, to celé pod taktovkou ženských grafických designérek jako Brigid Elva nebo Ema Ríos. To vše pod dohledem Miuccia Prada.

Oděvy samy o sobě obsahují výrazné potisky a vzory, ty spolu se siluetami inspirovanými 60. léty vytváří velmi harmonický celek. Spolupráce s grafičkami tedy měla za cíl podtrhnout samotné oděvy, sezónní identitu a postoj celé ženské kolekce. Tato spolupráce tak výsledným fotkám dodává jakousi alegorii. Stejně tak jako ženy, které jsou zobrazovány, tak i fotky jsou velmi mocné a silné, nikoliv pasivní. Jsou slyšet!

Kolekce je plná grafického designu, který přechází až do lehkého komiksového vyznění. Vzniká obrazový román probouzející se k životu, kde modelky představují postavy se svými vlastními příběhy. Grafiky tak díky fotografiím přechází z plošnosti do objemu, stávají se součástí prostoru a vytváří 3D efekt. Stejně tak jako oděvy a modelky zapadají do pozadí. Vše bylo zachyceno belgickým fotografem Willy Vanderperre v Los Angeles. Tomu se podařilo vytvořil celou škálu fotek; od těch pestrobarevných záběrů outfitů až po černobílé portréty

Foto a video: Willy Vanderperre
Modelky: Lexi Boling, Xie Chaoyu, Gisèle Fox, Kris Grikaite, Pasha Harulia, Imari Karanja, Line Kjaergaard, Loane Normand, Fran Summers, Alyssa Traoré, Silke Van Daal,  Anok Yai

fashiongonerouge.com, prada.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA PRADA KAMPAŇ 2018 JARO/LÉTO 2018 MIUCCIA PRADA WILLY VANDERPERRE

Související články

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Jaro přichází a s ním krásné barvy a nové trendy

Co bude v hlavní roli nejvíce trendy a na co se můžete těšit tento rok? Výběr je opravdu velký. Začneme zlehka limetkovými barvami přes bílé kostýmky, retro až po zajímavé volánky.

Celý článek

Jak správně vybírat podprsenku a co je dobré vědět

Všechny ji nosíme a většinou máme špatnou velikost. Ženy chtějí mít její nákup rychle za sebou a když vám do kabinky vtrhne prodavačka, tak máte chuť hned odejít. Jak podprsenku správně vybírat a co je důležité vědět?

Celý článek

JARNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

Poetická krása a cirkulární inovace. Heslo jarní kolekce H&M Conscious Exclusive. Využití udržitelných procesů a inovativní výroby zabalených do nádherných materiálů a ženských střihů.

Celý článek

Značka Vans vytvořila kolekci podporující děti s autismem

Část výtěžku z této kolekce obuvi a oděvů bude věnována skupině lidí, kteří učí jízdě na skateboardu ty nejmenší, kteří mají autismus.

Celý článek
Anya Taylor-Joy

Stane se Anya Taylor-Joy novou módní ikonou?

Emma, nové filmové ztvárnění historického románu, podle knižní předlohy spisovatelky Jane Austenové, by byl za pár dní na odiv českým divákům na filmových plátnech. Vzhledem k nynější tíživé situaci se ještě několik týdnů do kin nepodíváme, a tak si pojďme alespoň připomenout hlavní tvář filmu, talentovanou herečku Anyu Taylor-Joy.

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Coffee styl oblékání

Jestli netušíte, oč se jedná, tak jde o velmi jednoduchou věc. A to obléci se do bílých, hnědých a černých barev, tedy barev kávy. Kdo by kávu nemiloval? Obklopte se jí i ve svém šatníku.

Celý článek