dnes je 17.06.2019 a svátek má Adolf

Prada a její komiksová kampaň pro jaro 2018

Přidat na Seznam.cz
Prada představila druhou část své kampaně pro jaro/léto 2018. Ta se tentokrát nese v duchu komiksu.

Prada pokračuje ve svém projektu 365, kdy rozmanitě interpretuje své kolekce. Nejnovějším počinem je tak druhá část kampaně jaro/léto 2018 pod názvem "real life". Kolekce představuje novou vlnu ženskosti a feminismu, to celé pod taktovkou ženských grafických designérek jako Brigid Elva nebo Ema Ríos. To vše pod dohledem Miuccia Prada.

Oděvy samy o sobě obsahují výrazné potisky a vzory, ty spolu se siluetami inspirovanými 60. léty vytváří velmi harmonický celek. Spolupráce s grafičkami tedy měla za cíl podtrhnout samotné oděvy, sezónní identitu a postoj celé ženské kolekce. Tato spolupráce tak výsledným fotkám dodává jakousi alegorii. Stejně tak jako ženy, které jsou zobrazovány, tak i fotky jsou velmi mocné a silné, nikoliv pasivní. Jsou slyšet!

Kolekce je plná grafického designu, který přechází až do lehkého komiksového vyznění. Vzniká obrazový román probouzející se k životu, kde modelky představují postavy se svými vlastními příběhy. Grafiky tak díky fotografiím přechází z plošnosti do objemu, stávají se součástí prostoru a vytváří 3D efekt. Stejně tak jako oděvy a modelky zapadají do pozadí. Vše bylo zachyceno belgickým fotografem Willy Vanderperre v Los Angeles. Tomu se podařilo vytvořil celou škálu fotek; od těch pestrobarevných záběrů outfitů až po černobílé portréty

Foto a video: Willy Vanderperre
Modelky: Lexi Boling, Xie Chaoyu, Gisèle Fox, Kris Grikaite, Pasha Harulia, Imari Karanja, Line Kjaergaard, Loane Normand, Fran Summers, Alyssa Traoré, Silke Van Daal,  Anok Yai

fashiongonerouge.com, prada.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA PRADA KAMPAŇ 2018 JARO/LÉTO 2018 MIUCCIA PRADA WILLY VANDERPERRE

Související články

Originální letní střihy z vlastní dílny? Tyhle látky jsou k tomu jako stvořené!

Baví vás šití, tvorba vlastních návrhů a jejich realizace? Jste vlastně taková malá švadlenka sobě samé, nebo jen nejbližší rodině? Pak by vám tyto látky neměly uniknout.

Celý článek

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Mladá návrhářka Michaela Hriňová vytvořila kolekci pro 100CLASS concept store

Cesta, která slovenskou návrhářku čekala, aby se propracovala k vysněnému povolání, nebyla snadná. V tomto případě však platí, že trpělivost růže přináší!

Celý článek

Věhlasná jména jako Giorgio Armani a Kate Moss poprvé na jedné lodi

Opravdu je to poprvé, kdy se italský módní dům rozhodl spolupracovat s TOP modelkou Kate Moss. Podzimní kampaň tak dostane nový nádech.

Celý článek

Letní paprsky v plážovém lookbooku značky Queens

Tým profíku z Queensu si pro nás tentokrát připravil letní novinky, které využijete nejenom na pláži v Chorvatsku. Prohlédněte si aktuální trendy plavek, slunečních brýlí i plážových pantoflí.

Celý článek

Podzimní kampaň značky Burberry v duchu studiových záběrů

Čtyři záběry na jednom snímku, čtyřikrát jedna modelka, čtyři stejné modely oblečení, to jsou snímky, které nafotil Mark Borthwick.

Celý článek

Debutová kolekce značky Refine přináší přitažlivost v saténu

Horké letní dny, vyhřátý podkrovní byt a v něm pohodlí, které vám dopřeje saténová košilka? Umíte si představit něco, co je více sexy?

Celý článek

Vyrazte na pláž v bikinách Love Stories x H&M

Kolaborace, která přináší krásnou kolekci plavek, nabízí romantiku, bonbónové barvy i trendy sportovní střihy.

Celý článek