dnes je 23.08.2019 a svátek má Sandra

Prada a její komiksová kampaň pro jaro 2018

Přidat na Seznam.cz
Prada představila druhou část své kampaně pro jaro/léto 2018. Ta se tentokrát nese v duchu komiksu.

Prada pokračuje ve svém projektu 365, kdy rozmanitě interpretuje své kolekce. Nejnovějším počinem je tak druhá část kampaně jaro/léto 2018 pod názvem "real life". Kolekce představuje novou vlnu ženskosti a feminismu, to celé pod taktovkou ženských grafických designérek jako Brigid Elva nebo Ema Ríos. To vše pod dohledem Miuccia Prada.

Oděvy samy o sobě obsahují výrazné potisky a vzory, ty spolu se siluetami inspirovanými 60. léty vytváří velmi harmonický celek. Spolupráce s grafičkami tedy měla za cíl podtrhnout samotné oděvy, sezónní identitu a postoj celé ženské kolekce. Tato spolupráce tak výsledným fotkám dodává jakousi alegorii. Stejně tak jako ženy, které jsou zobrazovány, tak i fotky jsou velmi mocné a silné, nikoliv pasivní. Jsou slyšet!

Kolekce je plná grafického designu, který přechází až do lehkého komiksového vyznění. Vzniká obrazový román probouzející se k životu, kde modelky představují postavy se svými vlastními příběhy. Grafiky tak díky fotografiím přechází z plošnosti do objemu, stávají se součástí prostoru a vytváří 3D efekt. Stejně tak jako oděvy a modelky zapadají do pozadí. Vše bylo zachyceno belgickým fotografem Willy Vanderperre v Los Angeles. Tomu se podařilo vytvořil celou škálu fotek; od těch pestrobarevných záběrů outfitů až po černobílé portréty

Foto a video: Willy Vanderperre
Modelky: Lexi Boling, Xie Chaoyu, Gisèle Fox, Kris Grikaite, Pasha Harulia, Imari Karanja, Line Kjaergaard, Loane Normand, Fran Summers, Alyssa Traoré, Silke Van Daal,  Anok Yai

fashiongonerouge.com, prada.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA PRADA KAMPAŇ 2018 JARO/LÉTO 2018 MIUCCIA PRADA WILLY VANDERPERRE

Související články

Značka Marc O’Polo plánuje mezinárodní růst, proto znovu vsadila na Annu Ewers

Podzim i zima pomaloučku začínají klepat na dveře. I kdybychom tuto skutečnost v myšlenkách ještě oddálili, možná bychom se mohli alespoň začít poohlížet po parádních sezónních kouscích. Například u značky Marc O’Polo.

Celý článek

Značka Noirs klade důraz na módu pro ženy, které se vzájemně podporují

Dost bylo rivality! Je potřeba se sjednotit a myslet alespoň v některých věcech podobně. Například o udržitelné módě, lásce k přírodě a ekologii. To vše a mnohem víc je cílem české značky Noirs.

Celý článek

Queens a lokální móda jdou ruku v ruce! Společně s návrhářkou Michaelou Hriňovou připravuje týdenní pop up store

Spolupráce Queensu se slovenskou návrhářkou Michaelou Hriňovou, která vyvrcholí týdenním pop upem v Praze je tím, co nás v nadcházejících dnech čeká. Lokální podpora funguje v tomto směru na sto procent!  

Celý článek

Modelka Cara Taylor v kampani Richard Allan x H&M inspirované šedesátými lety

Módní řetězec H&M se spojil s britskou značkou Richard Allan a vznikla kampaň silně inspirovaná šedesátými lety v hlavní roli s modelkou Carou Taylor. Snímky nafocené v ulicích Londýna působí hravým a bezstarostným dojmem. 

Celý článek

Podzimní pletená kolekce české návrhářky Božidary nese název Melancholic

Srpen se přehoupl do druhé poloviny a ať už chceme či nikoliv, brzy nás nemine období, kdy se budeme muset zachumlat do hřejivých svetrů a roláků. A když už toto období nastane, proč to nevzít zcela stylově se svetry české návrhářky Božidary?

Celý článek

Podzimní kampaň Victoria's Secret na černobílých snímcích

Jistě nám dáte za pravdu, že právě černobílé záběry mají pořád své kouzlo. Když babička najde zaprášené černobílé fotografie, má to neskutečnou atmosféru. A na to nejspíš sází i fotograf Russell James.

Celý článek

Mladá modelka Kaia Gerber je novou svěží tváří podzimní kampaně Versace

Všem muselo být jasné, že když se spojí značka Versace s momentálně oblíbenou a velmi obsazovanou modelkou Kaiou Gerber a uznávaným fotografem Stevenem Meiselem, vzejde z toho něco skvělého. A to se také stalo. Nová kampaň určitě zaujme po všech stránkách. 

Celý článek

Nejnovější trend v nošení džínsů se jmenuje asymetrie

A své o tom ví ukrajinské duo značky Ksenia Schnaider, které džínové kousky posouvá o další metu dál. Jejich asymetrické džíny si zamilovala například zpěvačka Celine Dion!

Celý článek