dnes je 26.07.2021 a svátek má Anna

Prague Design Week 2015

Přidat na Seznam.cz
Prague Design Week je novou přehlídkou designu v Praze, i druhý ročník představil produkty designerů, studií, škol a výrobců, nechyběli ani přednášky, workshopy a Design Kino. Vše probíhalo 11. – 17. 5. v Kafkově domě u Staroměstského náměstí.

Co nás zaujalo ze šperků a doplňků?

Katerina Reichova Jewellery vyrábí originální šperky a objekty ve futuristickém stylu. Kateřina na PDW představila kolekci Crystal Sky doplněnou novými subtilními šperky.
Chirurgická ocel v kombinaci s akrylátovým sklem a dokonalým zpracováním formuje šperk ve své čistotě a jednoduchosti.

Vedle těchto civilních šperků Kateřina představila rozšířenou kolekci náhrdelníků inspirovaných vizí budoucnosti a netradičních šperků na ucho Mullatem.

Hana Polívková vystavila svou diplomovou práci inspirovanou životem přírody, kdy ve špercích zobrazila všechny fáze - od rozpuku až k rozpadu. Tyto „šperky do ruky", jak je sama autorka nazývá, jsou tvořeny ze smotaných měděných drátků.
Vedle diplomové práce zde také designérka představila prodejní kolekci Twisted, která z diplomové práce vychází v namnožení tenkých drátků do lana, smyček či uzlů, tentokrát však ze stříbra.

Hanuš Lamr proměňuje, technikou odlévání do ztraceného vosku, rostlinné motivy ve šperky. Tlusticovité rostliny, nebo například skalničky, získávají přeměnou do stříbra mimořádně jemný vzhled a stávají se tak atributem lučních víl. Jemnost a zároveň výlučnost je to, co nás na Hanušových špercích baví.

Šperkařská značka 2D3D se nechává inspirovat architekturou a ve šperku využívá optických klamů a geometrické hry.

Adéla Doušová nás zaujala svým konceptuálním přístupem. Ve své tvorbě řeší dočasnost šperku a v procesu změny šperku, v závislosti na nošení, objevuje význam.

Tomáš Rejmon a Ondřej Dostál představili módní kolekci doplňků, slunečných brýlí a pánských tašek na notebook a doklady. Zajímavostí je použitý materiál, kterým je ocel a barvená hovězí kůže. Tašky působí až futuristicky a v běžném životě musí být, v dobrém smyslu slova, k nepřehlédnutí.

Závěsné houpací křeslo s názvem Swingy vytvořila Linda Vrňáková jako klauzurní práci v ateliéru Textilní a oděvní design na Univerzitě J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Do výroby křesla se autorka pustila na základě vlastního pocitu nedostatku odpočinku, potřeby naučit se meditovat, nechat tvořit svou fantazii a uvolnit se v mírném pohupování.
Nemohli jsme ho nevyzkoušet a nejraději bychom si jedno hned odnesli.

Nedá mi to, a zmíním ještě jeden produkt, který však s módou nemá nic společného. Věděli jste, že existují i designové rakve? Ne? Hogo Fogo Design právě takové na PDW představili, možná je zvláštní mluvit o rakvi jako o krásné, ale ty od Hogo Fogo si tento přídomek zaslouží.

Zdroj obrázků: praguedesignweek.cz

Přidat na Seznam.cz
PRAGUE DESIGN WEEK KAFKŮV DŮM KATERINA REICHOVA JEWELLERY LINDA VRŇÁKOVÁ 2D3D ADÉLA DOUŠOVÁ HANA POLÍVKOVÁ HANUŠ LAMR TOMÁŠ REJMON ONDŘEJ DOSTÁL HOGO FOGO DESIGN DOPLŇKY A ŠPERKY ZÁVĚSNÉ KŘESLO RAKVE

Související články

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek

Nová kolekce Cartier byla představená u italského jezera Como

Francouzský módní dům Cartier, zaměřený na vysoké šperkařství, uvítal svoji novou kolekci Sixième Sens par Cartier na konci června. Kolekce vysokého šperkařství spatřila světlo světa u břehu proslulého italského jezera Como, které je považováno za jedno z nejúchvatnějších alpských jezer. 

Celý článek

Jaké doplňky a šperky si vybrat pro dokonalý letní vzhled?

Jste milovnice všech krásných šperků a doplňků? Pak je tento článek přímo pro vás. Jaké jsou letní trendy a s čím určitě nešlápnete vedle? To vše vám prozradí magazín Móda.

Celý článek

Toni Garrn tváří nové kampaně značky BOSS

Značka BOSS odhalila nové optické i sluneční brýle pro moderní ženu. Tváří kampaně se stala německá modelka a herečka, která je aktuálně těhotná.

Celý článek

Řekněte to hrnkem. Kolekce Statement vás pobaví každý den

Sada hrnků s názvem Statement od německé porcelánky Villeroy & Boch přistupuje k životu s nadhledem a hravostí.

Celý článek

Obnovit učňovský obor rukavičkářství je jedním z hlavních cílů majitelky české značky Bohemia Gloves

Rukavičkářské řemeslo má v Česku obrovskou tradici a sahá až do středověku. V Dobříši u Prahy se začalo vyrábět v polovině devatenáctého století a tradiční produkce rukavic trvá dodnes.

Celý článek

Pozvěte léto do svého šatníku s barevnými doplňky

Dost bylo šedi v ulicích! Vytáhněte své oblíbené barevné kousky a začněte se chlubit veselými doplňky. Konečně se totiž blíží léto, které k zábavné módě přímo vybízí.

Celý článek

Perlové týdny Halada jsou zpět a s nimi stovky překrásných perlových šperků

Největší a nejkrásnější přehlídka perlových šperků putuje napříč Českou republikou a Slovenskem, finále bude mít opět v Praze, tentokrát v klenotnictví HALADA Na Příkopě.

Celý článek