dnes je 23.09.2019 a svátek má Berta

Praktické věšáky pro praktickou domácnost

Přidat na Seznam.cz
Pokud nejste obdařeni šatnou, klidně můžete mít věšák i v ložnici

Předsíň, vstupní prostor do bytu, kde bychom si jistě rádi odložili kabáty, bundy, saka, klobouk, deštník apod. Proto i věšák by měl zde být pěkně bytelný a měl by unést i věci případné návštěvy. Pořídíme si proto věšák buď stojací nebo nástěnný. Volba je zřejmá dle velikosti předsíně.

Pamatujte taky na to, aby věšák byl hlavně funkční a ne jen na to, aby se vám líbil.

Stojací: jsou to obyčejně věšáky dřevěné nebo kovové a nebo v kombinaci kovu a dřeva. Design volíme podle celkového vzhledu předsíně, např. moderní, rustikální nebo klasiku. Stojací věšák by měl mít patřičně širokou stojnou plochu, aby se vám po zatížení nezřítil. Taky byste si měli dát pozor na věšáky s kulatým zakončením, abyste přes ně přetáhli poutka obleků. Věšák si můžete opatřit i s ohrádkou pro deštníky.
Nástěnné: pro malé předsíně se hodí spíš nástěnné věšáky, ať už tyčové s háčky nebo dřevěné s úchyty. U těchto věšáků bývá někdy i zrcadlo a polička na odkládání čepic, klobouků apod. Můžeme si také vybrat celou předsíňovou stěnu, pokud na ni máme vhodný prostor.

Kdo má to štěstí a má šatnu, rozhodně vybere kovové tyčové věšáky, na které se dají pověsit ramínka. Je to výborný způsob, jak uložit i mokré oblečení. Navíc do takové šatny se vejde klidně i věšák nástěnný, abychom měli věci pěkně pohromadě a nezabíraly nám zbytečně místo v předsíni.

Dětský pokoj
Dětičky bývají dost často malí bordeláři a jsou schopné se svlékat po celém pokoji. Proto bychom jim do pokoje měli pořídit tzv. líného sluhu, což je praktický věšák na oblečení, které si svlékají během dne (kalhoty, svetry, košile, bundy apod.). Takových dětských věšáků se vyrábí celá řada a děti si je rády oblíbí. Navíc se jim do pokojíku hodí i menší nástěnný věšák. Jestliže máte malé děti, může na nich figurovat jejich oblíbený motiv. Abyste neměla v pokojíku pocit jako v šatně, můžete jim takový věšáček připevnit na dveře dovnitř šatní skříně. Pro malé děti se vyrábí i různé menší stojací věšáky, které hýří všemi možnými barvami a i motivy.

Koupelna
Neobejde se bez věšáku na ručníky a osušky. Takových je na trhu obrovské množství a každý si jistě vybere, jak podle vzhledu koupelny, tak i podle velkosti. Jsou různé typy: nástěnné s rameny, nástěnné s tyčemi, stojací i závěsné. Jen je třeba mít na paměti, že v koupelně se drží vlhko, a tak bychom neměli vybírat věšák dřevěný. Vhodný je spíš kovový nebo plastový nebo jejich kombinace apod. Bezvadně vám splní funkci i vzhledově vypadá věšák v podobě žebřin, ať už vyhřívaných nebo ne.

 

Zdroj fotografií: 4-68.com, Argos.co.uk

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA VĚŠÁK ŠATNA LÍNÝ SLUHA ŽEBŘINY

Související články

Inspirace: Jak zorganizovat vstupní prostor domu i bytu

Vstupní chodba do domu či bytu by měla být světlým útulným prostorem, který vás přivítá. Často v něm ale překypuje hromada svršků a bot. Jak takové místo lépe zorganizovat?

Celý článek

Jarní úklid: organizace šatníku

Jak se postarat o váš šatník po dlouhé zimě? Jak nejlépe roztřídit oblečení a urovnat si celou skříň? Nechte se inspirovat naším jednoduchým návodem.

Celý článek

SelfieFeet aneb jak na pořízení perfektní selfie

Geniální nástupce oblíbených selfie tyčí, nebo jen další zbytečný krám bez šance na úspěch?

Celý článek

Jak si správně zorganizovat šatník

Občas by to chtělo malého génia, aby nám správně zorganizoval šatník. Přitom stačí pár pravidel, kterých se budete držet.

Celý článek

Snapchat - okno do reálného života módních celebrit

Módní ikony sledujeme pečlivě na Facebooku, čteme si jejich myšlenky na Twitteru a obdivujeme jejich nádherné životy na Instagramu. Trochu víc do soukromí nás vezme Snapchat. Vy ho ještě neznáte?

Celý článek

Kompletní organizace šatníku - jak dosáhnout co nejlepšího výsledku?

Vynecháme obvyklé rady, které stejně většinou nikam nevedou a zaměříme se na důležité body při reorganizaci šatníku, které bývají opomíjeny.

Celý článek

Vpusťte do svého obydlí dostatek přírodního světla

Postrádá vaše obydlí dostatek přírodního světla? Nevadí, “Lucy“ vaše příbytky dokonale prozáří.

Celý článek

Dron Lily vás sleduje na každém kroku

Ne však k šílenství, ale k údivu. Stačí jej jen vyhodit do vzduchu a děj se vůle boží. Dron vás automaticky začne sledovat.

Celý článek