dnes je 19.03.2018 a svátek má Josef

Pre-Fall Bottega Veneta ve hře s geometrií

Přestupní stanice mezi jarní kolekcí prezentovanou v Miláně a podzimní přehlídkou, která se uskuteční v únoru v New Yorku. Takový je Pre-Fall návrháře Thomase Maiera pod Bottega Veneta.

Pořadí modelů také odpovídalo - nejdříve jaro, potom léto, na závěr podzim. Jako první jsme viděli modely v tělových odstínech a jemných pastelech, které ženy rády nosí, zejména na jaře. Následovaly výraznější tóny červené a oranžové a kolekce vrcholila s kanárkově žlutým kabátem. Markantní bylo použití geometrických vzorů a hra s obrazci. Upnutá trika s dlouhým rukávem, šaty, blůzy i sukně byly plné abstraktních vzorů, které adekvátně doplňovalo studiové pozadí. 

Maier si vyhrál s detailním zpracováním. Širokým áčkovým sukním na bocích přidal dvě velké obdélníkové kapsy, které zvýraznil blyštivými flitry v poněkud neobvyklé velikosti. Modelkám v pase zapnul několik pásků, které se navzájem doplňovaly a na nohy modelky obuly klasické jehlové lodičky. V Pre-Fall Bottega Veneta převládla láska ke vzorům, geometrii a trochu cítit jsme mohli také op-art.  

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA BOTTEGA VENETA PRE-FALL 2017 GEOMETRIE

Související články

Podzim 2018 Imreczeové plný neutrálních barev a plášťů

Zdeňka Imreczeová v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou podzimní kolekci. Vládla v ní béžová a černá.

Celý článek

BLANKA MATRAGI UVÁDÍ JARNÍ KOLEKCI PURITY 2018

Čtyři přírodní živly už dávno zkrotila! Na jaře 2018 je střídá klid a čistota, které česká návrhářská ikona demonstruje v nejnovější a zcela smířlivé kolekci PURITY.

Celý článek

Hravá spolupráce Opening Ceremony & Disney

Že prý kreslené postavičky a známé módní značky nejdou dohromady? Opening Ceremony a Disney tento velký omyl vyvrátili.

Celý článek

Podzim Saint Laurent 2018 v kůži i květinách

Anthony Vaccarello se do podzimu 2018 pustil z jedné vody načisto. Při přehlídce uvedl dámskou i pánskou kolekci a k tomu stihl představit ještě několik pohledů na ženu. 

Celý článek

Romantická uniforma pro dnešní ženy - podzimní kolekce Fendi 2018

Podzimní kolekce Fendi přináší zemité tóny a romantickou uniformu pro silné ženy. 

Celý článek

Elie Saab předvedl kolekci plnou rafinovaných a zdobených kousků

Elie Saab předvedl svoji novou kolekci a přehlídka začala za doprovodu hudby od Nirvany - Smells Like Teen Spirit a od Radiohead's – Creep. Kolekce obsahuje opravdu velké množství květin a i dalšího zdobení!

Celý článek

Nápaditost a modely bez výrazných siluet stojí za podzimem 2018 značky Stella McCartney

Vyvinout určitou dávku úsilí, zamyslet se nad dopadem konkrétních postupů a upřednostnit pohodlí? Přesně to je podzimní Stella McCartney!

Celý článek

Alberta Ferretti nachází v podzimní kolekci rovnováhu mezi trendy a vlastním stylem

Alberta Ferretti překvapila. Její podzimní kolekce 2018 nabrala totiž úplně jiný směr, než módní svět očekával. 

Celý článek