dnes je 16.12.2017 a svátek má Albína

Pre-Fall Bottega Veneta ve hře s geometrií

Přestupní stanice mezi jarní kolekcí prezentovanou v Miláně a podzimní přehlídkou, která se uskuteční v únoru v New Yorku. Takový je Pre-Fall návrháře Thomase Maiera pod Bottega Veneta.

Pořadí modelů také odpovídalo - nejdříve jaro, potom léto, na závěr podzim. Jako první jsme viděli modely v tělových odstínech a jemných pastelech, které ženy rády nosí, zejména na jaře. Následovaly výraznější tóny červené a oranžové a kolekce vrcholila s kanárkově žlutým kabátem. Markantní bylo použití geometrických vzorů a hra s obrazci. Upnutá trika s dlouhým rukávem, šaty, blůzy i sukně byly plné abstraktních vzorů, které adekvátně doplňovalo studiové pozadí. 

Maier si vyhrál s detailním zpracováním. Širokým áčkovým sukním na bocích přidal dvě velké obdélníkové kapsy, které zvýraznil blyštivými flitry v poněkud neobvyklé velikosti. Modelkám v pase zapnul několik pásků, které se navzájem doplňovaly a na nohy modelky obuly klasické jehlové lodičky. V Pre-Fall Bottega Veneta převládla láska ke vzorům, geometrii a trochu cítit jsme mohli také op-art.  

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA BOTTEGA VENETA PRE-FALL 2017 GEOMETRIE

Související články

Připravte se na kovbojku - Pre-fall Temperley London 2018

Britská značka si v rámci kolekce předcházející podzimní Ready-to-wear nachystala kovbojské klobouky, volány a přírodní barvy. Něčím to však později narušila. 

Celý článek

Módní přehlídka Natali Ruden v duchu alchymie

Komorní přehlídka v luxusních prostorách pražského hotelu se návrhářce Natali Ruden povedla na maximum. V roli modelky kromě Veroniky Kašákové zazářila i Dana Morávková.

Celý článek

ELIŠKA TOMKOVÁ PŘEDSTAVILA NOVOU KOLEKCI PRO PODZIM/ZIMA

Navštívit představení kolekce a zároveň přehlídku módní značky Elisha, která jak jistě víte, spadá pod návrhářku Elišku Tomkovou, byl rozhodně zážitek. Byl jsem neskutečně zvědavý, jak na mě kolekce bude působit, jelikož jako muž se na mnoho věcí dívám jinak, než žena. 

Celý článek

Jitka Klett představila novou kolekci v míčovně Pražského hradu

Móda.cz nechyběla u jedinečné přehlídky oblíbené československé návrhářky Jitky Klett. Ta v prostorách míčovny Pražského hradu uvedla svou kolekci 2017-2018.

Celý článek

Glamour aristokracie v Resort kolekci Alexander McQueen 2018

Sarah Burton se podařilo něco ojedinělého. Ve své hlavě šla staletí zpátky, aby se inspirovala pro nádherné modely Resort kolekce 2018.

Celý článek

Kde uvede Chanel svou další přehlídku?

Značka Chanel uvede svou další kolekci v rodném městě Karla Lagerfelda. 

Celý článek

Temná i plná života - podzimní kolekce Terezy Sabáčkové Female Heart

V sobotu 28. října módní návrhářka Tereza Sabáčková uvedla svou kolekci večerních a svatebních šatů v prostorách křížové chodby Dominikánského kláštera v Českých Budějovicích.

Celý článek

Přehlídka Ivety Paulerové a Martiny Benediktové pod názvem Mineko

Plzeňské Depo2015 se stalo dějištěm podzimní módní přehlídky návrhářky Ivety Paulerové a šperkařky Martiny Benediktové.

Celý článek