dnes je 22.07.2018 a svátek má Magdaléna

Pre-Fall Bottega Veneta ve hře s geometrií

Přestupní stanice mezi jarní kolekcí prezentovanou v Miláně a podzimní přehlídkou, která se uskuteční v únoru v New Yorku. Takový je Pre-Fall návrháře Thomase Maiera pod Bottega Veneta.

Pořadí modelů také odpovídalo - nejdříve jaro, potom léto, na závěr podzim. Jako první jsme viděli modely v tělových odstínech a jemných pastelech, které ženy rády nosí, zejména na jaře. Následovaly výraznější tóny červené a oranžové a kolekce vrcholila s kanárkově žlutým kabátem. Markantní bylo použití geometrických vzorů a hra s obrazci. Upnutá trika s dlouhým rukávem, šaty, blůzy i sukně byly plné abstraktních vzorů, které adekvátně doplňovalo studiové pozadí. 

Maier si vyhrál s detailním zpracováním. Širokým áčkovým sukním na bocích přidal dvě velké obdélníkové kapsy, které zvýraznil blyštivými flitry v poněkud neobvyklé velikosti. Modelkám v pase zapnul několik pásků, které se navzájem doplňovaly a na nohy modelky obuly klasické jehlové lodičky. V Pre-Fall Bottega Veneta převládla láska ke vzorům, geometrii a trochu cítit jsme mohli také op-art.  

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA BOTTEGA VENETA PRE-FALL 2017 GEOMETRIE

Související články

Couture kolekce Fendi 2019 je inspirována českým malířem

Modní dům Fendi představil novou Haute Couture kolekci v čele s geniálním Karlem Lagerfeldem, kterému byl inspirací český malíř František Kupka.

Celý článek

Návrhářka Jitka Klett představila v podzimní kolekci ženský půvab

Kolekce GRACE pro podzim/zimu 2018-19 nafocená při měsíčním svitu uprostřed divoké přírody  vyzdvihuje tóny červené, modré i černé barvy.

Celý článek

Alexander McQueen kolekce Jaro 2019 připomíná slavného figurativního malíře

Značka Alexander McQueen se snaží navracet ke svým britským kořenům. Kolekce na jaro 2019 totiž stojí a padá na ostrých elegantních rysech a vnitřní rozvrácenosti mužské povahy a na  osudovém příběhu významného britského umělce.

Celý článek

Roberto Cavalli prosadil v jarní pánské kolekci zvířecí potisky

Pánský Fashion Week je úspěšně za námi. Jednu z hlavních kolekcí předvedl módní návrhář Roberto Cavalli a postavil ji na zvířecích potiscích.

Celý článek

Adam Kost reprezentoval českou módu v Madridu

Mercedes-Benz Fashion Week Madrid navštívil český návrhář Adam Kost, který zde ukázal pánskou kolekci inspirovanou mládím.

Celý článek

Nejnovější kolekce Iris van Herpen je opět hotovým uměleckým dílem

Iris van Herpen je jednou z nekorunovaných královen Haute Couture. Její podzimní couture kolekce je pastvou pro oči.

Celý článek

Krásná Eva Herzigová v podzimní kampani Zadig & Voltaire

Jedna z nejúspěšnějších českých modelek, Eva Herzigová, se stala tváří podzimní kampaně francouzské značky Zadig & Voltaire.

Celý článek

Podzimní Haute Couture Zuhair Murad inspirované ruskou carevnou

Velkolepé Rusko v rukách mocných vládců - tak právě do této doby vás s elegancí zanese nová podzimní kolekce Zuhair Murad Haute Couture 2018.

Celý článek