dnes je 07.03.2021 a svátek má Tomáš

Pre-fall Phillip Plein - to jsou motorkářky na rozkvetlé louce

Přidat na Seznam.cz
Konečně víc než jen bílé plátno v pozadí, návrat retra a nečekané kombinace. Philipp Plein dokázal naprosto jedinečnou cestou zaujmout pozornost s modely plnými kytiček a motýlků.   

Zdá se, že Phillip Plein se asi vydal novou cestou. Obvyklé lebky z oblečení vymizely. Stejně tak i cvočky. Jeho rukopis zachovávaly snad už jen kožené bundičky a lakované kotníkové boty. Rebelsky také působily dlouhé rozevláté copany a kouřové líčení se zvýrazněními tvářemi a obočím. Ale jinak? Pre-fall šel směrem ke květinovým vzorům, motýlkům a krajce. Trochu jako spojení tvrdého motorkářského stylu s romantickou princeznou. 

Na eleganci, kterou návrhář představil před motivem dřeva v pozadí, si ale ani trochu nestěžujeme. Není od věci se občas nabažit romantiky v rockerské úpravě. Pouzdrové střihy, které si podmanily většinu šatů s krajkovými vložkami, se dají považovat za vrchol ženské noblesy v celé kolekci. Přestože nám není úplně jasné, co Pleina přimělo k tak razantní změně, jsme si jisti, že více poznáme v kolekci podzimní. Pravděpodobně nás čeká návrat k jeho klasice, anebo bude pokračovat v tom, co v Pre-fall kolekci nakousnul.

A co když přijde ještě něco jiného?

vogue.com/fashion-shows

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PRE-FALL 2016 PHILLIP PLEIN MOTORKÁŘI KOŽENÉ BUNDY MOTÝLEK KVĚTINOVÉ MOTIVY

Související články

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek

Chanel představil jarní kampaň v hlavní roli s Charlotte Casiraghi, dcerou monacké princezny

Kreativní ředitelka Virginie Viard představila novou múzu a ambasadorku módního domu Chanel. Je jí dcera monacké princezny Caroline a vnučka již zesnulé Grace Kelly - Charlotte Casiraghi. 

Celý článek

Hermès představil novou verzi nadčasových hodinek Nantucket

Francouzský módní dům Hermès vytvořil zcela novou verzi hodinek, která v sobě snoubí dva ikonické modely. Jedním z nich jsou obdélníkové hodinky a druhým řetězový řemínek. 

Celý článek

Britský romantismus v nové pre-fall kolekci módního domu Alberta Ferretti

Z nové pre-fall kolekce módní návrhářky Alberty Ferretti přímo sálal britský venkovský romantismus. Ten byl podpořen zejména typicky ženskými detaily, večerními a zároveň denními modely a také zemitými odstíny.

Celý článek