dnes je 20.10.2019 a svátek má Vendelín

Přehlídka Balenciaga v Paříži byla inspirována političkami a Evropským parlamentem

Přidat na Seznam.cz
Originální a trochu zvláštní, tak hodnotí kritici přehlídku Balenciaga jarní a letní kolekce 2020. Od doby, co značku převzal Demna Gvasalia, se toho změnilo hodně, nikdy však kolekci nepředváděli obyčejní pracovníci jako učitelé, opraváři a další. Až teď!

Kolekce plná překvapení

Od doby, co značku Balenciaga převzal návrhář Demna Gvasali, se značka hodně proměnila. Z elegance se stala extravagance, z filosofie poslání a ani modelky a modelové nejsou, co bývali. Kolekce jaro/léto 2020 byla nabytá gigantickými rameny, úzkým pasem a vysokými botami (v některých případech až k pasu).

Inspirace Evropským parlamentem

Začněme ale od začátku. Originální totiž byla především scenérie, na které se přehlídka v pařížském týdnu módy odehrávala. Diváci byli posazeni do spirálové cestičky, po které pak modelové kráčeli. Vše bylo zahaleno do modré barvy odstínu vlajky Evropské unie. Koneckonců přehlídkové molo a všechno kolem trochu připomínalo štrasburský zasedací sál Evropského parlamentu

Vážíme si každého

A opravdu se návrhář Demna Gvasali pokusil vytvořit malý politický sněm. Možná měla vést přehlídka k zamyšlení, zda je móda odlišná od politiky, či nikoli. Přítomní v roli pomyslného parlamentu hodnotili přicházející kolekci. Ani modelky a modelové však nebyli obyčejní. K překvapení všech některé modely byly předváděné lidmi "neprofesionály" nesoucími na krku průkazky s logem Balenciaga, jménem a popiskem povolání jako například - právník, učitel, galerista nebo doktor.

"Podívali jsme se na ženy - političky, co na sobě nosí v průběhu kampaní. Pak jsme se podívali na typ tohoto oblečení a snažili jsme se to udělat trochu více zábavné a abych byl upřímný, nebylo to lehké, " řekl k přehlídce návrhář Demna Gvasali magazínu Vogue.

Lícní kosti, hlavním trhákem

Nové kousky jsou vždy žhavým lákadlem pařížského týdne módy a letos tomu nebylo jinak. 91 krásných modelů. Hlavní roli kromě oblečení hrálo překvapivě i líčení. Návrhář Dema Gvasali se rozhodl, že jeho kolekci zvýrazní i tváře, modelům a modelkám proto líčením zvýraznil lícní kosti. A toto líčení vypadalo báječně, především v kombinaci s LED slunečními brýlemi, kabátky se vzorem a avantgardními obleky.

Bundy ve velikosti XXL

Dámské business oblečení a pánské smokingy byly významnou částí přehlídky. U smokingů porušil návrhář to, na co jsme u Balenciaga zvyklí. Ačkoli se jejich kolekce hemží vyztuženými rameny, u letošních smokingů ponechali šití uvolněné a ničím nepodpořené. Naopak však vypadaly originální Balenciaga bundy v XXL velikosti v moderních barvách a střihu.

America's Top Model

Další neopomenutelnou částí přehlídky kolekce byla trička s nápisy. Opět návrhář zbořil to, co od značky známe, vždy byla přece známá svým originálním logem, který často v kolekci nechyběl na jediném tričku. Letos tomu nebylo jinak, ale i přesto nás značka překvapila originalitou. Jedno z triček bylo s nápisem America's Top Model, další s nápisem X-rated a poslední s nápisem 18+. Chce nám snad návrhář sdělit, že i Balenciaga má co říci ke společensko-kulturním otázkám?

Žiletka jako náušnice

A obyčejné nebyly ani doplňky. Návrhář Demna Gvasali se ve své filozofii vyžívá v tom, že vezme něco úplně obyčejného a přetvoří to v něco originálního (a pod touto značkou i něco předraženého). Minulý rok to byly vonící stromečky do aut jako náušnice, letos jsou to žiletky na holení jako přívěsky a náušnice.

Vogue; Balenciaga; Highsnobiety

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY BALENCIAGA DEMNA GVASALIA PARIS FASHION WEEK

Související články

Beauty trendy pařížského fashion weeku

Nejlepší beauty trendy z přehlídkových mol pařížského fashion weeku, které si zamilujete, ale také hravě vykouzlíte i v domácích podmínkách. Slibujeme!

Celý článek

Pier Paolo Piccioli předvedl čistou couture práci

Jarní a letní kolekce módního domu Valentino byla plná elegantních a okázalých rób, ale rovněž nositelných kousků. Kreativní ředitel si hrál s dvěma odlišnými myšlenkami - čistotou a extravagancí.

Celý článek

Street style z pařížského fashion weeku

Další fashion week je za námi, takže pokud vám chybí na nadcházející sezónu inspirace, máme pro vás výběr toho nejlepšího přímo z pařížských ulic. 

Celý článek

Nová Givenchy kolekce ukázala, jaká byla města New York a Paříž v roce 1993

Jemná, ale odvážná kolekce vyobrazující newyorský a pařížský styl na počátku devadesátých let se soundtrackem od americké raperky Princess Nokia. Clare Waight Keller překvapila výběrem materiálů, myšlenkou i samotným soundtrackem. 

Celý článek

Přehlídku Chanel narušila komička

Komička Marie Benoliel, na sociálních sítích známá jako Marie S'Infiltre, během závěrečného defilé jedné z nejprestižnějších módních přehlídek vstoupila na molo a zařadila se mezi modelky. Místo ochranky ale zasáhla světoznámá modelka Gigi Hadid a nekompromisně narušitelku z mola odvedla.

Celý článek

Nadège Vanhee-Cybulski představila sebevědomou a moderní kolekci Hermes

Kovové detaily, kůže nebo sportovní elegance. Nadège Vanhee-Cybulski předvedla nejvydařenější kolekci od začátku svého působení u Hermés. 

Celý článek

Show Yves Saint Laurent zakončila supermodelka Naomi Campbell

Anthony Vaccarello předvedl v rámci pařížského týdne módy kolekci u Eiffelovy věže. Inspirace dvacátým stoletím, tedy dobou, kdy značku vedl samotný Yves Saint-Laurent, byla patrná. 

Celý článek

Na kolekci Alexander McQueen pracovali všichni zaměstnanci značky jako součást teambuildingu

Módní magazíny se jí nebály nazvat nejkrásnější kolekcí značky v novodobé historii. Jeden outfit lepší než druhý. Řeč je o nové kolekci Alexander McQueen jaro a léto 2020.

Celý článek